Skocz do zawartości
Kuman

ROM Revelation 1.0.3 | JB | Sense 4+ | kernel 3.4.10 By SebastianFM

Rekomendowane odpowiedzi

_tommy_

Więc przyszedł czas aby się pochwalić ;)

Udało mi się postawić Revelation 1.0.3. I powiem tak : szybki jak cholera! Wg mnie bardzo dobrze zoptymalizowany. Reaguje na każde dotknięcie, fenomenalnie wyważony. Jestem zachwycony :D

Teraz tylko pozostaje testować czas na baterii i stabilność samego romu ;)

Plus:

+ szybkość

+ lekkość

+ wygląd (typowy dla HTC)

Minus:

- menu przewijane horyzontalnie (szuflada o niebo lepsza - można to w ogóle w tym romie zmienić?)

- niekiedy system spowalnia

- telefon podczas intensywnego użytkowania grzeje się

- bateria ciut za krótko trzyma (to można jeszcze znieść)

Po kolejnych dniach używania tego romu uważam, że sprawuje się nad wyraz stabilnie. Wiadomo jak to Android, zawsze złapie zadyszkę w najmniej odpowiednim momencie ale ten rom o dziwo rzadko kiedy zamula się. Greenify nie jest potrzebny, przynajmniej w moim przypadku, wszystkie niepotrzebne aplikacje są z autostartu wyrzucone.

Bateria średnio trzyma 1 dzień na optymalnych ustawieniach, pisaniu na Whatsappie przez wifi/dane, kilka połączeń plus parę smsów, od biedy inne aplikacje i ciągłe dłubanie w ustawieniach. To co systemowe poszło do kosza, przez co zyskałem kolejne 120 MB miejsca.

Póki co wszystko działa całkiem solidnie. Jestem zadowolonym użytkownikiem ;-)

Edytowane przez _tommy_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shados

A ja zadam może głupie pytanie, ale tylko z pozoru: jak zainstalować ten Rom? Bo ja go zainstalowałem, ale po resecie cały czas telefon resetuje się i próbuje załadować od nowa (pojawia się logo HTC, Revelation, znowu HTC i reset. I tak w kolko).

Pisze ktoś w tym wątku o flashowaniu boot.img. Ok, tylko skąd ten plik wziąć i co zrobić gdy adb/fastboot czeka na telefon, a ten przecież się nie ładuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Boot.img czyli kernel jest w paczce z Romem. Trzeba go wypakować sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shados

Ok, wypakowałem go, chciałem sflashowac zgodnie z instrukcją ale wyskakuje komunikat, że oczekuje na urządzenie. Rozumiem, że w telefonie zainstalowany jest już Rom Revelation? Czy to trzeba zrobić na starym, ale działającym romie a dopiero potem zainstalować przez recovery Revelation?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@@shados
    Oto poradnik wg którego wypadałoby korzystać:

Bedziesz potrzebował/a 4ext recovery, jako że większość romów go wymaga, jednak, żeby go zainstalować musisz mieć root, a roota instalujesz także w recovery.

0. Wymagania:

a) przynajmniej minimalna znajomość języka angielskiego i/lub słownik angielsko-polski
    B) umiejętność czytania ze zrozumieniem
    c) Naładowany telefon HTC Sensation z S-OFF i Androidem Ice Cream Sandwich
    d) zainstalowane sterowniki HTC
    e) włączone debugowanie USB
    f) narzędzia adb (fastboot) rozpakowane w folderze c:\adb\
    g) wyłączone szybkie uruchamianie w opcjach zasilania telefonu

1. Flash odblokowanego firmware'u (TYLKO gdy zrobiony był S-OFF metodą 2 (bez htc unlock):

a) pobierz PG58IMG.zip
    B) wrzuć plik PG58IMG.zip na kartę sd do katalogu głównego
    c) sprawdź poprawność sumy kontrolnej pliku PG58IMG.zip - powinno być: fea9240feef50554a17688dc2b1a7bac
    d) uruchom telefon w trybie bootloadera - wyłącz telefon i włącz go trzymając vol-
    e) postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie słuchawki

2. SUPER-CID:

Co to jest SUPER-CID i dlaczego warto go mieć znajdziesz na forum. W tym miejscu jest tylko instrukcja jak go wykonać. Uwaga! W razie gdybyś chciał/a oddać telefon na gwarancje będziesz musiał/a przywrócić wszystko do stanu sprzed S-OFF, a więc także przywrócić CID, dlatego przed zmianą zapisz obecny CID.

a) uruchom telefon w trybie fastboot
    wyłącz telefon i włącz go trzymając vol-
    jesteś w menu bootlaoder'a - używając przycisków vol-, vol+ ustaw kurson na fastboot i zatwierdź przyciskiem power
    B) podłącz telefon do komputera
    c) uruchom linię komend windows cmd.exe (np. po przez przytrzymanie klawisza Windows i naciśnięcie klawisza r na klawiaturze komputera -> w okienku uruchom wpisz cmd i potwierdź klawiszem [enter]
    d) wpisz:
    c:
    cd \adb
    fastboot getvar cid

e) zapisz swój obecny CID, może się przydać w przyszłości
    f) wpisz poniższą komendę, aby uzyskać SUPER-CID
    fastboot oem writecid 11111111 (osiem jedynek!)
    g) masz super-cid :)

3. Instalacja Clockwork Recovery

Użyjemy narzędzia HTC Sensation 4G All-In-One Toolkit

a) pobierz i rozpakuj HTC Sensation 4G All-In-One Toolkit v1.1
    B) podłącz telefon do komputera
    c) uruchom Sensation V1.1.exe
    d) wybierz Install One of the recoveries - CWM 5.0.2.0
    telefon się zrestartuje a na jego ekranie pojawi się menu bootloadera. Nic nie ruszaj - instalacja potrwa kilka tylko sekund. Po wszystkim telefon uruchomi się ponownie.

Jak wejść w recovery?

a) wyłącz telefon; włącz telefon trzymając przycisk vol-
    B) z menu bootloadera, używając przycisków vol-, vol+ wybierz recovery zatwierdzając przyciskiem power

Po recovery poruszasz się używając przycisków vol-, vol+ i power.

Warto w tym momencie zrobić kopię zapasową obecnego systemu

a) wejdź w backup and restore
    B) wybierz backup

4. Instalacja superuser - root

a) pobierz Superuser-3.0.7-d-signed.zip
    B) skopiuj Superuser-3.0.7-d-signed.zip na kartę pamięci
    c) uruchom recovery
    d) wybierz
    install zip from sd card
    e) wybierz plik Superuser-3.0.7-d-signed.zip
    f) potwiedź wybór
    Yes - install Superuser-3.0.7-d-signed.zip
    g) po wszystkim uruchom telefon ponownie

5. Instalacja 4EXT Recovery via 4EXT Recovery Updater lub 4EXT Recovery Control

a) pobierz i zainstaluj na swoim telefonie darmową aplikację 4EXT recovery updater lub kup w Google Play wersję rozszerzoną 4EXT Recovery Control
    B) uruchom aplikację
    c) wybierz Instalacja online | Uaktualnienie
    d) program zapyta o prawa superusera - wybieramy zezwól lub grant
    e) Wybierz i zainstaluj najnowszą referencyjną wersję 4EXT recovery Touch
    f) po instalacji 4EXT recovery możez użyć aplikacji 4 EXT Recovery Updater do bezpośredniego uruchamiania recovery (Menu zasilania)

6. Instalacja CUSTOM ROMu

a) pobierz interesujący Cię CUSTOM ROM, lub Kernel, lub motyw lub jakąkolwiek modyfikację zgodną z HTC Sensation i przegraj plik *.zip na kartę pamięci telefonu
    B) Uruchom telefon w trybie recovery, opcjonanie wykonaj kopię zapasową obecnego systemu (menu backup | restore -> backup)
    c) jeśli rom tego wymaga trzeba wykonać tzw full wipe, czyli formatowanie partycji w telefonie (menu wipe | format -> format all partitions (except sdcard) )
    e) wybierz
    install from sdcard
    choose zip from sdcard
    e) wybierz plik *.zip z romem lub inną modyfikacją
    większoć romów posiada już przyjazny dla użytkownika aroma installer w którym mozna wybrać opcje instalacji

Jeśli zatrzymałeś się na którymś punkcie i nie możesz ruszyć dalej przeanalizuj tutorial ponownie, powoli, punkt po punkcie i upewnij się, że robisz wszystko tak jak opisano. Jeśli to nie pomogło napisz co zrobiłeś do tej pory i na którym punkcie się zatrzymałeś.

Ogólnie rzecz biorąc to na swoim Sensation XE dokonałem następujących króków:
    1. odblokowanie bootloadera
    2. S-OFF
    3. granie TWRP (polecane recovery)
    4. backup obecnego Androida
    5. wrzucenie obrazu Revelation na SD
    6. wipe
    7. instalacja

Też się męczyłem z dwa dni, raz bo komp z Win 8.1 nie chciał współpracować i musiałem szukać Win 7, dwa to współpraca htcdev z systemem... ogólnie zabawa była ale warto było.

Myślałem, że ucegliłem telefon. Teraz działa o niebo lepiej niż na 4.0.2.
    4.1.1 to nie jest szczyt moich marzeń (bo chciałbym 4.4 z Sense 5) ale telefon dostał skrzydeł na tym romie.

Nie oczekuj czasami wydajności jak na nowych telefonach, o dobrej responsywności interfejsu zapomnij. To że tam działa szybko to jedno, co innego przecięcia animacji, małe lagi, możliwy restart, przypadłości ten rom ma wiele ale odkąd go mam 2 razy nagle zrestartował się telefon. No i jak laguje to sam go restartujesz i tyle (sam od siebie restaetuje swój telefon co dwa dni). Na XE inaczej to działa, na klasycznym Sensation zapewne też.

Nie mniej ROM wart polecenia.

Edytowane przez _tommy_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi