Skocz do zawartości
Aphi

Kompas - jak wykonać kalibrację?

Rekomendowane odpowiedzi

Aphi

Zauważyłem, że w moim Defy kompas raz przekłamuje o 20-30° na zachód a chwilę później do 40° na wschód.

Kalibracja w programie Compass bardzo szybko zostaje zakończona (dosłownie po jednym ruchu ręką) i niewiele zmienia w dokładności wskazywania.

Natomiast próba skalibrowania kompasu wg instrukcji systemowym programem [ustawienia->Lokalizacja i zabezpieczenia->Kalibruj kompas] nie przynosi rezultatu, tzn kompas cały czas ma kolor czerwony nawet po kilku minutach kręcenia telefonem.

Czy mógłby ktoś sprawdzić ile trwa kalibracja u niego? lub podpowiedzieć co mogę jeszcze z nim zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    morwa

Spróbuj po włączeniu kompanu zrobić pare ósemek w powietrzu telefonem. Powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aphi
    Spróbuj po włączeniu kompanu zrobić pare ósemek w powietrzu telefonem. Powinno pomóc
    No niestety od tych "ósemek" i innych obracanek to już mnie ręka boli a efektu nie ma. Dlatego też zadałem to pytanie dotyczące kalibracji programem zawartym w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej faktycznie kręciłe tel i kompas cały czas był czerwony. teraz sprawdziłem radę Morwa i podziałało.

Zrób kilka obszerniejszych ruchów tel i powinno podziałać.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aphi
    Zrób kilka obszerniejszych ruchów tel i powinno podziałać.
    OK dla świętego spokoju spróbowałem jeszcze raz (z obszernymi i bardzo szybkimi ruchami) i w końcu się zazieleniło.

Co ciekawe udało mi się to po wcześniejszym wyłączeniu i włączeniu telefonu. Ponowna kalibracja pomimo bardzo długiego i energicznego "ósemkowania" nie udaje się. Natomiast po ponownym uruchomieniu telefunu wymaga to najwyżej 5-6 ósemek.

Dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Krokogator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

W żaden sposób nie udaje mi się skalibrować kompasu. W aplikacji systemowej nic się nie dzieje, z tego co pamiętam na androidzie 2.1 udało mi się go skalibrować, kompas świecił na czerwono po udanej kalibracji na zielono, teraz nie świeci nawet na czerwono. Dodatkowe aplikacje jak Compass nie pomagają. Obszerne ósemki też nie pomagają, wyłączenie i włączenie telefonu też nie pomaga. W czym może tkwić problem? Może być to wina softu?

Wysłano z Motorola Defy przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takiego pliku jak mówisz to nie posiadam, jedynie to gpsconfig.xml ale nie mogę nic z nim zrobić bo jest używany przez system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Sorry, cos mi sie pochrzanilo.

Tutaj masz myka na kompas (nie gps :facepalm1:) http://forum.android.com.pl/f115/cyanogenmod7-wersja-z-dnia-18-04-7-0-0-0-08-na-milestone-49250/index122.html#post521239

trzeba usunąć pliczek root explorerem: /data/misc/akmd_set.txt (ustawienia magnetometru, czy tam kalibracji)

i zrebootować,

daj znać czy po tym kalibracja ci działa.

Edytowane przez shaka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic z tego, próbowałem dwa razy, raz uruchamiając aplikację systemową, a drugim razem aplikację Compass, dziwne jest to ze w aplikacji systemowej do kalibrowania kompas nie świeci się na czerwono. Może ktoś posiada soft 3.4.2-177, i jest w stanie sprawdzić czy kompas świeci czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x