Skocz do zawartości
Sqad

Tablet w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

No kawał dobrej roboty. Szczególnie ta aplikacja z dodatkowymi zegarami (jak ona się nazywa?). Dużo ingerencji w auto? (Po za robieniem w desce rozdzielczej miejsca)

Tapnięte z N7 3g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do NFC to dzisiaj testowałem i działa dotknięcie od strony ekranu więc nic nie trzeba zmieniać.

Najpopularniejszy program do wyświetlania parametrów auta to Torque. Z autem (a dokładnie z interfejsem OBD) może się komunikować za pomocą BlueTootha więc kable nie są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sqad

Dokładnie, kupiłem skaner obd na bluetoothe - elm327 w wersji mini żeby go nie było widać i do tego torque.

Co do nfc to jakoś mi to nie pasuje, wolałbym jakąś aplikacje która wykrywała by pozycje tabletu i na tej podstawie wzbudzała lub nie, bo czasem nie korzystam bo nie ma takiej potrzeby i jest zamknięty, a w takiej konfiguracji jak teraz to uruchamia się zawsze jak jest podane zasilanie.

Jedyne co muszę jeszcze zrobić to podłączyć gdzieś się pod przycisk na desce rozdzielczej z przyciskiem power, bo na razie to mi dwa kabelki zwisają przy fotelu.

Dźwięk do radia podłączyłem przez taką przystawkę do której można podłączyć pendrive'a lub karte sd, bo jest tam też line in z minijackiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro to jest na ruchomym panelu to może jakiś mikrostyk rozłączający zasilanie przy zamkniętej pozycji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sqad

Chodziło mi to już po głowie, ale tak bardzo mi się nie chce deski znowu rozbierać. To powinno być programowo proste do rozwiązania, tylko na co to komu, więc takich apek nie ma albo nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majzok

Ja od jakichś 3 miechów woże w aucie zabudowanego galaxy tab 2:

post-5076-14255733324958_thumb.jpg

A tu filmik jak to działa:

Po otrzymania zasilania (stacyjka) automatycznie się włącza. Po wyłączeniu zapłonu sam się wygasza, a wyłącza po 15 minutach (jak do tego momentu wrócimy do auta, np. ze sklepu, to nie musimy czekać na ponowne włączenie). W samsungach włączanie robi się softowo, do wyłączania polecam program tasker. Jak jeszcze potrzebujesz pomocy z np. wyłączaniem z automatu, to pisz śmiało :)

Edytowane przez foxpl1
    pamiętaj o dodawaniu grafiki w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuzek8

Troche stary temat ale chciałbym zabudować tak samo tablet, i nie moge ogarnąć tego TASKERA. mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak ogarnąć to włączanie i wyłączanie ekranu za pomocą tego programu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również podłączę się do tematu... Podobnie jak autor w swoje Mazdzie również mam NEXUS 7 do którego podpięta jest analogowa kamera cofania. 

W swoim zestawie mam HUB USB i grabbera który niestety dość szybko rozładowywuje tablet dlatego zwracam się do Was z prośba o pomoc.

Zakupiłem kabel usb otg y w celu umożliwienia ładowania tabletu i jednocześnie korzystania z portu usb niestety po podłączeniu całego osprzętu czyli kabel z tabletem (asus nexus 7) oraz pendrivem i ładowarką od nexusa tablet wykrywa pendriva ale nie jest ładowany. Proszę o pomoc być może coś jest nie tak z kablem kupowałem go od chińczyków na ebay :( w załączniku dodałem zdjęcia zestawu i kabla. Z góry dzięki za pomoc.

Jeśli chodzi o samo odpalenie ekranu to mam ustawiony przy pomocy lLamy zadanie, że z chwilą podpięcia kabla audio (AUX) uruchom ekran i odpal playera.

Z góry dzięki za wskazówki

post-75778-0-42906000-1440021040_thumb.jpg

post-75778-0-48064500-1440021056_thumb.jpg

Edytowane przez marugrab
    Zdjęcia wrzucamy w linii z postem i używamy Spoilera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet na stocku nie ładuje na takim zestawie. Potrzebny jest kernel pod to. Chciałem ściągnąć polecany do tego Timur's ROM, ale nigdzie nie mogę znaleźć downloadu dla nexusa 2012. Wersja 2013 ma na stronie developera download. Prawdopodobnie też jeżeli się znajdzie to w starej wersji nieobsługującej np. androida 5.x.x. Czy zna ktoś aktualizowany kernel pod otg i opcjami takimi jakie miał Timur's ROM? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi