Skocz do zawartości
malcza98

Huawei ascend y300 Problem pomocy!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

to niestety nic nie dalo, aparat nadal nie dziala, moze jakies inne rady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam. Chciałbym przedstawić metodę Rootowania smartphonea Huawie ascend y300. Jest to metoda bez odblokowania bootloadera. Jest to tłumaczenie metody z xda.

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność:

1. Pobierz paczkę: Root Huawei Ascend y300.rar

2. Rozpakuj

3. Wyłącz "szybki start" w telefonie

4. Folder "dload"(z pobranej paczki) skopiuj na kartę SD(bezpośrednio)

5. Wyłącz telefon

6. Włącz telefon kombinacją klawiszy: power+przycisk pogłaśniania(vol+)+przycisk przyciszania(vol-)

7. Nastąpi aktualizacja systemu

8. Jeżeli pojawi się zielony haczyk to znaczy, że aktualizacja przebiegła pomyślnie i możesz przejść do kolejnego punktu. Jeżeli pojawi się różowy ekran to umieść folder dload w pamięci urządzenia(w katalogu głównym) i powtórz krok 6.

9. Zainstaluj unlockroot3.exe z pobranej paczki i uruchom go

10. Włącz tryb debugowania(znajduje się w opcjach programistycznych)

11. Podłącz telefon. Gdy połączy się wejdź w: Mój komputer/Mobile partner/drivers/adb_drivers i zainstaluj "Handset WinDriver.exe"

12. W programie unlockroot kliknij w zielony napis po lewej stronie "ROOT", po czym nastąpi rootowanie

13. Program zapyta czy zainstalować program "Power saver"- można go zainstalować, ale nie trzeba

14. Gdy program zapyta, czy zrestartować urządzenie naciśnij "tak"(yes)

15. Po ponownym uruchomieniu powinieneś zobaczyć aplikacje Supeuser zainstalowaną w urządzeniu

16. Gdyby nie działała kamera lub dioda flash albo kolory na ekranie były "wyprane" to uruchom program "install-windows.bat" z pobranej paczki z katalogu Y300-Boot-B176

Ta metoda działa z następującymi wersjami firmware: B164, B166, B169, B171, B173, B174, B175, B176, B178

Metoda ta została sprawdzona przeze mnie i działa w 100%

Temat na xda: [ROOT] Huawei Ascend Y300 rooting without bootloader unlock code - xda-developers

Oryginalny temat: http://www.androidiani.com/forum/huawei-ascend-y300/295048-guida-root-huawei-ascend-y300-senza-codice-di-sblocco-di-huawei.html

Próbowałeś punkt 16 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rootowałem, ale problem zniknąl po przedmuchaniu okolic obiektywu pod tylnym panelem, aparat i dioda chodza juz od tygodnia bez problemu.

Teraz mam inny problem. Gdy znajduję sie z dala od domu (a wlasciwie od nadajnika sieciowego w okolicy mojego domu) w odleglosci conajmniej kiludziesiąt km, zasieg zminia sie na roaming. Przez to tez przerywa transmisję danych, a ta mi jest czesto potrzebna. Gdy korzystam z NaviExpert czy Hangouts poza domem w pewnym momencie zminai sie na roaming i nie wime dlaczego. Tymbardzej, ze caly czas znajduje sie na terytorium Polski. Nie chce uruchamiać transmisji danych w roaming, bo koszty podejrzewam by mnie zrujnowały. Ktoś wie czego to kwestia? Ustawienia w telefonie? Może coś u operatora (play)? Dolacam screeny, jak to u mnie w ustawieniach wyglada

post-241993-14255728144805_thumb.png

Pozatym zastanawialem się jak naprawić błędu w systemie spowodowane najprawdopodobniej wirusami (uzywalem darmowego avasta i nigdy nic nie znalazł). Często uzywam internetu w telefonei i zauwazylem ze wydajnosc mojego y300 znacznie zmalala od nowości. Jeśli ktoś ma jakies rady, proszę o pomoc lub odesłanie do lektury, polecenie dobego antywirusa tez mi pomoże. Dziękuję i pozrawiam.

post-241993-14255728144441_thumb.png

Edytowane przez rororo123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Play korzysta z nadajników Plusa i Orange, pewnie straciłeś zasięg Playa i tel zalogował się do którejś z wymienionych sieci dlatego pokazuję ci roaming. Tym się nie przejmuj nic więcej nie płacisz tak już jest w Playu ale dzięki temu masz największsy zasięg w Polsce. To że telefon chodzi wolniej to też jest normalne po zainstalowaniu nowych aplikacji tak jak w komputerze czym wiecej masz aplikacji i dłużej system zainstalowany to komp chodzi wolniej. Jak chcesz żeby pracował jak na początku to przywróć ustawienia fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nie martwiąc się niczym mogę zaznaczyc dane w roamingu (jak na pierwszym screenie)?

Co do drugiego, wolniej chodzi to spoko, zniosę, tylko, że od niedawna wylaczają się same z siebie niektóre aplikacje (Facebook, AliorSync, nieraz Hangouts tnie i się wylacza) mimo, że przedtem tak się nie działo. Prawda, facebook od poczatku tnął i mulil jak szalony, ale teraz cześciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz spróbować wyczyścić dane tych aplikacji. Stracisz wszystkie ustawienia, konta i zapisane informacje w tychże aplikacjach, ale będą jak "dopiero zainstalowane".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hrupek

Mam pytanie odnośnie tego 16 punktu. Ten program install-windows.bat to jak mam zainstalować? Na karte go zgrać uruchomic android system recovery i wtedy zainstalować czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boleus

Dlaczego nie mogę otworzyć programu " install-windows.bat " ???

Dodam że mam windows 8

Pomocy .....

Edytowane przez boleus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kornel
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    Zła nazwa tematu[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi