Skocz do zawartości
comet94

[ZTE Blade] czy może Orange SF?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ogarniałem właśnie ten nowy chiński wynalazek ZTE "Blejd"/Orange San Francisco i zadziwiła mnie różnorodność specyfikacji, dla przykładu: (można wstawiać linki z allegro? ;>)

Biały - Aukcje internetowe Allegro

"Zwykły" - Aukcje internetowe Allegro

Oprócz innego koloru pierwsze, co się rzuca w oczy to ilość MPx w aparacie, przy białym standardowo jest 3.2MPx (czy 3.1), a przy drugim, podobno prawdziwym ZTE mamy 5MPx, poza tym wyświetlacz Amoled (widać że specyfikacja z #####), za to na oryginalnej stronie mamy znowu 3.2MPx

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co to chodzi i ile jest wersji tego samego tel.?

PS

Jaka jest jakość dźwięku w tym telefonie? Czy są aplikacje na Androida odtwarzające FLAC?

Edytowane przez comet94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    divine

Z pewnością pan sprzedający się pomylił i wkleił błędną specyfikację... Ale zawsze istnieje opcja "Zadaj pytanie Sprzedającemu" :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ

To są te same telefony (OSF oczywiście ma brand Orange). Nawet biały OSF ma ekran TFT tak samo jak zwykły ZTE. Te dane które są umieszczone w aukcji zwykłego ZTE nie dotyczą go. To są dane które dotyczą modelu Base Lutea, czyli Blade'a brandowanego przez niemiecką sieć E-Plus. Tylko ta wersja i żadna inna posiada aparat 5mpx. No chyba, że tę wersję sprzedaje ten allegrowicz, jednak napisał by wtedy wyraźnie że chodzi o model Base Lutea.

Jedyną ważną różnicą między ZTE a OSF jest rodzaj zastosowanego ekranu - tylko w starszych wersjach OSF stosowano ekrany AMOLED.

@down: miałem na myśli wersje Europejskie, nie dopisałem :P

Edytowane przez MroziQ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0nrad

Wersja w którejś z fińskich sieci też ma 5.0Mpix, podobnie Libero Softbank 003Z, sprzedawany w Japonii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    divine

A może ktoś się orientuje jak to jest z root'owaniem wersji z 5MPx? I, co najważniejsze, czy soft z wersji 3.2MPx będzie latał na tym z 5MPX?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ

Wszystko jest na tej samej zasadzie z tym, że jak wgrasz jakiś custom rom to nie będzie działał aparat - brakuje sterowników do niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    divine

;/

A istnieją już jakieś romy pod ten model z 5mpx?

Wydaje mi się, że z tą kamerką może okazać się podobnie jak z pamięcią ram :D Może tam po prostu sprzętowo taka sama kamerka jest zamontowana, a rozdzielczość jej to tylko kwestia systemu.. hmmmmm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie napewno nie

pozatym wersja 5mpxma podobno mniej ramu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ

kaju666 ma tyle samo.

Są dostępne na jednej z aukcji na Allegro (sprowadzane ze Skandynawii).

@down: on nie ma AMOLEDa, ma TFT, pytałem gościa ;)

Edytowane przez MroziQ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uff, dobrze że tu zajrzałem bo już prawie kupowałem ten telefon 5mpix/amoled, ale jeśli ma być problem z custom romem (chcę chociaż froyo), to zrobię chyba to co doradzają wszyscy, czyli poczekam na allegro na telefony z play :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi