Skocz do zawartości
elektryk95

Złe ustawienia APN w Orange - raz łączy, raz nie

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz zauwazylem, ze te wartości skaczą od -60dBM do -100dBm, w zależności gdzie się znajduje.To normalne?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, nadajniki są w różnych miejscach - raz jesteś bliżej raz dalej. Druga sprawa, że fale są tłumione. W mieszkaniu w środku będzie zasięg najmniejszy a na zewnątrz największy. Oczywiście, piszę o tej samej lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HTC Desire 310. Karta Orange.

Po wymianie karty - przy okazji  przedłużenia umowy - totalny brak dostępu do Internetu. W menu webowym Orange - brak opcji na włączenie. Odblokował mi konsultant z Orange - za 2,20 zł. I tak zareklamuję.

Walczyłem zdalnie z problemem, bo żona pojechała z telefonem do Wawy i  jak potrzebowała netu - to się okazało, że nie działa. Objawy: Facebook -widget aktualizuje się. Przeglądarka pokazuje wynik przeszukiwania, ale nie łaczy dalej.

W HTC Desire 310 nie ma możliwości edycji APN-a. Pola nieaktywne. Taki urok tego modelu i softu - jakby coś z CYANO, ale jakiś nieprzyjazny. 

Zadziałal SMS z konfiguracją dla  LG P760 wysłany na telefon HTC Desire 310. Ze strony Orange: http://ustaw.orange.pl/

Żona zaakceptowała 1234. Ryzyka wielkiego nie było, bo i tak net nie działał.

No i Bez resetu do ustawień fabrycznych, kopiowania danych i ponownej konfiguracji 

Pozdrawiam

Teo (Forenti)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rzabcio

W HTC Desire 310 nie ma możliwości edycji APN-a. Pola nieaktywne. Taki urok tego modelu i softu - jakby coś z CYANO, ale jakiś nieprzyjazny. 

Aż mi się nie chce wierzyć. Naprawdę? Jest to w ogóle możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem, po aktualizacji chyba 5.1.1, albo 5.1 mam tak, że po wyjściu z zasięgu Wi-Fi (chyba po dłuższej pracy na Wi-Fi) mam wykrzyknik na ikonie zasięgu sieci komórkowej (czyli brak internetu), i tak faktycznie jest, że internet nie działa, dopóki nie wejdę w ustawienie sieci komórkowej i nie wybiorę 2g/3g, wtedy po chwili wykrzyknik znika i internet działa :)

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
K9G

@up

Niestety. Bug 5.1.

W 5.1.1. Jest to to trochę ograniczone, ale do końca nie wyeliminowane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi