Skocz do zawartości
Pudel89

Bootloader Unlock/Kernel/Root/Debrand

Rekomendowane odpowiedzi

Jarotl

Witam, całkiem nie dawno wgrałem debrandowany soft i teraz chciałbym wgrać sobie ten nowy 2.17. Czy może mi ktoś powiedzieć czy istnieje sposób na zachowanie wszystkich aplikacji w telefonie podczas aktualizacji flashtoolem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy wybraniu softu po prawej będą opcje wipe data i wipe cache.odznacz tą pierwszą to nic nie usunie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artoor

Witam, jestem tu nowy. Przepraszam za, być może banalne pytanie, z oczywistą dla wielu odpowiedzią, ale nie chciałbym mojego pierwszego telefonu z androidem potraktować w nieodpowiedni sposób podczas wykonywania instrukcji z pierwszego posta. Chodzi mi mianowicie o punkt

13 Robimy to przez CWM w które wchodzimy przy włączaniu

Czy owe CWM będzie już funkcjonować na doprowadzonym do punktu 13 telefonie (przy założeniu że wszystko pójdzie wg planu)? Czy może powinno być zainstalowane odpowiednio wcześniej? Jeśli w tym miejscu powinienem mieć jeszcze jakieś informacje, to proszę o nie.

I jeszcze jedno. O co chodzi z

Wersja 1.34 posiada OC

Wersja 1.36 jest bez OC

Któraś z wymienionych wyżej ma zalety nad tą drugą?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oc-overlock clock -zwiększone taktowanie zegara procka ,v1.34 do1,4ghz ,v 1.36 bez oc czyli fabrycznie 1 ghz

cwm masz w kernelu i możesz wejść po wygraniu kernela uruchamiając fona i gdy zaświeci się dioda naciskasz przycisk vol.aby wgrać custom kernela musisz odblokować bootloader.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artoor

W tym miejscu zrodziło się pytanie numer 2. Czy podkręcenie do 1.4GHz to dobry pomysł patrząc na żywotność baterii? Jak się będzie miało to w stosunku do brandowanego JB od t-mobile? Może inaczej - czy ktoś potrafiłby mi zestawić (rzecz jasna mniej więcej) te trzy opcje:

brandowany t-mobile

zrootowany v.1.34

zrootowany v.1.36

a długość pracy na baterii?

Zakładam, że nawet podkręcenie może tutaj wpłynąć o tyle korzystnie, że zrootowany android przykładowo lepiej będzie zarządzał energią... ale to są jedynie moje przypuszczenia - ot luźne myśli. Proszę mnie wyprowadzić z błędu, jeśli się mylę.

A i jeszcze jedno - bez OC będzie nadal wspierany, a ten z OC już nie, tak wywnioskowałem z pierwszego posta (instrukcji). Racja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi kernelami zrobił się mały miszmasz i generalnie znów muszę zmodyfikować instrukcję

Na ten moment na XDA jest Extended Stock Kernel v2 bez OC, Kernel od Vengeance w wersjach które piszesz i ThunderZap z jeszcze wyższym OC

Nie radzę instalować kernela Vengeance 1.40 bo nie działa Wifi

Root nie wpływa na zarządzanie energii a czynności jakie wykonamy po zrootowaniu czyli usunięcie zbędnych aplikacji od Sony.

Dużo dają ustawienia w kernelu który zainstalujesz, zarządca, harmonogram, taktowanie i tabela napięć

Generalnie im wyższe taktowanie to tym wyższe napięcie na procesorze jest i większe zużycie energii

Ale Tobie nikt nie karze ustawiać nagle 1,56 GHz

Od siebie polecam ustawić 1,2 GHz by chociaż wykrzesać pełnię możliwości naszego procesora :)

Model ten może być taktowany właśnie do 1,2 GHz, tako rzecze producent czyli Qualcomm

PS

Na ten moment chyba sami autorzy kerneli nie wiedzą czego chcą i co i do kiedy będą wspierać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artoor
    Dużo dają ustawienia w kernelu który zainstalujesz, zarządca, harmonogram, taktowanie i tabela napięć (...)

Od siebie polecam ustawić 1,2 GHz by chociaż wykrzesać pełnię możliwości naszego procesora

Dzięki za wsparcie. Czyli mogę swobodnie zainstalować wersję v1.34 (która pierwotnie nie jest z podwyższoną prędkością taktowania) i sam za pomocą modyfikacji odpowiednich plików podbić do wspomnianego 1,2 GHz?

Szukałem trochę po forum w jaki sposób się to robi, ale niestety nie dopatrzyłem się odpowiedzi na to pytanie. Gdybyś mnie odesłał do jakiejś lektury na ten temat (napisanej w miarę przyzwoitym językiem), byłbym wdzięczny. Czy te modyfikacje wykonuje się z poziomu telefonu, czy PC? Zapewne nie wystarczy modyfikacja samej częstotliwości, a do pary konieczne jest podanie odpowiedniego napięcia? Ufff... tyle pytań w tej nowej dla mnie materii...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w temacie z karmelem znajdziesz dwa dodatki apki np.kernel tuner która służy do zarządzania oraz monitorowania kernela.ściągnij zainstaluj uruchom i sadze że dalsze pytania będą zbędne.a z prostszych apek może być set cpu z marketu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artoor

Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości dla mnie... jutro sądny dzień.

Jako, że wg intro pierwszego posta istnieją duże szanse, że coś pójdzie nie tak, chciałbym rozważyć poniższy scenariusz.

Dochodzimy do punktu 8 - stała się tragedia i skąd teraz wziąć owy plik FTF czyli Stock Sony Jelly Bean 4.1.2, jako że nie znajduję nic takiego w punkcie 3, albo po prostu widnieje pod inną nazwą? Proszę o ewentualnego linka.

I jeszcze jedno pytanie - załóżmy, że po odblokowaniu bootloadera system uruchamia się normalnie, wówczas pomijam punkt 8 i od razu przechodzę do 9, tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego :D

W akapicie 3 masz link do Stock JB od Sony

Masz dwa linki: do google drive i do hosta od xperiafirmware.cz (musisz u nich zrobić konto za free zanim cokolwiek pobierzesz)

Jeżeli soft po odblokowaniu Ci się uruchomi (ten od T-Mobile się nie uruchamiał u mnie) to nie musisz robić debranda

To jest opcjonalny krok lub wymagany tylko wtedy jak telefon nie wstanie (zawiśnie na animacji bootowania) po odblokowaniu bootloadera

Jednak jak już pisałem "n" razy warto zrobić debrand. Pozbywasz się syfu od operatora w pełni.

Zawsze wole czyste softy a nie mielone przez operatorów. Z tego też względu nie chwytam się jakiś Indonezyjskich kompilacji :)

Skuszę się tylko wtedy jak wyjdzie jakiś normalny kernel do 2.17 bo Extended Stock v2 właściwie nic nie zmienia...

A bateria no niestety ale na nim szybciej mi ucieka, wbrew temu co ktoś tu wypisuje.

Zarządca typu Ondemand to jednak zło wcielone :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi