Skocz do zawartości
Sqad

Tablet w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Sqad

Działa :)

Jest na stałe, ale nie ma problemu kabel usb jest wypuszczony, zresztą dostęp do netu czy sieci domowej też jak coś jest.

Chciałem jeszcze zrobić ładownie i kabel otg do danych w jednym ale jakoś mój temat utonął w gąszczu tematów na forum bo nie wiem czy schemat który dałem jest poprawny.

http://forum.android.com.pl/f283/a-adowanie-przez-otg-321265/

attachment.php?attachmentid=53391&d=1374483380&thumb=1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie masz włączoną opcję oszczędzania energii, która daje efekt sciemniania ekranu po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HUB ma oddzielne zasilanie? Wg mnie to ma prawo działać, tylko zrobiłbym to trochę inaczej. Nie robił takiej pętli jak po lewej, tylko po prostu poprowadził kabelki od zasilacza 5V, czy co tam masz. Wtedy jest prostsze połączenie i nie tracisz jednego USB. No i uważaj na moc zasilacza, bo sam tablet z włączonym ekranem i intensywnie zasilany potrzebuje sporo prądu, nie mówiąc już o jakichś urządzeniach na USB.

Edytowane przez kamiltbg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adapter OTG USB na micro USB F i micro USB M (3373221103) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. o takie cos mi chodziło ;). Podlaczasz to do Taba, do hosta dorabiasz/dokupujesz przedluzacz USB do którego podlaczysz huba a w 2 gniazdo(micro USB) wpinasz kabel transferowy i masz ładowanie+transfer ;)Adapter OTG USB na USB M i micro USB M PROMOCJA (3409439151) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. taki jeszcze znalazlem. Sam czekam na wtyczki microusb to spróbuje zrobić org(bo mam akurat potrzebne gniazdo) +podlacze 2 koniec przedluzacza USB i powinno działać :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sqad

tyle że ja nie mam dostępu do micro usb już. Wydaje mi się że przez ten kabel można albo ładować, albo odczytywać z np. pendrive. Zresztą na aukcji pisze że USB męski: do ładowania urządzenia, do podłączenia urządzenia USB

jak pamięci flash USB czy dysku twardego USB

Więc na raz ładowanie i odczyt nie zadziała. Problem OTG jest taki, że podłączone akcesoria muszą być zasilone, więc prąd płynie od naszego urządzenia do takiego Pena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, wpadłem na podobny pomysł, przy czym w swoim E83 nie miałem oryginalnej navi. Nexus mi nie wejdzie w miejsce które mam tak jakbym chciał - za szeroki o 2cm. Kupiłem używanego chińczyka huawei s7 slim - jedyne co znalazłem o szerokości 10cm, mam nadzieję że mi się tak w aucie nie rozpadnie.

U ciebie się to chowa, czy jest na stałe wysunięte u góry? Jeszcze nie ruszyłem, ale wietrzę kilka podstępów w swojej becie. Gniazdo zapalniczki ma stale +12 nawet po wyłączeniu, radio podobno po CAN się włącza po odpaleniu...? Pierwotnie chciałem sterować włączaniem z kierownicy, bo mam 2 niewykorzystane przyciski, ale niestety - CAN.

Wkurza mnie, że nie mogę wyszukać pinoutu złącza od stacji dokującej do tego cuda.

Chętnię potem podzielę się doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gio

Zróbcie zdjęcia tych instalacji, bo sam opis już budzi szacunek jako że kombinacja jest nieziemska:-) Ciekawi mnie jak to ostatecznie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdyby tak do włączania jakiejś aplikacji bądź wywołania określonego zachowania nexusa, np włączenie nawigacji itp wykorzystać naklejki z tagami NFC? Np mamy naklejkę przy kluczach i jak potrzebujemy włączyć nawigację to tylko zbliżamy naklejkę do nexusa i wszystko ładnie się odpala bez konieczności babrania się w tych kabelkach... Dodam, że ogarniając parę tematów o tych tagach dowiedziałem się, że jest możliwość by NFC pracowało w trybie offline. Czyli tablet sobie leży wygaszony w uchwycie, potrzebujemy nawigacji czy tam programu Torque, zbliżamy naklejkę z tagami NFC i bach mamy włączony program. Takie moje przemyślenia;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nfc nie żre bardzo baterii(na n7 bo ostatnio dosc czesto uzywam i nie wylaczam). Jednak zeby nfc zadzialalo trzeba przylozyc tag do napisu nexus(antena) a w zabudowie(jak na zdj bylo) raczej bd to nie mozliwe(bo obudowa z tylu jest chyba zaokraglona i nie zadziala). Trzebabylo by modyfikowac ale wg mnie bdb pomysl, tagi sa tanie więc czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sqad

Generalnie olałem sprawę ładowania i odczytu na jednym kablu usb.

Kilka fotek z budowy i filmik jak pracuje sprzęt.

45ob.jpg

5sut.jpg

igew.jpg

jzbo.jpg

post-248467-14255730206788_thumb.jpg

7gum.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi