Skocz do zawartości
lolobolo

Jak rozpoznać czy SGS II to oryginalny SGS II ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, za 2tygodnie będę kupował Galaxy SII. Moje pytanie jak rozpoznać czy telefon jest oryginalny? Czy ktoś nie chce mi wcisnąć np Galaxy SII plus. Na co zwracać uwagę przy kupnie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Daviteusz
    Korekta tytułu: oryginaly --> oryginalny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Przecież S2+ wygląda zupełnie inaczej. Podczas uruchamiania telefon wyświetla swój symbol: GT I-9100 to S2, a GT I-9105P to S2+.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Najpierw przeczytaj naklejkę pod baterią. Tam masz symbol telefonu. W Menu (lewy przycisk pod ekranem)>Ustawienia>Informacje o urządzeniu masz napisane- Numer modelu (ma być GT-I9100).

W Menu>Ustawienia>Informacje o urządzeniu>Stan masz IMEI (musi być zgodny z tym na naklejce), poza tym na dole masz Numer wersji np. JZ054KI9100XXMS1 (może być inny, ale w Googlach znajdziesz dla jakiego modelu jest ten soft). Wytłuszczone to symbol ROM-u. Jeżeli jest dla SGS2, to na 100% telefon, którego szukasz.

W Menu>Ustawienia>Pamięć (Pamięć urządzenia- Pamięć łącznie ma być ok. 1,97GB, Pamięć USB - Pamięć łącznie ma być ok. 11,49GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I "chińczyki" mają zwykle dwa sloty na SIM, więc jeżeli zobaczysz to to na 100% podróbka. Zobacz czy nie ma żadnych chińskich aplikacji - gdy są to podróba.

Wysłane z mojego Samsunga Galaxy S3 (GT-I9300) za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Był temat o tym, s2 chinczyki podrabiaja tak, że na pierwszy rzut oka nie widać różnicy, nie ma żadnych aplikacji chińskich. Różnica zauważalna jest dopiero pod pokrywą obudowy, bateria jest w innym miejscu niż w oryginale.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapewne chodzi Ci o róźnicę między Galaxy SII a chińską podróbką czyli "SII"

Róźnice:

- brak napisu Samsung pod głośnikiem do rozmów,

- z tyłu napis "8.0" wychodzi poza szerokość lampy błyskowej,

- chińczyki zawsze (chyba) mają dwa wejścia na karty sim,

- podróba ma z przodu tylko kamerkę, gdzie oryginał ma jeszcze czujnik światła i jakiś inny "czujnik"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Wczoraj napisałem temat (który został usunięty) z zapytaniem czy posiadana przeze mnie S2 jest oryginalna. Poświęciłem więc kilka godzin w poszukiwaniu różnic no i okazało się, ze jestem "szczęśliwym" posiadaczem podróbki.

No więc tak: po pierwsze nawet AnTuTu Benchmark dał się oszukać i uznał chyba to coś za oryginał:

post-248559-14255727235048_thumb.png

po drugie aktualizacja przez Odina do Jelly Bean przeszła bez żadnych problemów i wszystko działało jak należy.

po trzecie tak jak mówią podróbka powinna miec 2 sloty na karty sim, lecz TO ma tylko jeden więc też można się dać oszukać.

Jest jedna rzecz (w zasadzie 2) po której można rozróżnić te 2 urządzenia: wyjmijcie baterię z Waszych S2 i spójrzcie gdzie macie styki do baterii i slot na kartę Micro SD. Jeśli wygląda to tak:

post-248559-14255727235456_thumb.png

to również zostaliście oszukani, bo powinny się znajdować w innym miejscu tak jak w tym temacie: http://forum.android.com.pl/f166/samsung-galaxy-s2-i9100-nago-18-a-119110/ . Wejście na kartę SIM też nieco się różni. Ja jeszcze mogę zwrócić ten złom więc zauważyłem to w samą porę. Proszę o nieusuwanie tego tematu gdyż to jest przestroga dla przyszłych posiadaczy tego modelu. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widać po tylnym panelu - dokładnie chodzi lampę błyskową. Napis "8.0" wychodzi poza obwódkę lampy. W oryginale napis mieści się w obwódce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    nawet AnTuTu Benchmark dał się oszukać
    Jeśli Antutu ma być autorytetem, to ja też mam "podróbkę". Tylko że mój telefon to S2+, a Antutu widzi go jako 9100 ;)

[ATTACH=CONFIG]53559[/ATTACH]

Edytowane przez czysty76
    zdjęcia wstawiamy w spoiler !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co powiesz o położeniu styków do baterii i slotu karty MircoSD? Ponoć to jest Koreanska wersja S2, też oryginalna i niby niczym innym się nie różni (chociaż gra Icy Tower 2 mi czasem lekko zatnie). Boję się, że w razie czego mogą mi nie uznać gwarancji. Zna się ktoś lepiej na tym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi