Skocz do zawartości
darkojad

Weryfikacja IMEI na IMEI.info Note 2 N7105

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupilem ten telefon na angielskim eBay`u. Pudełko ma inny IMEI telefon inny. Gosc wytlumaczyl sensownie dlaczego tak jest ale wolalbym zapytac doswiadczonych uzytkownikow czy ta informacja potwierdza autentycznosc sluchawki.

post-54841-14255726944514_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inny IMEI słuchawki, i inny na pudełku może być tylko, jeśli fon miał zmienioną płytę główną w serwisie. No chyba że pudełko nie jest od tego fona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to znaczy sensownie wytłumaczył??

Jaki IMEI jest na naklejce pod baterią?

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foxpl1

i chyba nikt nie zauważył, że na screenie jest też napisane Note II I317M a to oznacza, że jest to wersja dla Kanady, Meksyku i Puerto Rico. Dla potwierdzenia lista top 10 najnowszych romów dla I317M TU

Co może oznaczać mniejsze wsparcie lub późniejsze aktualizacje, mniejszą ilość innych ROMów i pewnie coś tam jeszcze..

Choć z drugiej strony jest też N7105. To jaki to w końcu model?

Jedną z przyczyn niezgadzających się numerów może być też kradzież i późniejszy zakup samego pudełka..

Napisz jego wytłumaczenie.

Edytowane przez foxpl1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

up foxpl1

Gosc tak tlumaczy inny IMEI:

"I have just come off the phone to the carphone warehouse because I now remember . I rung their customer services on monday last week and told them the phone had crashed they apologised and sent me out a new replacement by courier fedex all he did was take the back off my broken phone scanned the imei no. And then gave me the new phone and all I did was scribble my name on his electronic pad he then gave me the new phone and left so I didn't get any paperwork just the phone . I cannot say anymore than that other than the phone is new ."

Znajac praktyki angielskich operatorow to moze sie zgadzac ale nie musi.

Jedno co mnie teraz trapi to dlaczego to jest jakas egzotyczna dystrybucja jak napisal kolega foxpl1.

Dzisiaj napisałem maila do Carphone Warehouse z prosba o potwierdzenie czy gosc nie lze.

Zobaczymy co napisza o ile odpowiedza. Jak nie dadza znaku zycia to pofatyguje sie w piatek do nich osobiscie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Swego czasu krótko po premierze kupiłem SGS1 w małym punkcie przedstawiciela Play w jednym z marketów. Telefon nowy, przy mnie wyjmowany z pudełka i po raz pierwszy uruchamiany. Umowa abonamentowa. IMEI do umowy spisywany z naklejki z pod baterii. Chyba dopiero gdzieś po 20 miesiącach, przez przypadek zauważyłem, że na pudełku jest całkiem inny nr IMEI.

I tak już zostało, bo co z tym miałem zrobić. Telefon leży od dawna nieużywany i nawet miałem zamiar go sprzedać, tylko kto mi w to uwierzy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten "moj" telefon to jakis obiezyswiat. Koega foxpl1 zlokalizowal go jako dystrybucje Kanada, Meksyk, Puerto Rico a CSC Code ma TPH czyli zawadzill w miedzyczasie do Portugalie. Coraz ciekawiej:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foxpl1

To faktycznie robi się ciekawie. Ja bym sobie go chyba odpuścił bo to zbyt "intrygujące".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

up foxpl1

Na odpuszczenie mam czas. eBay posiada bardzo sprawny system ochrony swiadka tzn kupujacego:).

Odpowiedz od Carphone Warehouse :

Thank you for your email in regards to the handset you recently bought from Ebay.

I'm sorry to hear that there seems to an issue with the handset you have bought. Due to Data Protection I am unable to provide you with any information. I would recommend you request for Mr Phillips to contact us to request proof of the exchange which he can then pass on to you.

Please accept my apologies that I am unable to assist you.

Thank you for contacting Carphone Warehouse.

Kind Regards,

Katie Hamilton

Complaints Team

Carphone Warehouse

Tego sie spodziewalem ale teraz gosc juz nie moze sie wylgac. Jezeli wymienial to firma da mu potwierdzenie. Dalej to ja juz bede domagal sie od Carphone wyjasnien dlaczego to jest telefon z jakiejs egzotycznej dystrybucji. Czekam na ruch goscia na razie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Może być mniej więcej tak jak jest z urządzeniami Apple. W razie uznania roszczenia gwarancyjnego telefonu, tabletu się nie naprawia a dostaje się nowy, lub refurb, w zależności od długości użytkowania. Otrzymuje się sam telefon a pudełko i akcesoria pozostają stare. Tyle, że wraz ze sprzętem otrzymujemy dokument poświadczający wymianę, na którym są min. wymienione stary i nowy nr IMEI. Wtedy zawsze mamy niezgodność IMEI pomiędzy pudełkiem a telefonem, tabletem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi