Skocz do zawartości
Sqad

Tablet w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Sqad

Witam wszystkich.

Posiadam tablet Nexus 7 zabudowany w samochodzie zamiast fabrycznej bezużytecznej w polsce nawigacji. Mam kilka pytań odnośnie ułatwienia użytkowania w samochodzie.

Po pierwsze to nie wiem jakiej aplikacji najlepiej użyć aby zmusić tablet do tego aby był ekran zawsze włączony, znalazłem w opcjach developerskich funkcje ekran zawsze włączony gdy zasilanie jest podpięte niestety nie do końca to działa ponieważ ekran jest włączony ale po około dwóch minutach się przyciemnia. Problemu tego nie ma kiedy jest uruchomione Torque czy automapa.

Drugie pytanie czy można jakoś zmusić androida do automatycznego wyłączenia po zaniku zasilania dajmy na to po X minutach, na automatyczne włączenie pewnie nie mam co liczyć :)

Kolejna sprawa to mam moduł na BT do OBDII ELM327 niestety nie wiem czy to problem badziewnego skanera obd ale nie zawsze chce się sparować z nexusem, czasem to robi automatycznie czasem nie da się tego ręcznie nawet z forsować.

Jaki jest wygodny odtwarzacz multimedialny do filmów i muzyki, ważne aby interfejs był przejrzysty i duży?

Z rzeczy które sprawdziłem to na pewno OBD Dashboard nie trybi z ELM327 niestety bo wygląda świetnie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukałbym tego w opcjach, ale nie mam teraz tabletu pod ręką.

Co do wyłączania, to tablet usypia się po jakimś czasie i w tym stanie prawie w ogóle nie zżera baterii, więc wyłączanie nie jest konieczne. Potem wystarczy kliknąć i tablet od razu jest gotowy, nie trzeba czekać na włączenie.

Ja korzystałem z MX Player. Ma wygodną regulację głośności i jasności ekranu (przesuwanie palcem do góry lub w dół na prawej lub lewej stronie ekranu).

I myślę, że zainteresuje Cię ROM ParanoidAndroid. Można w nim ustawić dpi dla każdej aplikacji, a co za tym idzie wszędzie będziesz mógł ustawić rozmiar tekstu i ikonek.

Edytowane przez kamiltbg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sqad

No ja właśnie znalazłem jedynie ekran zawsze włączony, ale żeby nie przyciemniało przy bezczynności to już nie znalazłem

Wiem że jak jest w uśpieniu to nic nie pobiera, tylko z uśpienia nie chce mi się automatyczni ze skanerem obd po BT łączyć.

Zobaczę jutro tego MX'a bo na razie testowałem tylko VLC

Z tą zmianą rozdzielczości DPI to może być świetna opcja do samochodu. Coś tam już wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sote2

Jestem bardzo ciekawy jak to wygląda w aucie, pokażesz jakieś fotki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o reakcję na zasilanie to zainstaluj jakiś manager profili (Tasker najbardziej uniwersalny, ale może być coś prostszego, ja używam Profile Scheduler+) i zdefiniować reakcję na (pod/od)pięcie zasilania. W Profile Schedulerze jest ustawienie nie wygaszania ekranu przy podłączonym zasilaniu. Tablet sam powinien się wzbudzić gdy zasilanie się włączy (mój tak robi).

Wytaptalkowane z GT-i9100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sqad

Znalazłem jakiś soficik prosty wzbudza po podpięciu zasilania i nawet uruchamia BT i odpowiedni program, ekran niestety się przyciemnia no ale trudno nie bede z tym walczył na siłe. A można jakoś pominąć ekran blokady czy nie bardzo?

Jestem bardzo ciekawy jak to wygląda w aucie, pokażesz jakieś fotki?

7gum.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sote2

Ciekawe toto :-) dzięki za fote

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sqad

Generalnie już jest tak jak bym chciał żeby było.

To oprogramowanie co znalazłem wzbudza mi nexusa przy przekręceniu kluczyka w stacyjce i automatycznie odpala Torque. Wszystko fajnie tylko że jest lock screen który w samochodzie mi jest do niczego nie potrzebny, wiem że trochę marudzę. Do pełni szczęścia brakuje mi żeby apka sama zamykała mi np Torque, bo jak zapomnę zamknąć sam to ekran się świeci cały czas mimo braku zasilania a:/

Tu jeszcze coś dla potomnych jak by ktoś chciał zrobić podobnie jak ja w oparaciu o nexusa. Wyprowadziłem przycisk zasilania na kablach na zewnątrz. Tam gdzie jest niebiski kabel przylutowany czyli pierwsze dwa piny od góry przy pomocy zwarcia uruchamiają nexusa. Ja trochę dałem pupy bo kombinowałem najpierw coś z przyciskiem zamiast od razu przy kostce wymodzić i sobie popsułem tasiemkę od przycisków. Ale może komuś się przyda.

6h35.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ekran blokady można wyłączyć, to na pewno. Raz jak się bawiłem Nexusem to znalazłem taką opcję i wtedy po wybudzeniu tabletu miałem od razu pulpit. Nie gwarantuję natomiast, że na oryginalnym firmware to jest, ale powinno być.

Edytowane przez kamiltbg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby nie było locscreen-a wchodzimy w Ustawienia, potem Zabezpieczenia, Blokada ekranu i tutaj naciskamy ,,Brak". Powinno pomóc. Jak naciśniemy przycisk zasilania odrazu pokaże się ekran domowy.

Gratuluję pomysłu. A zrobiłeś to na stałe, czy wyciągasz czasem by coś tam do niego dograć? Bo tak naprawdę super rzecz. Wszystko w jednym. Mały tv, muzyka, nawigacja.

Pozdrawiam.

Tapnięte z N7 3g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi