Skocz do zawartości
Sz@kal

Y300 i SoundMagic MP21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanko - czy jest sens kupować te słuchawki to tej słuchawki? ;) Chodzi mi o to czy przycisk mikrofonu będzie działał z naszym telefonem? Jest to standard do iphona i teoretycznie powinno być wszystko ok ale może ktoś testował, albo próbował do Y300 podpinać słuchawki od iphonea?? (jeśli one by działały to MP21 też będą) A może ktoś ma możliwość podpiąć iphonowe słuchawki pod Y300??? Będę bardzo wdzięczny za pomoc i odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Też byłem mocno zainteresowany tymi słuchawkami (do swojego LG) , ale sprzedawca poinformował mnie że potrzebna jest przejściówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak ale mnie interesuje konkretnie opcja z Y300, inne telefony mnie nie interesują - bo nic mi to nie da - słuchawki, które pasowały do ZTE Blade do Y300 nie pasują i na odwrót w LG może być podobnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich. Na samym wstępie chciałbym zaznaczyć, że jakimś tam audiofilem nie jestem, ale lubię posłuchać dobrej muzyki (Rock, Metal) w dobrym brzmieniu i jestem na tym punkcie wyczulony. Co do Y300 kupiłem go ponieważ moja roczna córka utopiła mojego nexusa 4 w toalecie i czekam na nowy telefon z ubezpieczenia (Huawei wybrałem ze względu na cenę). Mieszkam w UK i cała operacja trwa około 2tygodni.

Wracając do tematu. Nie kupowałem żadnych extra, mega itp. słuchawek do telefoniku. W chwili obecnej jestem w posiadaniu słuchawek dousznych Beats, które zostały mi z jednego z wcześniejszych telefonów HTC (Sensation XE bodajże) i jestem z nich bardzo zadowolony. Mikrofon działa, ale nie działają klawisze przerzucania utworów(tak samo jak na Nexusie 4 - na samsungu Galaxy S2, S3 i Note 2 działały one jako przyciski głośności -ot taka ciekawostka). Testowałem również zwykłe słuchawki douszne sony bez pilota (modelu nie pamiętam, cena ok. 180zł), oraz słuchawki z Xperii Z mojej "lepszej" połówki (jak to się mówi lepsza połówka niż ćwiartka :P ), słuchawki nauszne Denon (modelu też nie pamiętam - używam do słuchania muzyki kiedy dzieciaki śpią, oraz pożyczyłem jakieś duże słuchawki wokółuszne Pioneer z mikrofonem od kolegi (gabarytowo trochę mniejsze niż Denon - i powiem, że Denon wymięka). Co do dźwięku z huaweja, niestety kryje się nawet przy galaxy S2 i każdym inny który miałem, nie jest źle, ale dźwięk jest jakiś płaski. Wysokie tony nawet ok, ale basy sztuczne, płaskie i pudełkowe (nie wiem jak to określić dokładnie). Wiem, że jest to tel wysoce budżetowy więc muszę powiedzieć, że nie ma tak źle. Nawet zastanawiam się czy nie pozbyć się kilku tel, które zalegają mi w szafie. Telefon mi odpowiada gabarytowo, zamieniłem galaxy note 2 na Nexusa 4, który jest jeszcze zdecydowanie za duży i chyba zostanę przy tym gówienku. Wiem, wyśmiejecie mnie zaraz, ale znudziły mi się już smartfony, w gry nie gram, a tel używam głównie do dzwonienia, bo wiadomości też pisać nie lubię. W telefonie brakuje żyroskopu. Co do słuchawek sony z Xperii, działają tylko po wciśnięci i przytrzymaniu przycisku odbierania rozmów. Więc raczej słuchawki przystosowane do Iphone odpadają, bo te słuchawki (z Xperii) grały rewelacyjnie na iphonie 4s. O orginalnych słuchawkach się nie wypowiem, bo nie wyjąłem ich nawet z pudełka.

W podsumowaniu mogę napisać, że dźwięk z Huaweia pozostawia trochę do życzenia (w porównaniu np do LG Nexus 4) którego miałem ostatnio, ale nie ma źle. Według mnie nie warto dopłacać jakiejś chorendalnej sumy do słuchawek, skoro dźwięk i tak nie będzie rewelacyjny.

Zapomniałem dopisać, że co do głośności jest rzeczywiście bez szału. Jak dla mnie jest ona wystarczająca, ale w tej chwili muszę słuchać gdzieś na połowie głośności (orginalny rom B182, zrootowany i odblokowany bootloader), gdzie na Nexusie (na custom Romie Linarobean od Tackelbery Crash, nie wiem jak to było na orginalnym, bo od razu zrootowałem telefon) słuchałem na 2 i 3 kresce i poziom głośności był taki sam.

Edytowane przez esiu465
    Aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja już teraz zgłupiałem :( To ile jest tych standardów na rynku jeśli chodzi o piny w słuchawkach??? Myślałem że są 2 standardy, ale skoro słuchawki od mojego ZTE nie współpracują i te, które na Iphonie działały też nie współpracują to jakie ja mam kupić słuchawki? Czyżby Huawei miał jakiś swój trzeci standard???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wydaje mi sie aby stosowali jakis inny standard, poniewaz sluchawki od xperii tez nie dzialaly na samsungach i odwrotnie. Wydaje mi sie tylko, ze jesli sluchawki z tel Sony nie dzialaja na y300 to nie masz co kasy wydawac na te ktore umiesciles w tytule, poniewaz sa to sluchawki do iphone wiec zapewne nie zadzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Ostatnio wyczytałem tyle że już wszyscy prócz Nokii (nie jestem pewien) przeszli na standard jak ma iphone. Zwłaszcza po 2012 roku. Sony przeszło po wykupieniu Ericssona i skończeniu z SE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie to co pisze @esiu465 gryzie mi się z tym, co wyczytałem w necie - mianowicie wyczytałem, iż istnieją dwa rodzaje/standardy ułożenia pinów w słuchawkach (ten ihponowy i ten stosowany w starszych telefonach np z androidem (np. samsungi galaxy i mój stary ZTE) a skoro słuchawki z tego starego standardu nie działają na Y300 i @esiu465 pisze, że słuchawki od iphona na nim nie działają znaczyłoby, że Huawei ma jakiś trzeci standard... Ale na necie jest cisza i można tylko i wyłącznie o dwóch standardach wyczytać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Esiu musi dokładnie napisać co i jak, konkrety, bo ja się w tym nie łapie. Bierzemy pod uwagę tylko słuchawki z pilotem (mikrofonem) Jeżeli od Sony nowych (Z, S, itp) nie działają czy działają lepiej gdy przyciśnie się pilot pod mikrofonem to już nie wiem. Jeżeli od starych SE nie działają lub źle działają to raczej tak być powinno. Jeżeli od nowszych ipków nie działają to ciężko juz cokolwiek wymyślić. Poza tym trzeba określić co znaczy ze "nie działają" bo ogólnie powinny działać, tylko lepiej grać po wciśnięciu pilota.

Generalnie nowe Sony (nie SE) XPERIE = układ z iphone = wszystkie nowe telefony wydane po/w 2012r prawdopodobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pisząc że nie współpracują mam na myśli właśnie opcję, że po wciśnięciu przycisku zaczynają grać tak jak powinny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi