Skocz do zawartości
Ceastel

[Tutorial] Odblokowywanie Bootloadera, instalacja custom Recovery (TWRP) , Root

Rekomendowane odpowiedzi

Ceastel, root nie chce się zrobić. Tzn instaluje się ale nic poza tym. Edt: wyskakuje info że instalacja zostaje przerwana... Nie mam uprawnień admina i ogólnie ten update TWRP też nie działa pokazuje starą wersję w flash_recowery. Poradzisz coś?

Edt2: po pięciu minutach zabawy updateowałem TWRP zrootowałem tel nowym TWRP i generalnie czekam na b194 stock piszą, że jest szybki. Jeszcze jedno do czego to służy remove_su_binary.zip???

P.S. może ktoś to sprawdzić http://www.directlinkupload.com/uploads/178.104.127.41/ ???

---------- Post dołączono o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

mam 209 ram wolnej pamięci teraz, zastanawiam się czy robić updata na 194 jeżeli mam 184. Spece decydujcie :D

Edytowane przez superunknown

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Remove_su_binary jak się domyślam że służy do usunięcia roota ... :)

Według mnie warto robić update (na b194 wydajność jest zauważalnie wyższa) , jak ci się nie spodoba zawsze możesz wrócić do b184 (jak zrobisz backup systemu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy B190 aktualizacji on-line nie znajduje. B194 będzie szybszy od B190? Bo jak tylko kosmetyka to się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o systemy od Huawei, to wszystkie wyglądają tak samo. Te z brandem operatora różnią się tylko aplikacjami, ekranem bootowania i czasem motywami. Cała reszta się nie zmienia. Jakieś osobne ROMy przeważnie mają screenshoty w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aha, rozumiem że po wgraniu Romu muszę zrootować tel od nowa tak? recovery powinien zostać w końcu tam jest mój back up ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, trzeba rootować. Recovery to osobna rzecz. To poprzez recovery przeważnie wgrywa się system i sama zmiana systemu nie wpływa na recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wgrałem stockowego roma b194 ale przy powtórnym wipowaniu zaznaczyłem internalsd i tel się wyłączył. Zrobiłem tak pare razy i wyłączał się nawet bez tej opcji. Na szczęście romik się zainstalował ale czy tak będzie wyglądało teraz każde moje wipowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teder
    Tak, trzeba rootować. Recovery to osobna rzecz. To poprzez recovery przeważnie wgrywa się system i sama zmiana systemu nie wpływa na recovery.

Jestem nowy w androidzie,stąd moja wypowiedź może okazać się śmieszna.

Zrobiłem wszystko zgodnie z tutorialem, potem wgrałem inny rom - w moim przypadku miui.

Chcę go jednak zmienić na FusionX.

Rozumiem,że powinienem:

1. wejść w Recovery,

2. zrobić wipe,

3. wgrać Fusion,

4. a potem po raz kolejny muszę telefon zrootować?

Czy tak mam postępować za każdym razem przy zmianie romu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paz

Nie telefon jest nadal zrootowany. Zmiana romu nie usuwa roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi