Skocz do zawartości
debi2

Goclever R83.2 - Zawieszony tablet - urządzenie włącza się tylko w trybie awaryjnym.

Rekomendowane odpowiedzi

debi2
    Napisano (edytowane)

witajcie

Jestem nowa na forum i zupełnie zielona w temacie Androida.

Trafiłam na tę stronę bo mam problem z moim tabletem, który mi się dwa dni temu zawiesił i w żaden sposób nie daje się uruchomić. Próbuję sobie poradzić z tym problemem, ale nie idzie mi to. Znalazłam w sieci trochę porad, ale są one dla mnie zupełnie niejasne, Android jest dla mnie całkowitą czarną magią. Jedyne co udało mi się zrobić, to właczyć w tablecie jakiś tryb awaryjny (pojawia się przerócony Adroid z otwartym brzuchem i wystającym z niego czerwonym wykrzyknikiem. Udało mi się też połączyć z komputerem, windows go widzi, zainstalował sterownik - i tyle - bo nie wiem co zrobić dalej ani czym?

Znalazłam też poradnik firmowy o aktualizacji systemu, kopię systemu na stronie producenta, ale tam piszą że stracę po aktualizacji wszystkie dane, a tego bym nie chciała.

Czy może ktoś pomóc w sposób wystarczająco jasny co zrobić, żeby uratować tablet?

Tablet to Goclever R83.2 z Androidem 4.1

Notatka od Moderatora: piotrlis
    wykrzyk.png Zmieniam tytuł tematu. Następnym razem pamiętaj, żeby nazwać go odpowiednio.
    Edytowane przez piotrlis98

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mattq2

Widząc tego robocika jesteś w trybie recovery. Aby spróbować odwiesić tableta możesz spróbować zrobić full wipe czyli reset do ustawień fabrycznych. W trybie recovery poszukaj opcji wipe data + wipe cache. Zrób po kolei te wipy i zobacz czy Ci ruszy tablet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    debi2
    Napisano (edytowane)

No ok, ale jak?

cytowanie posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale co jak ? masz przycisk głośności ? to nimi sterujesz i potem zatwierdzasz to przyciskiem OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    debi2
    Napisano (edytowane)

Ale po czym mam sterować? Na tablecie? Tam jest tylko upadły robocik na ekranie!

Aż taką idiotką nie jestem, jakby było jakieś menu to bym sobie poradziła bez pisania postów...

cytowanie posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A sprawdzałaś klawisz reset ? on zazwyczaj jest mały i schowany, by go wcisnąć trzeba użyć czegoś cienkiego np. cyrkla, igły, ołówka itp, naciskasz i trzymasz do momentu aż się uruchomi ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witaj debi2,

Wygląda na to, że Twojemu urządzeniu pomoże raczej restart, o ile nie jest to uszkodzenie kwalifikujące się do reklamacji. Spróbuj restartu według instrukcji tutaj http://goclever.pl/manuals/update_r83_pl.pdf

Niestety, prawdą jest, że utracisz dane, więc jako życzliwe marudzenie przyjmij radę o robieniu backupu danych w przyszłości. Z definicji bowiem restart urządzenia jest powiązany z utratą danych.

Daj znać, czy się udało

Pozdrawiam

wykrzyk.png Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    debi2
    Napisano (edytowane)

Wciśnięcie przycisku reset nie pomogło. Nie wiem też, czy po tym wywróconym robocie z rozprutym brzuchem coś mi się powinno pojawiać, czy nie? Mi się nic nie pojawia.

A swoją drogą to ciekawe, że na Androidzie nie można zrobić sobie kopii programów, z których się korzysta albo savewów gierek, skoro przy zawieszeniu tabletu restart grozi ich utratą? Jakoś tak nie podoba mi się taka wizja.

wykrzyk.png Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety problem znany...:(

zapraszam do lektury.

http://forum.android.com.pl/f501/opinie-i-uwagi-na-temat-tabletu-goclever-r83-2-mini-243891/

tablet Fabrycznie nie posiada roota i recovery mode CWM czyli żadne "guziki" nie pomogą

ważne dane trzymać na zewnętrznej karcie sd..

Edytowane przez ar2rnow
    CWM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koleżance jak znowu się pokaże ten robocik z brzuchem otwarty, to na jakieś 3-5 sek przytrzymać proszę przycisk power, jeżeli nic to nie da to przycisk power + volume+. Wtedy powinno się pokazać "dziwne" jak dla ciebie menu. Spróbuj poruszając się klawiszami vol- i vol+ najechać na wipe data/(factory reset) i wcisnąć przycisk power. Potem najechać na wipe cache i wcisnąć przycisk power. Jeżeli te dwie operacje potrzebują potwierdzenia najedź na yes/ok i wciśnij power. Po każdych z tych operacji powinnaś mieć napisane że data wipe i cache wipe zakończono wtedy restartujesz tablet. Powinien ci się uruchomić tablet ale czysty bez aplikacji zainstalowanych na tablecie (te na karcie sd i pamięci flash tabletu pliki typu muzyka etc będą zachowane).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi