Skocz do zawartości
Noryakky

Zapętlone restarty telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem w/w telefonu i od wczoraj, tj. piątku po około 1,5 tyg czasu uzywania telefon zaczął mi strasznie ścinać. Pomyślałem, że to nic poważnego, wystarczy restart i po sprawie. Zrestartowałem i po około 2 min od restartu telefon znowu sam się restartuje.. I tak cały czas.

S-OFF, soft Andromadus Mimicry, CWM.

Nie pomaga wyjęcie karty SIM czy też karty pamięci.

Full wipe robione, zmiana softu również, na slimbean 4.2.2 bodajże i problem taki sam wystepuje.

Po wgraniu z backupu zrobionego przez CWM kilka dni wcześniej, kiedy wszystko działało softu Mimicry problem identyczny

Jakieś pomysły, drodzy Państwo?

Pozdrawiam :)

---------- Post dołączono o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Problem rozwiązany:

przyczyną było zepsute 'radio', czyli (chyba tak to się nazywa) moduł odpowiedzialny za komunikację bezprzewodową, w tym WiFi, bluetooth, komunikacja ze stacjami nadawczymi operatora sieci komórkowej i chyba również GPS. Dlatego własnie telefon się restartował zaraz po włączeniu, kiedy zaczynał szukać sygnału sieci albo zaczynał się łączyć danymi pakietowymi bądź przez WiFi.

Rozwiązaniem jest wgranie nowego 'radio', ja wgrałem najnowsze z tego wątku:

[RADIO] [uPDATED 10/21/11]HTC VISION RADIO's (PC10IMG.zip Update Files & .img files) - xda-developers

Miałem na początku problemy z wgraniem tego 'radio', ale było to spowodowane moim hbootem, bo miałem jakieś inne, niż ENG, czyli takie z mniejszymi prawami dostępu. Więc żeby wgrać radio, trzeba mieć ENG-hboota.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Noryakky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sakumo

Witam. Mam problem z moją zetką. Telefon z niewiadomych powodów nagle zaczął sie sam wyłączać . Dzieje sie to kiedy nie uzywam telefonu np. 5 minut i jak sobie spokojnie leży to nagle się wyłączy. Opcja z radiem sprawdzona i nic nie pomogło . Swapu nie mam . Oc brak . Dzieje sie tak na kazdym romie. Wie ktoś moze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, do wczoraj wszystko było ok. Miałem ROM Mimicry tel się zawiesił, wyciągnąłem baterie i się zaczeło... restartuję się ciągle w tym samym miejscu tzn. przechodzi logo HTC i na logu danego romu. Co możecie mi w takiej sytuacji poradzić? Factory reset/wipe był robiony, wgrałem AOSP dalej to samo. Proszę o pomoc pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DZIĘKI wielkie Noryakky!! :zdrowko:

DZIAŁA :)

mój desire z restartował się po pokazaniu klawiatury do pin lub po wgraniu nowego ROM, przy pokazaniu pulpitu...

nie dało się nic zrobić, tylko wyciągnięcie baterii pomagało...

po wgraniu podanego przez ciebie 'radio' problem ustąpił...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi