Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
evolucja

[PROJEKT] Ruszmy sumienie Motoroli

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wspólnie z kolegami postanowiliśmy stworzyć stronę poświęconą zablokowanemu bootloaderowi w Milestone. Chcemy opisać na niej dlaczego uważamy, że popełnili błąd odbierając nam możliwość wgrywania własnych modyfikacji. Myślimy, że gdy opiszemy wszystko w sensowny sposób, dołączając odpowiednie argumenty Motorola w końcu zrozumie swój błąd. Oczywiście potrzebny będzie WIELKI rozgłos, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Sama strona zostanie naturalnie wykonana w języku angielskim i polskim z łatwą możliwością dołączenia kolejnych tłumaczeń.

Prosimy Was, drodzy użytkownicy o wpisywanie swoich sugestii i pomysłów w tym temacie. Możecie również wpisywać swoje propozycję na nazwę projektu który będzie również jego domeną. Ankieta znajduje się pod adresem:

http://www.ankietka.pl/ankieta/frame/id/51848/ruszmy-sumienie-motoroli.html

zapraszam wszystkich do jej wypełniania i podsyłania własnych propozycji.

Do zrobienia:

- serwer - evolucja

- domena - evolucja

- szata graficzna strony -

- pocięcie szaty graficznej i jej zakodowanie - evolucja

- przystosowanie strony do obsługi wielu języków - evolucja

- wymyślenie treści do umieszczenia na stronę -

- rozplanowanie(układ) treści na stronie -

- napisanie tekstów w dwóch językach(polski i angielski), o bardzo podobnej treści -

- główna promocja akcji - noc123

Post ten będzie sukcesywnie edytowany.

Edytowane przez evolucja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lew487

Trzeba to porządnie zrobić i zanim to zaczniemy rozsyłać po forach to musi być dobrze sprecyzowane co chcemy i nasze argumenty. Do tego przydałby się jakiś tutoriail (po angielsku) z obrazkami (lub filmik) jak dołączyć do projektu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noc123

Strona powinna mieć jakąś prostą nazwę typu freebootloader.com albo unlockmilestone.com czy coś takiego. Myślę, że szkielet strony powinien być jak najprostszy. Coś w tym stylu (robione na szybko w paincie :P ): http://img707.imageshack.us/img707/3985/mapavi.png

Sekcja O akcji to byłaby strona startowa, gdzie byłaby opisana cała akcja, argumenty za odblokowaniem, wzmianka, że nie chodzi o piractwo tylko o możliwość samodzielnego łatania bugów w oprogramowaniu oraz odnośniki do petycji, MilestoneRSA itp.

FAQ wiadomo, najczęściej zadawane pytania.

MilestoneRSA - opis akcji, o co chodzi, jak się dołączyć itp. Mogą być screeny albo filmik jak dołączyć do BOINCa itp.

Petycja - odnośnik do petycji

Kontakt - wiadomo.

Ew. może być jeszcze sekcja, ale to w przyszłości, np mail do motoroli, gdzie będzie gotowy list do Motoroli, który można samemu wysłać (oczywiście mail i reszta będzie podana).

Pod albo nad stopką może być sekcja wsparli nas, gdzie moglibyśmy dać banerek jakiegoś portalu, który wspiera naszą akcję.

Tak jeszcze myślę, czy robić, gdzieś wzmiankę odnośnie marnowaniu zasobów komputerów na tą akcję, gdzie można by było wziąć udział w innym BOINCu, wpływ akcji na środowisko itp.

Na tą chwilę, jeżeli chodzi o stronę to tyle przychodzi mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mice6

można zrobić forum:P oczywiście międzynarodowe (typu xda)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Założyłem temat na forum Pclab'a z prośbą o pomoc. Wykorzystałem tekst evolucja, chyba się nie pogniewa :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noc123

Kwestią rozgłosu postaram się zająć, gdzie tylko się da jak już strona powstanie. Znalazłem już w kilku krajach fora. Myślę, że nie będzie problemów z rozgłoszeniem tej akcji. Tylko strona musi powstać. ja niestety jestem słaby w photoshopie, bo bym już powoli robił przykładowy layout. Może jest tutaj jakiś zdolny grafik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodałem w pierwszym poście wzmiankę o nazwie projektu. Możecie podsyłać swoje propozycje.

Grafika potrzebujemy. Ja o ile wiem co i jak zrobić, to kompletnie nie mam zmysłu artystycznego i jakichkolwiek pomysłów.

lockedstone.png

Edytowane przez evolucja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bilu

Osobiście podpisuję się pod projektem, uwolnić kamyki! Mam koncepcję jeśli chodzi o hasło strony, Motorola Milestone była reklamowana hasłem "The Phone Without Compromise" (na pudełku to samo hasło), dalej, Android przecież jest symbolem otwartości systemu, więc dlaczego nam tą otwartość zabierają? Można nawiązać do tych haseł i tym samym pogrozić palcem. Hasło/idea musi być "chwytliwa", dotkliwa dla Motki i samego Androida.

Taka moja koncepcja, co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Microsoft się przejął - Motorola też się przejmie jak tylko cały świat zacznie o tym śpiewać i trąbić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi