Skocz do zawartości
szy_mat

[TUTORIAL]Zagubione IMEI? Nie działa Bluetooth i GSM?

Rekomendowane odpowiedzi

czopka

Witam czy imei zaczynający się od 0049 to wina softu czy może być też przyczyna sprzętowa np uszkodzona płyta główna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cvxcvx

Problem programowy, czyli uszkodzony efs. Jeśli masz kopię to ja przywróć, jeśli nie masz kopii to jedynie naprawa boxem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czopka

Kopii nie mam, mam okazje kupić taki tel od znajomego z imei 0049 i nie wiem czy zdołam to zrobić sam np wgrywając 3plikowca odinem czy tylko box i ew jaki to mniej więcej koszt w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pietr

Szczerze? To IMEI 0049... w niczym nie przeszkadza.

A koszt naprawy to 50-100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cvxcvx

Pietr

Teoretycznie w niczym, a praktycznie to nie masz zasięgu na takim imei, no czasem się zdarzy że zasięg jest i można dzwonić.

Na forum znajdziesz w cenie 40 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
igl

Panowie, ja mam taki problem że nie rejestruje się do sieci, niby jest zasięg ale zero możliwości, po usunięciu wszystkiego z EFS chula ale znowu znika IMEI - robi się 0049, po zrobieniu bckpu wraca imei ale dalej nie ma sieci, jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pietr

Jeżeli masz backup swojego imei to (WŁASNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ);

usuń wszystko z efs

zrestartuj telefon

skopiuj foldery imei,wifi i pliki nv_data do efs z kopii zapasowej

i znowu restart. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi. Jeżeli mam nr IMEI null/ null to znaczy,że czeka mnie tylko i wyłącznie serwis? Nie można w żaden sposób przywrócić tego numeru?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączę się do tematu... Mianowicie spadł mi telefon i od tamtej pory nie ma sieci i brak jest numeru IMEI, jest null. Da rade coś z tym zrobić czy tylko serwice? W takim zwykłym powiedzieli, że płyta uszkodzona... Nie wiem teraz czy iść z tym do Samsunga? Dotyczy S2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nemcio

Jezeli tak jest jak piszesz na 100% uszkodzony modul ( mialem podobnie ) Wymiana plyty to koszt telefonu na wolnym rynku dla tego przekalkulowac warto czy jest sens :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi