Skocz do zawartości
Em.

Nie udaje mi się zaktualizować systemu przez Sony PC Companion

Rekomendowane odpowiedzi

Em.

Witam,

od kilku tygodniu pojawił mi się komunikat, że jest dostępna nowa aktualizacja systemu.

Mam zainstalowany program w komputerze Sony PC Companion 2.1 i gdy chcę zaktualizować system, kilkam wszystko po kolei, telefon jest wykryty, później PRZYGOTOWANIE KOMPUTERA DO AKTUALIZACJI OPROGRAMOWANIA i to się ładuje, aż do pewnego momentu. Czekałam kilka godzin i nic się nie ruszyło.

Co mam zrobić?

post-249483-14255727291122_thumb.png

Edytowane przez szelma
    zrzuty ekranów umieszczamy w spoilerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lalas

Próbowałaś telefon zaktualizować przez wi-fi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Em.

Lalas nie, nie wiem gdzie to włączyć w telefonie. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lalas

Hmm, mi aktualizacja sama się pojawiła, telefon jest z Plusa, dlatego też zapytałem ;) i aktualizacja przebiegła bez żadnego problemu, dlatego też nie przeprowadzałem aktualizacji za pomocą PC więc do końca nie wiem co może być przyczyną, ale może ktoś z userów jeszcze się udzieli w temacie. Widze, że masz telefon w Play-u więc moze operator nie wypuścił jeszcze ostatniej aktualizacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Em.

Ale komunikat pojawia mi się na telefonie. Może tu trzeba zaznaczyć coś? Albo po prostu zgłosić się do Play?

Dzięki bardzo, Lalas

post-249483-14255727387001_thumb.png

Edytowane przez Raciborski
    SPOILER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lalas

No to jeśłi pojawia się na telefonie, to powinnaś mieć opcje wykonania aktualizacji ;)

Poprostu rozwijasz z belki i klikasz aktualizuj :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erm93

Witam, nie mam pojęcia czy ten temat należy do typowych, jeśli tak to przepraszam, nie wiem gdzie znajdę odpowiedź.

Próbując zaktualizować Xperie do najnowszej wersji (aktualnie mi pokazuje 11.2.A.0.21) poprzez Sony PC Companion ukazywały się błędy, teraz nie pokażę screenshota ponieważ w ogóle nie chce mi się włączyć przygotowanie do aktualizacji, tzn. po sekundzie się wyłącza, próbowałem ze znajomym innych programów, na moim laptopie jak i na jego komputerze, ale bez sensu. Proszę pytać gdybym nie ukazał problemu dokładnie.

Edytowane przez Erm93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heja. Mam ten sam problem, mianowicie podłączam Xperie J przez kabel do PC win xp64 - u tu zaczyna się problem, nieważne że mam Sony PC Companion na kompie, zaktualizowane. Komputer widzi tel ale nie jestem w stanie nic z niego przesłać ani do tel, otwierając po prostu foldery. PC Companion w ogóle nie reaguje na jakiekolwiek połączenie z tel, poza pokazaniem że jest nowa wersja oprogramowania do pobrania i ile tel ma pamięci wolnej.

Sony PC Companion oficjalnie jest niekompatybilny z systemem Windows XP64 tylko z XP32.

Main: PC Companion won't update phone, using Win XP x64 Pro

Na pewno da się to ominąć.

Wiem że wina leży w sterownikach, o ile komp widzi tel to już przesył danych jest niemożliwy. Włączona opcja debugowania USB nic nowego nie wniosła.

Ustawienia/Opcje programistyczne/Debugowanie USB

Tylko jakich sterowników brakuje? Abym mógł manualnie przesyłać pliki z tel do kompa i odwrotnie? Z włączonym debugowaniem. Nieważne czy Sony PC Companion będzie działał.

Wydaje mi się że chodzi o sterowniki Androida, bo coś takiego pokazywało w Menadżerze Urządzeń na kompie.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Em.
    No to jeśłi pojawia się na telefonie, to powinnaś mieć opcje wykonania aktualizacji

Poprostu rozwijasz z belki i klikasz aktualizuj :-)

Lalas, chodzi o to, że nie mogę tak zrobić, bo jak mówiłam wcześniej aktualizacja wymagana jest na telefonie. Gdy wchodzę w to, co mi pokazuje na telefonie wyskakuje wymagana aktualizacja za pomocą komputera. ;/

MasteRius u mnie bez problemu przechodzą pliki z telefonu na komputer i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ARBAL

Mam ten sam problem.

Telefon podlaczony do kompa.. Sterowniki działaja ok, jest wykrywany. PC Companion go wykrywa. Wsyzstk odziała ok. Ściaga nowa wersje softu i zaczyna aktualizacje. W momencie wgrywani nowego softu wszystko sie zatrzymuje i mma komunikat , że aktualizacja nie powidoła się. NIc nie pomaga. Wymieniałem kable USB, testowałem na innym komputerze. Wszędzie ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi