Skocz do zawartości
Malkontent

BB jako telefon dla seniora?

Rekomendowane odpowiedzi

jako że terminale bb są coraz tańsze a właściwie bardzo tanie, wpadłem na niecny plan kupienia takiego babci, która do szczęścia dużo nie potrzebuje (sms, mms, telefon) a bb ma relatywnie duży i wyraźny wyświetlacz + pełną qwerty, pojemna bateria, ktoś kto miał może się wypowiedzieć czy to się sprawdzi? czy można zablokować całkowicie net? czy bez netu chodzą bez problemu mmsy? myślałem o BlackBerry Curve 9220

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GSAW

Można zablokować

Wyłączasz transmisję danych

ale nie będzie mms

Czy to się sprawdzi?

Nie miałem okazji "na babci" ale czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeciez mms dzialaja niezaleznie od tego czy jest wlaczona transmisja danych czy nie.To dwie zupelnie rozne rzeczy.

Wracajac do tematu szczerze w to watpie aby wybor BB dla starszej osoby byl dobry no chyba ze ta starsza osoba jest na tyle ogarnieta i obcykana aby mimo wszystko poslugiwac sie BB.Sa skroty na klawiature itd ale wydaje mi sie ze taka osoba potrzebuje cos latwiejszego w obsludze jakby nie daj cos sie stalo z systemem czy telefonem.Pytanie zasadnicze czy musi byc pelna klawiatura Qwerty?Jesli tak no to wtedy jednak zostaje raczej opcja BB a jesli moze byc dotykowa to moze mimo wszystko cos z WP?Prosty,intuicyjny system bez wodotryskow.Chyba w sam raz dla starszej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GSAW

W BB bez transmisji danych nie wyślesz MMS. Co do systemu to raczej byłbym spokojny. Przez ostatnie 3 lata używania BB nigdy nie zdarzyło mi się aby system przestał działać. Problemem może być raczej małe klawisze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to du*a :( a priorytetem jest wygodna klawiatura, nie może być ekranowa niestety,

swoją drogą nie rozumiem tego dziwnego trendu uzależniania mmsów od transmisji danych :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GSAW

W BB jest bardzo wygodna ale literki małe ;-)

Jeżeli senior będzie używał klawiatury do pisania to OK.

Jeżeli tylko do wybierania numerów to raczej nie jest dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sonik

Zgadzam się z Wami. Literki BB są bardzo małe. System jest prosty i mega stabilny, ale również obawiam się, czy aby akurat jest on odpowiedni dla osoby starszej. Wszystko zależy od tego w jakim wieku jest Twoja babcia i na ile ogarnia współczesną elektronikę. Skłaniałbym się raczej do starszej telefonii - jakaś kolorowa Nokia, Samsung z klawiaturą byłby chyba odpowiedniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adeq

poleciłbym raczej jakąś Nokię - łatwy i przejrzysty interfejs, nie ma tam co przestawić czy popsuć

w BB ten system jest jednak nieco chaotyczny i trzeba nad telefonem troszkę posiedzieć żeby wszystko "ogarnąć" i poustawiać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi