Skocz do zawartości
sireplama

Jak sprawdzić czy telefon jest na gwarancji?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, w styczniu zmuszony byłem wymienić ekran w mojej 2miesięcznej wtedy Soli.

Ekran, po krótkiej rozmowie na tym forum, zdecydowałem się wymienić na NOWY i ORYGINALNY w OFICJALNYM SERWISIE Sony (W-Support). Podczas rozmowy telefonicznej zapewniono mnie, że jeżeli oni zrobią wymianę to zostanie zachowana gwarancja.

Planuję sprzedaż telefonu i chciałbym ze spokojnym sumieniem zapewnić kupującego, że telefon jest na gwarancji.

Jak to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Zadzwoń do Sony Polska, podaj numer IMEI, a z pewnością miły/miła Pan/Pani sprawdzi Ci to w bazie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zadzwoń do Sony Polska, podaj numer IMEI, a z pewnością miły/miła Pan/Pani sprawdzi Ci to w bazie.

Taaa... zapytałem ich mailowo i otrzymałem odpowiedź:

"W odpowiedzi na Pana zapytanie, chcielibyśmy poinformować, że telefon Sony Xperia Sola posiada gwarancję Producenta obejmującą 24 miesiące od daty zakupu urządzenia u autoryzowanego sprzedawcy."

Bardzo pomogło, prawda? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

To dopisz, że chodzi Ci konkretnie o Twój model ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuhy

Wydaje mi się, że powinieneś mieć gwarancję na telefon przez 24 miesiące od daty zakupu + 24 miechy na ekran od daty wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby sprawdzić gwarancję w sony support trzeba się zalogować na stronie supportu https://support.sonymobile.com/pl . Następnie w zakładce logowania kliknąć na swoje nazwisko. Pojawią się dane mojego konta. W zakładce urządzenia po prawej stronie wybieramy "Przejdź do strony Moja pomoc techniczna" Tam pod obrazkiem telefonu nad IMEI będzie wyświetlona data gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi