Skocz do zawartości
paku2005

Can't open /cache/recovery itd po wgraniu gwarancyjnego froyo z CM 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem, że oddam na gwarancje motorole defy z powodu ciezko chodzacego przycisku włączania/blokady i padniętego podświetlenia dotykowych przycisków. Z racji jednak, ze mialem wgranego cyanogenmoda 7, powróciłem do orange'owskiego gwarancyjnego froyo poprzez RSD Lite:

JRDNEM_U3_3.4.2_179-6_DEBLUR_SIGN_SIGNED_USAJRDNEMARAB1B8ORAPL03A.0R_PDS03C_USAJRDNFRYOORAPL_P016_A013_M002_HWp3_Service1FF.sbf.gz

Wszystko wgrało pomyslnie przez ten program, tyle, że miałem BOOTLOOP. Weszłem więc do trybu recovery, zrobiłem wipe data/factory reset. Po tej opcji telefon uruchamia się normalnie. Problem natomiast jest z zrobieniem WIPE cache partition. Juz przy wejsciu do recovery jak mialem bootloop, wyskakiwał komunikat:

Can't open /cache/recovery/command

Can't open /cache/recovery/caller

Jak chce zrobic wipe cache, to Can't mount CACHE: recovery/log.

Robiłem przywracanie do ustawien fabrycznych z poziomu menu telefonu, a takze wgrywałem jeszcze raz tego softa, i nadal jest to samo. Wie ktos jak rozwiazac ten problem? Nie beda sie czepiali w serwisie jak oddam na gwarancje z takimi błędami, ale wgranym gwarancyjnym softem? Dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po co próbujesz robić "WIPE cache partition"? Skoro po wipe data wszystko działa dobrze to nie musisz nic już ruszać w recovery. W sumie nie mam doświadczenia z serwisami ale wątpie żeby o taką pierdółkę się czepiali.

Can't open /cache/recovery/command

Can't open /cache/recovery/caller

Nie jestem pewien ale chyba też coś takiego mi się zawsze pojawia przy pierwszym uruchomieniu recovery po wgraniu Froyo przez RDS.

Możliwe też, że jest opcja w recovery "mount" i w niej musisz najpierw zamontować odpowiednie pozycje..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ma takiej opcji w fabrycznym recovery, mam tylko reboot, apply sdcard update, wipe data/factory i wipe cache partition.

To mowisz zeby w takim stanie zaniesc do serwisu?

Edytowane przez paku2005

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Twoim miejscu zrobiłbym tak.

Nigdy nie używałem opcji "WIPE cache partition" w stock recovery bo nie była mi do niczego potrzebna. Możliwe, że wszyscy mają problem z jej działaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, oddalem w takim stanie do serwisu, zobaczymy co powiedza. Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, telefon juz dostalem z serwisu. Softa nawet nie ruszyli, aplikacje zostaly na telefonie. Do niego sie nie przyczepili. Wymienili mi nawet przednia obudowe, wyswietlacz, szybke, tyl obudowy. Teraz wyglada jak nowka sztuka z salonu. Dziekuje za pomoc ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi