Skocz do zawartości
staszekw

Szybkie zużycie baterii po instalacji JPY - rozwiązanie problemu

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizowałem telefon metodą opisaną w tym wątku:

http://forum.android.com.pl/f193/tutorial-instalowanie-najnowszego-oryginalnego-rom-u-za-poa-rednictwem-samsung-kies-39782/

Wszystko przebiegło prawidłowo.

Telefon dostał wgrał nowy rom CSC zostało ustawione na KOR pomimo wymuszenia w kies registry patcher XEU

Od aktualizacji telefon dostał skrzydeł :) obsługa stała się czystą przyjemnością lecz bateria znikała w oczach.

Prawie dwa razy dzienne musiałem ładować telefon :szok:

Zacząłem dochodzić przyczyn. Irytowało mnie CSC: KOR jakie się wgrało.

Odświeżyłem kontakt z kolegą ze studiów który pracuje w samsungu i na szybko wyjaśnił mi iż jest to kod urządzeń z wolnej sprzedaży. Wczoraj zadzwonił i spytał czy przypadkiem bateria zbyt szybko nie znika :)

Sprawdził mi o co chodzi z tym KOR.

Tak więc konkrety:

Oznaczenie KOR to w przypadku I9000 oznaczenie testowej wersji rom'u.

Telefon z tą wersją ma zaprogramowane ciągłe raportowanie swojego stanu na serwery samsunga!!!

Transmisja danych jest cały czas w użyciu, a bateria znika baaaardzo szybko.

Jak się upewnić odnoście CSC?

1. Wstukać kod *#272*IMEI#

Jeżeli masz kropeczkę przy KOR to masz przyczynę problemów :)

Jak rozwiązać problem?

1. Musisz się pogodzić z faktem utraty wszystkich danych w telefonie więc dokonaj archiwizacji wszystkich sms, kontaktów, kalendarza itp...

2. Wstukaj kod *#272*IMEI# i wybierz XEU

3. Telefon się zrestartuje z wyzerowanymi ustawieniami.

Warto jeszcze zrobić jeden myk po przestawieniu na XEU

Wejść w tryb głośność+home+włącznik i wyczyścić co się da.

Od nowa poukładać sobie telefonik i cieszyć się ze swojego "nowego" SGS :)

Dlaczego nie ustawiać XEO - bo polska zawsze dostaje z dużym opóźnieniem aktualizację oprogramowania i wprowadzasz błędną konfigurację gdy będziesz sprawdzał aktualizację oprogramowania z telefonu. Przecież XEO nie posiada jeszcze aktualizacji do JPY...

Jeżeli pojawi się aktualizacja JPY to jej nie dostaniesz z CSC XEO ale z XEU dostaniesz jako pierwszy:)

Opisuję wszystko z własnych doświadczeń. W moim przypadku pomogło w 100% i bateria trzyma teraz lepiej jak na eklerce.

Zaraz znajdą się spece którzy będą pisać, że trzeba było odinem... , można usunąć jakieś pliki... , trzeba było roota zrobić... itd.

Cóż, każdy robi jak chce i tyle.

Nie wszyscy muszą być od razu hackerami :)

PS.

Zmiana CSC kodem usuwa funkcję raportowania inne sposoby podobno nie.

EDIT 31-12-2010

Sprawa dotyczy tylko osób, które aktualizowały SGS przez Kies Registry Patcher

Wpisy typu: "mam rom Darky's.... i nie mam problemu" świadczą o niedokładnym przeczytaniu tematu:idiota:

Zgłębiania tematu z mojej strony ciąg dalszy.

Zrobiłem dokładny wgląd co robi Kies Registry Patcher.

Dodaje on do wpisu w rejestrze dziwne pozycje:

test_version"="I9000XXJF3/I9000OXAJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3"

test_productcode"="XEU"

Takich wpisów nie ma w oryginalnej zawartości rejestru!!!

Jednym słowem Kies Registry Patcher wprowadza telefon w tryb testowy.

Jeżeli chodzi o logi transmisji danych to wystarczy sie przyjrzeć bilingowi za transmisję danych od operatora :)

Edytowane przez staszekw
    się przypomniało, że...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ta metoda czyści wewnętrzna pamięć, czy tylko dane i ustawienia?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    acho

Czyli wygląda na to, że dla Samsunga jesteśmy takimi królikami doświadczalnymi, w dodatku nieświadomymi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti
    Czy ta metoda czyści wewnętrzna pamięć, czy tylko dane i ustawienia?

Nie rusza wew pamięci, tylko dane i ustawienia.

Czyli wygląda na to, że dla Samsunga jesteśmy takimi królikami doświadczalnymi, w dodatku nieświadomymi?

Gdzieś już to napisałem, że odnoszę wrażenie iż bacznie obserwowane są postulaty oraz mody, lagfixy itp

====

A co do baterii to od nowa stawiałem system JPY poprzez JPU i od razu ustawiłem sobie na XEO metodą IMEI.

I zauważyłem ciekawą rzecz, za dnia zużycie baterii jest na poziomie 1%/h natomiast w pierwszą noc (22:40 - 7:50) zeszło 33%, na drugą noc zostało mi 28% i nie wytrzymał do rana.

No i rodzi się pytanie, dlaczego kiedy telefon leży w spokoju bezczynny zużycie baterii jest większe jak podczas użytkowania śr 3,6%/h.

Wcześniej jak miałem sam JPU po wipie baterii pewnego dnia zbadałem zużycie i w nocy (23:00 - 8:00) zeszło raptem 3% baterii.

Dodam że są to ROMy czyste z samfirmaware.

Szczęśliwego Nowego Roku! :)

Edytowane przez conti
    Dopisanie informacji o baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja usunałem (zabilem) proces odpowiedzialny chyba za ciagle sprawdzanie aktualizacji Ustawienia/Aplikacje/Uruchomione usługi i pierwszy proces z tymi strzalkami (czerwona i biała). mam wrazenie ze bateria lepiej trzyma w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    masi0

a czy przypadkiem KOR to nie Korea?

Instalowalem rowniez JPY i zmienialem PC na XEU i z tego co pamietam nic sie nie zmienilo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KOR to nie Korea.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vBB

Panowie, to co pisze kolega @staszekw może być prawdziwe, ale wcale nie musi. Osobiście posiadam ROM Darky's v7 i po sprawdzeniu CSC metodą z IMEI pokazuje mi, że mam KOR. Niby powinna mi bateria uciekać bardzo szybko, a tak się nie dzieję. Nie zauważam też różnicy pomiędzy nocą a dniem, od 3 nocy robię testy baterii, zapisuje sobie liczbę % przed pójściem spać i po wstaniu, pierwszej nocy spadło 3%, z 86% na 83%, drugiej nocy odłączyłem telefon od ładowania przed pójściem spać, był naładowany do 100% i spadło mi 7%, do 93%, akurat to normalne, bo pierwsze kilka % leci szybko, a dzisiaj w nocy spadł mi tylko 1%, z 43% na 42%.

WiFi wyłączone, telefon w normalnym trybie, nie samolotowym, synchronizacja wyłączona, launcher ADW Launcher Ex, kernel SpeedMod K12F HZ=500. To tyle co do moich spotrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie wiem dlaczego mam XEE w romie darkys 7.5 :D nie zmieniam bo po co.

Jeżeli masz kropeczkę przy KOR to masz przyczynę problemów

Mógł byś to rozwinąć. Ja nigdy nie miałem żadnej "kropeczki".

... a np. gdy zablokujemy transmisje danych ? to co dalej wysyła ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja mam pytanie czy jakieś potwierdzenie np. w postaci logów transmisji danych?

coś mi się nie chce wierzyć że spece z XDA tego by nie wyczaili, ale dla świętego spokoju zmieniłem sobie PC :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi