Skocz do zawartości
fabio695

[Dyskusja] Rozszerzony tryb gotowości - czy warto włączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłącza transfer, wifi, bluetooh, gps, synchronizację :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właściwie jaki to problem że wyłącza te funkcje? Ja np. transfer włączam jedynie aby poszły synchronizacje i oczywiście do neta ale nie mam go włączonego cały czas. Nie czekam jakoś obsesyjnie na maila którego muszę szybko odebrać bo inaczej zawali się moje życie :PP Pogodę jak chcę sprawdzić to włączam na chwilę i wyłączam. Nie sprawdzam jej przecież co godzinę bo i po co... Także jak dla mnie funkcjonalność na duży + :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    glaziu

Moja J trzyma o dziwo dość długo, bo grubo ponad 3 dni i to przy korzystaniu z neta, rozmowach, sms i organizacji czasu itp... Fajnie jakby wytrzymał jeszcze dłużej... ;) Chętnie wypróbuje to na włączonej opcji "rozszerzonego trybu gotowości", ale np. tylko w nocy...

Może jest jakaś aplikacja, która samodzielnie włączy ten tryb o zdefiniowanej porze i wyłączy o żądanej godzinie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jjkm3

Jest aplikacja która dobrze się sprawdza w oszczędzaniu bateri. DU battery saver Pro. U mnie działa rewelacyjne.

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dredd

Mi to trzyma po 19 godzin ale:

Obejrzałem ok. 2h filmu

Posłuchałem z 10 min. muzyki

Pograłem z 30 min.

Siedziałem z 4h na necie

I mam teraz 15% baterii. Miałem naładowane na ok 90%. Ja nigdy nie korzystałem z trybu ale może dziś spróbuję. Poza tym nie warto nic ściągać ze sklepu play. Tylko ram zżera, a skoro Sony dostarczył nam tryb rozszerzony, trzeba korzystać :)

Piwko się wylało i ST26i Taptalkiem wysłało :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miq21
    Właściwie jaki to problem że wyłącza te funkcje? Ja np. transfer włączam jedynie aby poszły synchronizacje i oczywiście do neta ale nie mam go włączonego cały czas. Nie czekam jakoś obsesyjnie na maila którego muszę szybko odebrać bo inaczej zawali się moje życie :PP Pogodę jak chcę sprawdzić to włączam na chwilę i wyłączam. Nie sprawdzam jej przecież co godzinę bo i po co... Także jak dla mnie funkcjonalność na duży + :cool:

zgadzam sie z tym co powiedziales ale co jesli mamy program typu whats app? no wlasnie - tutaj teoretycznie transfer danych powienien byc non stop , sam wlasnie mam troche dylemat z tym trybem - do poczty i fejsa nie ma potrzeby byc "online" caly czas ale do takich komunikatorow juz by sie przydalo....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak jedyną wadą włączenia tej funkcji jest wydajność telefonu,już mówię o co biega.

Gdy miałem włączony tryb gotowości i telefon nie używałem kilka godzin, np. w nocy. Odblokowałem telefon,od razu nie mogłem nic używać,ponieważ wybudził procesy w tle,a telefon ciął z początku.

Teraz mam to wyłączone,i telefon ma super wydajność,wszystkie procesy działają non stop.A nad zużyciem baterii zauważyłem minimalne zmiany,w nocy zabiera jakieś 5% a z wł. 2/3%

Więc zdecydowanie lepiej mieć wyłączone,i cieszyć się płynnością :)

Wysłane za pomocą ST26i

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi