Skocz do zawartości
Pudel89

Bootloader Unlock/Kernel/Root/Debrand

Rekomendowane odpowiedzi

Whitney

czy ktos mi powie jak zrootowac Xperie L, pochodzaca od Orange, posiadajaca zablokowany BL ??

sa jakies exploity, bo za ich pomoca wykonalem niby-roota na elce, ale:

1. w TB podczas odinstalowywania zbednych pierdół telefon po kazdej deinstalacji sie restartuje, co jest mocno irytujace i czasochlonne

2. TB twierdzi ze mam roota, ale juz podczas proby uzycia Root Explorera program twierdzi ze roota nie ma.. WTF ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie dawałem Wipe Cache i Data we Flashtoolu ale generalnie masz rację, nie zaszkodzi to zrobić :)

Nic na tym nie tracimy a mamy pewność że zadziała

Za kilka godzin dodam kilka zmian.

Kernel nie ma autoroota, więc trzeba go samemu dokonać tak w pełni :)

Dodam też w miarę możliwości nowy link do softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2. TB twierdzi ze mam roota, ale juz podczas proby uzycia Root Explorera program twierdzi ze roota nie ma.. WTF ??

a po zrootowaniu uruchomiles SuperSu ktory powinien poprosic o aktualizacje binarek?jesli nie to tak zrob;)

---------- Post dołączono o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

tu jest link z ktorego przedwczoraj korzystalem

http://http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2283972

do linku download trzeba sie zarejestrowac by pobrac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Whitney

Tak i supersu krzyknal Houston, mamy problem przy czym TB jak odinstalowywal tak robił to dalej tyle, że - jak wspomniałem wcześniej - restartowal sie po każdej dezinstalacji zbędnego smiecia..

Sent from my Sony Xperia S using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Whitney
    Użyj sposobu pod Motochopper

no wlasnie tego sposobu uzylem i wychodzi na to ze root jest ale "do polowy".. jest jakas inna metoda, np taka jak w przypadku XS - odpalam program na kompie, podlaczam telefon, klikam 3 razy byle jaki klawisz i mam pelnego roota.. ??

---------- Post dołączono o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

btw: w podanym przez ciebie linku jest jasno napisane, ze do pelnego roota wymagany jest unlock BL, co w przypadku urzadzenia od zasranego Orange jest niemozliwe, bo te paly blokuja BL z powodu wlasnej, kretynskiej fanaberii..

---------- Post dołączono o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

poza tym nie wiem czy to ma znaczenie, ale metoda opisana pod linkiem testowana byla na modelu C2104, a moj model to C2105.. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibdor

Odnośnie kopii oryginalnego softu brand (dot #1 postu) w folderze SUS mam 4 pliki FILE...który z nich opuścić (jest mowa o 3-ch ) ?? Przy okazji witam na nowym dla mnie dziale.

....

edit

Udało się....dwa razy jeszcze uruchomiłem Framaroot podając Superuser nie SuperSU i po drugim reboocie fon się zaktualizował.

.....

Doczytałem się jednak i sprawdziłem,że jednorazowe robienie root-a za pomocą tego Framaroot czy też Motochooper lub Xperia L Root jest częściowa. Więc trzeba ponowić każdą próbę,ja osobiście na zabl BL robiłem z poziomu PC plikiem Moto.. lub Xperia L root i dodatkowo Framaroot-em i dopiero wtedy się utrzymał.

Edytowane przez zibdor
    dod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

ja też miałem 4 pliki i wgrałem softa właśnie z tymi 4 zamiast 3. wszystko śmiga elegancko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibdor

A masz gdzie wstawić żeby był dostępny dla innych ? Wiesz,ktoś da z Play..PLus i będzie zaplecze......jakże ważne..:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi