Witam wszystkich na forum;)
Własnie wczoraj testowałem Map Factor. I zauwazyłem takie coś. Kilka miesięcy temu wprowadziłem recznie trasę wg punktów i zapisałem ją pod jakaś tam nazwą. Wczoraj jechałem w inną stronę - cel podrózy miałem ustawiony w Ulubionych i program uparcie sugerował mi skręcanie w lewo. Zatrzymałem się, przejrzałem program im okazało się że program dopisał sobie punkty tej pierwszej trasy do tej wczorajszej:mad: Usunałem je - na szczęscie jest opcja "usuń wszystkie". I potem wszystko było już OK. Chyba to jakiś bug programu? Może zgłosic autorowi?
Druga rzecz. Jak chcemu znaleźć jakiś adres to musimy wpisac dane duże miast nie jako to miasto, np. Wrocław czy Kraków tylko jako "miasto powiat", np. Wrocław powiat. Inaczej nie bedziemy mogli wprowadzić ulic spoza centrum danego miasta. Ponadto numeracja domów nie działa - można ustawiac tylko skrzyżowanie danej ulic z jakąś inną:mrgreen:
Teraz opcje wyboru trasy - najszybciej, najkrócej, najtaniej. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii?
Zauważmy, że możemy zaznaczyć lub odznaczyć w danej trasie kategorie dróg: autostrady, drogi międzynarodowe, drogi krajowe, drogi drugorzędne, lokalne drogi dojazdowe, ważne drogi lokalne, drogi lokalne, małe drogi lokalne, pozostałe drogi, promy, promy kolejowe, drogi z poborem opłat wł., drogi wymagające winiety wł. oraz "opłata strefowa dopuszczalna". Może we właściwym zaznaczaniu tych dróg tkwi tajemnica dobrego działania nawigacji?
Niestety nie wynika z tych opcji jak traktowane są np. uliczki osiedlowe. Małe drogi lokalne?😉