Skocz do zawartości
Robson1416

Wyświetlenie listy wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Cubaza

Zapewne int counter=0; masz zdefiniowane w onClick.

A wtedy przy każdym clicku masz zawsze 0 jako pierwsze :) inicjalizuj to w onCreate a zmienną wynieś poza czyli na przykład.

private int counter;
    onCreate{
     counter = 0;

onClick(){
       tutaj ten warunek co masz;
        counter ++; 
     }
    }

Wtedy powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zapewne int counter=0; masz zdefiniowane w onClick.

A wtedy przy każdym clicku masz zawsze 0 jako pierwsze :) inicjalizuj to w onCreate a zmienną wynieś poza czyli na przykład.

private int counter;
    onCreate{
     counter = 0;

onClick(){
       tutaj ten warunek co masz;
        counter ++; 
     }
    }

Wtedy powinno zadziałać.

Dzięki, no dokładnie ten błąd zrobiłem. Teraz jeszcze jedno pytanie która metoda z AnimationDeveloper spowoduje, że tylko 1 raz wyświetli się moja animacja ?

Mam animację w pliku xml w folderze anim.

Próbowałem metodą isOneShot() , ale to nie pasuje.

Jest jakaś metoda ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znowu mam niewielki problem, nie będę zakładał nowego tematu to tak, może na przykładzie obrazka ;)

Mam taki domekpost-248355-14255729350763_thumb.jpg

Teraz moje pytanie. Mam taki obrazek. Teraz chcę żeby po kliknięci powiedzmy na okno wyświetla się jakaś aktywność.

A po drugie chciałbym, żeby po przyciśnięciu na drzwi domku zadziałała jakaś animacja.

Jak zrobić te dwie rzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym pociął ten obrazek w sposób następujący:

* dach z kominem oddzielnie

* ta ściana, w której znajduje się okno i drzwi oddzielnie

* okno oddzielnie

* drzwi oddzielnie

Później tworzysz okno jako button (android:background), no i drzwi normalnie jako ImageView. Jeśli chcesz żeby np drzwi się otwierały w dosyć prosty sposób wykonujesz na nich animacje. Możesz też nastawić akcje jakąś po zakończeniu animacji, przykładowo wyjście z aplikacji stosując na niej listenera.

Wracając natomiast do okna, tak jak pisałem traktujesz je jako button, tworzysz listenera i zwyczajnie po kliknięcu odpalasz nową aktywność.

Pamiętaj, że żeby to zrobić musisz pociąć obrazek :-P Sklejaj to w RelativeLayout

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja bym pociął ten obrazek w sposób następujący:

* dach z kominem oddzielnie

* ta ściana, w której znajduje się okno i drzwi oddzielnie

* okno oddzielnie

* drzwi oddzielnie

Później tworzysz okno jako button (android:background), no i drzwi normalnie jako ImageView. Jeśli chcesz żeby np drzwi się otwierały w dosyć prosty sposób wykonujesz na nich animacje. Możesz też nastawić akcje jakąś po zakończeniu animacji, przykładowo wyjście z aplikacji stosując na niej listenera.

Wracając natomiast do okna, tak jak pisałem traktujesz je jako button, tworzysz listenera i zwyczajnie po kliknięcu odpalasz nową aktywność.

Pamiętaj, że żeby to zrobić musisz pociąć obrazek :-P Sklejaj to w RelativeLayout

Bo głównie chodzi mi o to czy się na większym ekranie te elementy nie rozjadą ;).

Bo mam zrobić coś takiego jakby domek był tłem a to okno jako osobny imageview czyli jakby tło jako obrazek i na tym tle inny obrazek w konkretnym miejscu.

I nie wiem czy to się nie rozjedzie ;;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No gdzie ;P jak sama nazwa wskazuje w RelativeLayout możesz tworzyć relacje między elementami warstwy/warstwami. Np. W warstwie głównej tworzysz warstwe z dachem, pozycjonujesz ją na środek, a pod warstwą z dachem tworzysz warstwe z tą główną ścianą i wyśrodkowujesz ją.

Później w warstwie w której jest główna ściana dodatkowo umieszczasz okno i drzwi i pozycjonujesz je względem właśnie tej warstwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No gdzie ;P jak sama nazwa wskazuje w RelativeLayout możesz tworzyć relacje między elementami warstwy/warstwami. Np. W warstwie głównej tworzysz warstwe z dachem, pozycjonujesz ją na środek, a pod warstwą z dachem tworzysz warstwe z tą główną ścianą i wyśrodkowujesz ją.

Później w warstwie w której jest główna ściana dodatkowo umieszczasz okno i drzwi i pozycjonujesz je względem właśnie tej warstwy.

a no tak Relative , przeczytałem Linear nie wiem o czym myślę ;p.

Ale czy relative da radę z obrazkiem na "obrazku"/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No pewnie, że da :)

trzymaj prosty example

Android RelativeLayout example

To jest przykład jednego z mojego projektów, który jeszcze robie. Grafika była w całości pocięta i pozycjonowana wykorzystując połączenie RelativeLayout z LinearLayout

[ATTACH=CONFIG]56900[/ATTACH]

okej dzięki, już mniej więcej wiem jak to zrobić, a wracając do mojego domku ;). Gdybym chciał zrobić taką animację mini skanera tzn przesuwająca się pozioma kreska , góra dół, góra dół i tak w kółko, ale nie po całym ekranie a np tylko na odcinku

od postawy dachu do końca obrazu, to jak mogę ten obszar tak ograniczyć dla animacji ? W pliku xml ? Jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, może źle określiłem swoj problem.

Chodzi o to. W mojej aplikacji jest tak że ma się załączyć tło. Powiedzmy ten domek. I ten domek jest jako tło. i Teraz jak wydzielić np okno z tego tła, że nacisnę na okno i włączy się animacja. Nie mogę też pociąć tego na mniejsze elementy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi