Skocz do zawartości
fabio695

[Dyskusja] Rozszerzony tryb gotowości - czy warto włączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio przeglądając forum natknąłem się na temat w którym jeden z użytkowników ma problem z trwałością baterii na sofcie .31. Sam dobrze wiem, że bateria na tej wersji trzyma znacznie krócej niż chociażby na .21 o 7.5 nie wspominając. Co zrobić, aby bateria trzymała dłużej? W internecie znalazłem wiele opinii - jedni twierdzą, że najlepiej mieć roota, pobrać program z GP do kalibracji baterii, inni z kolei twierdzą, że "soft musi się ułożyć" i bateria po pewnym czasie będzie trzymać dłużej.

Wczoraj przeglądając ustawienia telefonu - konkretnie opcję "Zarządzania zasilaniem" natknąłem się na opcję "Rozszerzony tryb gotowości" (lepiej późno niż wcale) - opcja działająca podobno na tej samej zasadzie co "Stamina" w nowszych modelach Xperii. Sam nie zdążyłem jej jeszcze zbytnio przetestować więc pytanie dla Was: używacie tej opcji? Są jakieś widoczne różnice w długości "życia" baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam od dawna, pozwala oszczędzić dużo baterii, szczególnie przy sieci WiFi i 3G (WCDMA).

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest różnica i duża,z włączonym zżera 1% na noc,z wyłączonym więcej %,warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jakby więcej baterii przez to szło.

☆★☆ XPERIA S ☆★☆ - tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi przez noc, gdy mam włączony budzik bateria spada ok 3-4% - wi-fi/transfer danych wyłączone, sieć GSM więc nie jest jeszcze tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kołek

Mi na sofcie 31 bateria wytrzymuje ponad dwa dni z włączona opcja oszczędności baterii. Telefon używam chyba normalnie:-) około godziny tapatalka dziennie może z 30 minut rozmów trochę sms i internetu. Włączona synchronizacja gmaila i pogody

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra po pierwszej dobie korzystania widzę różnicę - przez noc bateria 'straciła" 1%, gdzie wcześniej przy tych samych ustawieniach spadek był rzędu 3-4%. Nie pozostaje mi nic innego, jak mieć włączony RTG 24h/dobę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy tylko u mnie tak jest, że gdy włączę RTG dioda powiadomień przestaje działać? Nie świeci się w momencie gdy mam nieodebrane połączenie/smsa, ale gdy jej poziom naładowania spada do 14% świeci się na czerwono. Ktoś ma podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    studys

Ja nie używam RTG z tego względu, że wtedy jest wyłączony transfer jak ekran zostanie wygaszony.

A przecież wtedy nie mamy informacji o nowej poczcie a nawet nie dostaniemy mms'a. Tak naprawdę ekran jest większość czasu właśnie wygaszony, czyli przy włączonym RTG nasz smartfon jest niepełnosprawny.

Nie ma co się dziwić, że tak mało baterii zużywa w nocy przy włączonym RTG jak wtedy jest prawie jak najtańszy model Nokii czy Sajsunga. A przecież nie o to nam chodziło kupując sobie taki telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam takie pytanie, czy ten rozszerzony tryb gotowości to wyłącza tylko transfer czy cos jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi