Skocz do zawartości
morcin123

Screeny z wynikami benchmarkow

Rekomendowane odpowiedzi

egreg

Otóż nie właśnie , Quadrant daje bardzo rózne wyniki zaleznie od tego co jest w ROM-ie, a które to nie mają żadnego przełożenia na róznice w rzeczywistej wydajności , Już o tym wcześniej pisałem podając prawdziwy przyklad że może pokazywać o 100% większą wydajność a w rzeczywistości nie wzrosła ani o jotę. Dlatego ten program nie nadaje się do porównań nawet tego samego urządzenia ale z innym softem.

A poza tym widać że jak się porównuje różne wyniki z różnymi softami i urządzeniami to cuda wychodzą i brak jest jakiejkolwiek logiki.

Linpack jest z kolei zbyt wąskim testem bo wygląda na to że wylicza tylko liczbę pi nic więcej , bo jak jest aktywny JIT pokazuje duży wzrost wydajności a w rzeczywistości nie widać tego a często aplikacje działają wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cypis

Popatrzcie na wynik samego CPU :) jest prawie rowny z n1 z 2.2 ale n1 w linpacku ma 35-45MFLOPS wiec to pic na wode :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bo ma poprawnego dostosowanego w pełni do niego samego JIT. ZObacz sobie na wynik w linpacku na 2.1. Zreszta linpack to żaden miernik wydajności. Taki LG optimus 2x ma w linpacku 34 mflops czyli porównywalnie a spróbuj sobie odaplić na n1 full hd. Ale się zgodzę z tobą lipnack to pic na wodę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tyle że wydajność między 6.1.1 a 6.1.2 "spadła" a przynajmniej wyniki w quadrancie nieco spadły. Na 6.1.1 CPU CPU:4999 i wynik ogólny nawet do 1468 a teraz na 6.1.2 CPU: 4423 i wyniki ogólne po 1359. W linpacku też mam nieco mniejsze wyniki. Na 6.1.1 maiłem po 10.434 a teraz 10.012, 9.925. Wszystko na 900mhz które u mnie chodzi stabilnie, bez restartów aczkolwiek normalnie mam standardowe taktowania 600/245mhz. O dziwo sam system chodzi jakby szybciej (szybsza reakcja na polecenia itp)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foos

Wersja Romu : OpenSwift-4.4/CyanogenMod-6.1.2 z 19.01.2011

Modyfikacje : kernel 2.6.29, JIT, partycja swap 128MB na SD

Taktowanie procesora : 900MHz

Ilosc wolnej pamieci RAM : 80MB

Screeny :

snap20110121212220612oc.pngsnap20110122060843612oc.png

W najnowszym CM6.1.2 moj swift ma troche slabsze wyniki w tych smiesznych benchmarkach, ale ogolny wzrost responsywnosci systemu jest odczuwalny pod palcami. W aplikacjach 3D nie widac spadku wydajnosci. Zastanawia mnie tylko dlaczego na Andku 2.1 gierka Reckless Racing ani troche nie lagowala, a na Cyanie (wszystkich wersjach) tnie sie...

To chyba dowod na to ze te benchmarkowanie jest wzgledne i malo wiarygodne. Tak na "pocieszenie" zobaczcie ile Nexus One z CM6.1 naprawde wyciaga kiedy procek jest podkrecony ;P

Quadrant Benchmark Screenshots - Page 5 - Nexus One/Nexus S Forum - Google Phone Forum

20101022103145.png

Edytowane przez foos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niezłe wyniki ;)

Szkoda że blade póki co nie można do 900 wykręcić.

Na 748 miałem 1404 e quadrant

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ponczi

Mozna by zaczac dodawac wyniki z benchmarku nenamark, ktory moze, badz nie musi jest bardziej wiarygodny.

Ja najwiecej uzyskalem 27,7 fps

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunis6
    Mozna by zaczac dodawac wyniki z benchmarku nenamark, ktory moze, badz nie musi jest bardziej wiarygodny.

Ja najwiecej uzyskalem 27,7 fps

Na CM 6.1.1 33.3 fps

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi