Skocz do zawartości
Pudel89

Bootloader Unlock/Kernel/Root/Debrand

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie za 100 punktów, co daje taki zabieg?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@GrzechuPL:

Dzięki za uwagę :)

Dodałem tą informację

@silver_99:

Kto pyta nie błądzi :D

Odpowiedź jest prosta: pełną kontrolę nad telefonem

A dokładniej możesz:

1. Doprowadzić Androida do takiego stanu jakie nam daje Sony a nie operator czyli tzw. Debrand

2. Robić backup każdej aplikacji mając roota

3. Podkręcać procesor lub dostosować go tak by mniej energii pobierał lub i jedno i drugie

4. I wiele wiele innych

Myślę że warto się tym zająć. Sony w Xperii L montuje procesor od Qualcomma a dokładnie MSM8230 którego parametry są identyczne jak procesora w HTC One SV czyli MSM8930.

Wg Qualcomma maksymalne taktowanie (typowy safe) jest na poziomie 1,2 GHz a nie 1 GHz które nam ustala Sony. Wobec tego można śmiało i bez ryzyka czy to uszkodzenia czy to pojawienia się niestabilności ustawić procesor na poziomie 1,2 GHz.

U mnie osobiście działa on na 1,4 GHz.

Nie każdemu potrzebne jest ustawianie tego CPU na 1,4 GHz ale z całego serca polecam każdemu ustawienie takich parametrów jakie daje nam producent sprzętu czyli 1,2 GHz

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Xperia L sama sobie włącza i wyłącza Rdzeń jak jest niepotrzbeny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno na Kernelu Vengeance tak jest.

W Trickster MOD w zakładce Informcje i dziale Status urządzenia możesz dokładnie sprawdzić w czasie rzeczywistym jak wygląda użycie rdzeni i ich taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego jak wejde w aplikacje CPU-Z to zapala sie taka malutka czerwona kontrolka przy aparacie przednim??

Wysłane z mojego C2105 za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez Raciborski
    Pisząc odpowiedź na ostatni post w temacie, nie cytujemy go w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam problem podczas korku 5 (odblokowanie bootloadera) telefon przechodzi w flash mode ale nie wyswietla sie okienko do wpisania kodu

mam dzwiek polaczenia urzadzenia potem odlaczenia i znow podlaczenia.

Zatrzymuje sie na "waiting for fastbood mode" po lewej stronie mam napisane 4 kroki. a po prawej nie ma juz tej animacji pokazujacej podpinania kabelka

Edytowane przez dczaja1990

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włącz Flashtool, kliknij na BLU i dopiero podłącz telefon we FlashMode

Generalnie od podłączenia telefonu w tryb FlashMode masz minutę na to by działać

post-86876-14255727633489_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flashowałem kilka róznych telefonów od Sony i nie przypominam sobie by kiedykolwiek istniały w nich liczniki flashowań

Przy Xperii L też tego nie zauważyłem, więc mogę śmiało powiedzieć że on nie istnieje

Takie kwiatki zaserwował na pewno Samsung :)

U samsunga w większości telefonów można go wyzerować przy użyciu programu TriangleAway(wiem bo miałem). Za to nie ma problemów z odblokowaniem bootloadera i ryzyka(niskiego ale jednak) uceglenia fona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem polegał na tym, że nie mogłem zainstalować sterowników do Fastboot'a na windows 8. Ale odnalazłem tutorial na tym forum i wszystko poszło gładko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Problem polegał na tym, że nie mogłem zainstalować sterowników do Fastboot'a na windows 8.

wlasnie na win8 sa problemy z tego typu rzeczami,nawet czasem z rootowaniem[dzial xpj]

mam pytanie czy zrobienie roota na zablokowanym bl mozna tylko poprzez exploid motochopper? i postepuje sie po jego odpaleniu tak samo jak w przypadku exploidu dla odblokowanego bl?

---------- Post dołączono o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

czy kernel vengeance v1.34 posiada autoroota,a moze nowsza v1.36 go ma;/

---------- Post dołączono o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Potrzebuje pilnie softu 1.31,poniewaz po odblokowaniu bl,fon mi zawisl na logu,a z podanego linku nie da sie teraz go pobrac.moze ktos podac alternatywny link do pobrania.

---------- Post dołączono o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

ok.problem zazegnany,pobieram z innego zrodla ktore na szczescie znalazlem.

---------- Post dołączono o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

trzeba poprawic i dopisac w tutku ,gdy po odblokowaniu bl system nie bootuje i wymagany jest reflash softu to musi byc on wykonany z opcja wipe data i ceche we flashtoolu.2 razy musialem flashowac xl a pikawa mi podchodzila do gardla.

---------- Post dołączono o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

tylko dlaczego na sofcie CE brak jest ikonki w statusbarze informujacej o wlaczonym nfc;/

---------- Post dołączono o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

pelny sukces,urzadzenie odblokowane,zrootowane i przy okazji zdebrandowane.:cool:

Edytowane przez kris555777

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi