Skocz do zawartości
mateo1111

[4.3] Unofficial SlimBean [OC/UV]

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mialem problemy z tym romem:

- głuche telefony , musialem uruchomic telefon. Po pierwszej rozmowie drugiego polaczenia nie udalo mi sie juz wykonac. Objaw zaobserwowalem gdy zasieg przechodzi w roaming innej sieci

- podczas rozmowy gdy ktos probuje sie do mnie dodzwonic jest sygnal o takiej probie polaczenie po czym rozlacza mi sie aktualna rozmowa.

Wrocilem do stock

Play? Mi sie dzisiaj przelaczyl na roaming i nie dalo sie nigdzie dzwonic. Nie bylo sygnalu i mozna bylo czekac w nieskonczonosc.

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co ten rom w buildzie 8 ma zmienione, że bateria zaczęła się rozładowywać wręcz na oczach?:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jas74

U mnie bateria leci tak samo jak na poprzedniej wersji. Przyspiesza tylko podczas grania, czyli w normie ;-) Dziś po 5 godzinach od odłączenia z ładowarki spadło mi 7% - wifi nonstop, półgodziny muzyki, trochę neta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zazdroszczę ci. Mi po około 40 minut wifi zbija 30% baterii. Nawet podczas uśpionego telefonu żre mi baterię :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jas74

No faktycznie coś jest nie tak. Nie będę się wymądrzał o wszystkich możliwych wipach przy instalacji, bo sam ich nie robiłem ostatnio. Może jednak coś poszło nie tak, wiec warto spróbować ? Zainstaluj też CPU Spy Plus i zobacz czy fon przechodzi do Deep Sleep. Najwięcej mi ciągnie prądu wyświetlacz, u siebie mam go na ok. 50%

post-114920-14255728086532_thumb.png

Edit

Zapomniałem, znaczenie może mieć też to że obniżałem napięcia prądu na poszczególnych zakresach pracy procesora. Musiałem gdyż nie mogłem wejść na wyższe obroty procesora niż 1008Mhz. Teraz procek kręci się do max 1200Mhz :-) Dlatego też zapewne pożera mniej prądu ;-) Polecam pobawić się programem Voltage Control Lite

Edytowane przez jas74

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zazdroszczę ci. Mi po około 40 minut wifi zbija 30% baterii. Nawet podczas uśpionego telefonu żre mi baterię :(

Sprawdź co dokładnie Ci 'żre' baterię. Być może masz włączone NFC.

Mi przez noc (~7-8h) bierze zawsze 0-1%.

nxdo.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lufa28

a gdzie można ściągnąć SlimBean Build 8 ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To raczej nie jest wina pobrania romu przez internet w smartfonie?

Zrobiłem full wipe, format system, wipe dalvik case. Następnie wgrywam rom przez CWM i gapps do SilmBean build 8.

Zauważyłem, że większość romów strasznie zżera mi baterię. Jeden mocniej, jeden mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jas74

Wszystkie romy inne niż stock bardziej lub mniej żrą baterie. Z czasem pewnie ukarzą się romy z karnelami które będą oszczędne jak stock :-) SlimBean od mateo jest dużym krokiem w tym kierunku, zwłaszcza zmniejszenie zapotrzebowania na energie przez Wifi. Pozostaje dobrze się bawić z tym co jest i czekać na następne wersje. Jak dla mnie bateria która wytrzyma od rana do nocy wystarczy w zupełności. Noc jest dla ładowarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi