Skocz do zawartości
elektryk95

Złe ustawienia APN w Orange - raz łączy, raz nie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w Orange i wykupiłem na moim N4 ostatnio pakiet internetu 6 Gb (wtedy pakiet działał) po czym wyjechałem za granicę. Dzisiaj po powrocie chcąc się połączyć wystąpił problem. Próbowałem ustawić konfigurację z tych opisanych na forum - żadna nie daje rezultatu. Ale najciekawsze jest to że z internetu mogę korzystać np. sprawdzając Facebooka przez appkę lub sprawdzić pogodę przez Google Now. Mogę też wpisać w Chromie jakieś hasło do szukajki - również znajdzie. Ale po wpisaniu adresu dowolnej strony lub kliknięciu w jakikolwiek link wyskakuje błąd, który załączam na screenie. Czy ktoś wie co z tym zrobić, bo w poniedziałek zamierzam iść do Orange i im wygarnąć to i owo. Może ktoś podać swoją konfigurację internetu z Orange na N4?

Pozdrawiam

post-227412-14255727095782_thumb.png

Edytowane przez elektryk95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kubson
wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
Przydatne linki:
Pierwsze kroki na forum
Zmiana tytułu wątku
Jak poprawnie nazwać temat
Popraw nazwę tematu[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego spróbowałem na samym początku i guzik dało >:( Jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może spróbuj włączyć tylko 2G a potem znowu przełączyć na 3G może to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie pomaga. gerlat102 - mógłbyś mi może podać swoje ustawienia APN bo widzę że też masz N4 i jesteś w Orange

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam te same ustawienia co są na stronie orange (sprawdzałem) - ja z kolei nie korzystam z sieci komórkowej tylko z Wi-Fi także nie mogę Ci powiedzieć czy one działają. Może spróbój jescze wyłączyć dane w sieci komórkowej następnie włączyć je ponownie i zrestartować Nexusa może to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje działające ustawienia APN (ustawił je Nexus sam z siebie) - Orange Smart Plan Multi

Nazwa: Internet

APN: Internet

Proxy: Nie ustawiono

Port: Nie ustawiono

Nazwa użytkownika: internet

Hasło: intermet

Serwer: Nie ustawiono

MMSC: Nie ustawiono

Port MMS: Nie ustawiono

MCC: 260

MNC: 03

Typ uwierzytelniania: Nie ustawiono

Typ APN: default

Protokół APN: IPv4

Nośnik: Nie ustawiono

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sęk w tym że to działa ale tylko tak jak pisałem dla Facebooka lub Google Now ale nie w Chromie, i bardziej o to mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to może zainstaluj jakąś inną przeglądarkę i sprawdź czy tam strony działają - jak tak to coś z samym chromem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi