Skocz do zawartości
hyzar

[Problem-Pomocy] Samsung zamula po aktualizacji na 2.3.6!

Rekomendowane odpowiedzi

hyzar

Witam serdecznie,

zapewne już był taki temat, więc proszę mi wybaczyć, ale chcę konkretnej, klarownej odpowiedzi i rozwiązania. Otóż, kupiłem ponad pół roku temu w Play za zeta Samsunga Galaxy Gio S5660 z ówczesną wersją systemu 2.2 bodajże. Aktualizowałem system do 2.3.6 teraz i nie wiem czym się kierowałem, bo telefon tak zamula, że mam ochotę nim rzucić o ścianę czasami.

- odblokowanie trwa po przesunięciu palcem około 3 sekundy czasami,

- opera włącza się nawet 25 sekund,

- otwieram spis połączeń około 5 sekund to trwa, kontakty podobnie,

- chcę napisać sms to czasami 10 sekund czekam, aż otworzy się menu, tak samo z usuwaniem znaków w sms,

- chcę wybrać numer to klawiatura otwiera mi się około 5-6 sekund, po dotknięciu.

Jakbym miał dzwonić na pogotowie z tego telefonu, to chyba by ktoś umarł, zanim bym się tam dodzwonił.

Nie mam jakichś mega dziwnych aplikacji na telefonie. YouTube, Opera, FaceBook, TwojaPogoda, ING, Wikipedia, GO SMS Pro, Stoper, GG, no i Ingress, który zainstalowałem wczoraj a tnie mi nieziemsko. Nie gram w żadne gry i nie grałem.

Chcę z powrotem androida, takiego jak miałem od nowości. Jak mogę to zrobić? Jak wrócić do tych ustawień? Proszę o jakiś mini tutorial krok po kroku. Byłbym mega wdzięczny, bo dostaję tu k*rwicy czasami. Proszę o pomoc, dziękuję!

Wersja jądra: 2.6.35.7-perf[email protected] #1

Wersja modemu: S5660XXKT8

Numer modelu: GT-S5660

Pozdrawiam,

hyzar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego a czy po wgraniu nowego softu zrobiłeś wipe?

Jeśli nie to należy zrobić to tak.

Wejdź do Recovery (trzymasz Home + Power podczas włączania, aż znajdziesz się w Recovery Samsunga), Wipe data, cache i Dalvik cache w zakładce Advance.

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hyzar
    Kolego a czy po wgraniu nowego softu zrobiłeś wipe?

Jeśli nie to należy zrobić to tak.

Wejdź do Recovery (trzymasz Home + Power podczas włączania, aż znajdziesz się w Recovery Samsunga), Wipe data, cache i Dalvik cache w zakładce Advance.

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

No nie zrobiłem tego.. Mam tak:

- rebot system now

- wipe data/factory reset

- wipe cache partition

- test redbend fota[FS]

Co mam teraz wybrać, aby wrócić do początkowych ustawień androida? I czy wszystko mi się usunie po tym zabiegu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wipe Data

Stracisz swoje dane do konta googla, pobrane aplikacje, kontakty/smsy itd. Telefon będzie jak po wyjęciu z pudełka - z tymże na pokładzie będzie 2.3.6.

A jeśli dalej będzie słabo, to ODINem wrócisz sobie do 2.2.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hyzar
    Wipe Data

Stracisz swoje dane do konta googla, pobrane aplikacje, kontakty/smsy itd. Telefon będzie jak po wyjęciu z pudełka - z tymże na pokładzie będzie 2.3.6.

A jeśli dalej będzie słabo, to ODINem wrócisz sobie do 2.2.1 :)

Dzięki wielkie za odpowiedź. I przedmówcy również :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nerqus

Mi się wydaje że to wina aplikacji jakie wgrałeś tj facebook, gg, jeśli były one cały czas włączone to lipa... Mi na ICS telefon potrafi włączać aplikacje kilka sekund ( przez np facebook lub mapy google) spróbuj najpierw usunąć facebook a później zobacz

By Live with Walkman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hyzar

Usunąłem FaceBooka, GG, TwojaPogoda, wyczyściłem miejsce na telefonie do granic możliwości, na karcie również, choć to pewnie nie ma większego znaczenia. Urochomiłem telefon w trybie "Recovery", wybrałem z listy 'rebot system now' i telefon znacznie przyspieszył, nie jest to szczyt marzeń, ale jest lepiej. Systematycznie też staram się wyłączać aplikacje i ich proces w menadżerze zadań. Jeśli będzie się działo coś złego to walnę wipe'a i wsio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nerqus

Możesz spróbować instalować np gg później co innego się głównym grzechem jest facebook bo on ciągle się aktualizuje co powoduje zmuły. Lepsze jest fb w przeglądarce touch.facebook.pl albo m.facebook.pl

By Live with Walkman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hyzar

To prawda. FaceBook ciągle coś dodaje i przybiera na wadzie. Aplikacja waży 17mb, po chwili ładuje dane +10mb. Zainstalowałem FB Messenger, jest mniejszy i nie ma w sobie tyle syfu a i tak nie siedzę na tym, tylko potrzebuje czat, więc to by się zgadzało. Na razie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli chcesz mieć lekką apkę do facebooka to zainstaluj Fast for Facebook.

A tak w ogóle jak chcesz mieć szybki i lekki romik to nie ma lepszego niż ten.Sam go używam i jestem naprawdę pod wrażeniem szybkości i płynności w porównaniu do tych stockowych zapchanych roznym niepotrzebnym syfem przez producenta.

W temacie http://forum.android.com.pl/f410/aosp-icecreamsandwich-4-0-4-moltenmotherboard-rc9-20130616-a-310910/ możesz sobie pobrać ten romik.Masz tam też instrukcje instalacji w 3 prostych krokach.Wszystko trwa może 4 minuty.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi