Skocz do zawartości
WithoutName

Migracja na nową kartę SD w przypadku partycji ext

Rekomendowane odpowiedzi

Krótki i przejrzysty opis jak za pomocą sprawdzonej metody dokonać przesiadki na nową (najczęściej większą :)) kartę micro SD w przypadku, gdy korzystamy z partycji ext. Opis zaczerpnięty z xda, osobiście testowany przeze mnie.

Karta 4 GB class 4, ext 1GB -> karta 16 GB class 6, ext 2 GB.

W przypadku recovery AmonRA

1. W recovery tworzymy nand+ext backup (na starej karcie).

2. Na nowej karcie tworzymy partycję ext o wybranej wielkości za pomocą:

a) G-parted lub

b) wyłaczamy telefon, pakujemy weń nową kartę, uruchamiamy w recovery i tam tworzymy partycję ext, po czym WYŁĄCZAMY telefon i wyciągamy kartę.

3. Kopiujemy zawartość partycji FAT32 ze starej karty na nową (może być pod windowsem). Dobrze upewnić się, czy katalog nandroid z zawartością został poprawnie skopiowany :D.

4. Nową kartę wkładamy do telefonu i ponownie uruchamiamy w recovery.

5. Wybieramy nand restore

6. Reboot

W przypadku recovery Clockwork podobno cała operacja jest prostsza, ponieważ umożliwia ono przywrócenie samej partycji ext (advanced restore) - thx remmyhi ;). Popraw, jeśli się mylę ;).

Na xda spotkałam się z opiniami, że nie jest zalecane tworzenie partycji większej, niż 1,5 GB.

W każdym bądź razie u mnie 2 GB śmiga ;).

Jeśli sami dokonywaliście migracji za pomocą innych metod - podzielcie się w tym temacie.

Prośba, aby opisy były w miarę szczegółowe i przejrzyste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    przpac

Hej, są jeszcze jakieś inne sposoby na skopiowanie zawartości karty na inną, żeby to miało ręce i nogi? Nie wiem o co chodzi z 1 punktem i tworzeniem partycji ext.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przeczytałeś pierwsze zdanie? Jeśli nie wiesz o co z partycją ext chodzi, tzn. zapewne jej nie używasz, więc ten temat Ciebie nie dotyczy. A tematów dotyczących kopiowania zawartości kart sd jest na forum multum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na xda spotkałam się z opiniami, że nie jest zalecane tworzenie partycji większej, niż 1,5 GB.

W każdym bądź razie u mnie 2 GB śmiga ;).

Troszke offtop ale tu chodzi o to, ze przy partycjach wiekszych niz 2GB market sie wywala ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

za kolegą przpac pytam czy można zrobić migrację kart ext4 bez S-OFF?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    za kolegą przpac pytam czy można zrobić migrację kart ext4 bez S-OFF?

Można, ale jeśli nie masz pojęcia co to nandroid-backup i nie wiesz jak się tworzy partycje to ja bym Ci radził trochę się w temacie dokształcić, bo bez tej podstawowej wiedzy narobisz więcej szkód niż pożytku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz

moim zdaniem najprościej jest tak :

1. ściągnąć program MiniTool Partition Wizard Home Edition

2. podłaczamy do kompa karty - tą z której będziemy kopiować dane i nową (albo przy pomocy czytników kart albo adapterów - jak kto chce)

3. w aplikacji wybieramy COPY DISK WIZARD - otworzy się osobne okno - postępujemy zgodnie z instrukcjami

4. i po robocie - program kopiuje CAŁĄ ZAWARTOŚĆ KARTY łącznie z partycjami

miłego kopiowania

Edytowane przez liftlodz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za parę dni powinienem dostać kartę pamięci i wypróbuje ten sposób mam nadzieję że będzie wszystko ok:)

Edytowane przez pakierhakierxd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Clockworkmod zrobiłem kopię karty w backup and restore, skopiowałem zawartość karty na kompa, potem stworzyłem partycję ext na nowej karcie przez clockwork, skopiowałem pliki i zrobilem restore, ale telefon wiesza się na splash screenie (tym ekranie, który pojawia się na samym początku), włożyłem starą kartę i też się wiesza, dlaczego, skoro na starej karcie nic nie było zmieniane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0t

A nie lepiej po prostu zrobić obraz partycji? ;) ewentualnie resize przed wymianą karty i obraz partycji a później go odtworzyć na innej karcie? :) Jak wyżej napisali, przecież to oszczędność czasu i klikania na komputerze, każdy "normalny" program przeznaczony do backupu, robi kopię partycji do pliku takim przykładem był kiedyś norton ghost :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi