Skocz do zawartości
Aphi

Kompas - jak wykonać kalibrację?

Rekomendowane odpowiedzi

shaka

jak usunąłeś ten plik i zrobiłeś reboot to ściągnij aplikację compass z marketu i skalibruj. Trzeba tak pomachać :[ame=http://www.youtube.com/watch?v=sP3d00Hr14o]YouTube - Best Compass Calibration Method (iPhone/G1/etc.)[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak robiłem, czy aplikacja compass powinna mnie jakoś poinformować że kompas jest skalibrowany prawidłowo?

Wysłano z Motorola Defy przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Mialem jakas aplikacje compass z marketu ktora sama powiadamia czy kalibracja jest potrzebna lub mozna bylo wejsc w zakladke i skalibrowac, wtedy po udanej kalibracji telefon zawibrowal i bylo powiadomienie.

Jak u ciebie to nie pomoglo to juz nie mam pojecia, moze wipe, a jak nic nie da to serwis.

A moze jest wszystko ok i nie trzeba kalibrowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrałem z Marketu aplikację Smart Compass, po jej włączeniu z usuniętym plikiem akmd_set.txt świeci na czerwono, po kilku ósemkach zaświeca się na zielono, czyli chyba jest wszystko ok, sprawdzając jeszcze czas nadpisywania pliku to po włączeniu różnych aplikacji plik się aktualizuje, wychodzi na to że wszystko jest ok tylko mnie o tym telefon nie powiadamia. Jeżeli byłby ktoś w stanie sprawdzić na tym sofcie co ja mam byłbym wdzięczny.

Soft 3.4.2_177-005_NORDIC

Edit:

Za setnym razem udało się, systemowa aplikacja zaświeciła na zielono, ciągłe usuwanie pliku pomogło.

Edytowane przez minolone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    groh

kalibracje wykonac nalezy na dworze, po za zasiegiem "zaklucaczy" (domy samochody i inne emitery pola elektrycznego)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    IgOr88

Witam

Ja również mam podobny problem, po aktualizacji Defy do 2.2 nie mogę skalibrować kompasu. Probowałem sposobów cześniej tutaj przedstawionych ale samo poruszanie telefonem nic nie dało a wspomnianego pliku nie moge znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

Ja usiadłem przed domem i dobrze, że kumpel był przy mnie bo ciągle w 3 płaszczyznach poruszałem telefonem tak jak to jest opisane w stokowej aplikacji. Gadaliśmy, a ja ciągle poruszałem, wiec nie wiem ile to minut trwało. Na pewno długo po 2 razy się poddałem. W końcu się udało i zaświeciło się na zielono, wyskoczył komunikat o udanym kalibrowaniu i już. Tak więc moja rada: dużo cierpliwości i chęci obracania ciągle tak jak w "samouczku". Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x