Skocz do zawartości
mcz79

Podkręcanie defy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam programu Setvsel z marketu, modyfikuje tylko vsel3 z 58 na 60 i z 800 na 1000 i procent użycia procesora na 86% Generalnie defy działa wyśmienicie na tych ustawieniach, mam tylko jeden problem, czasami, defy się wybudza i się usypia, sama z siebie, co to może być ? Nie zauważyłem żadnych prawidłowości w odstępach czasowych, więc tym bardziej mnie dziwi takie zachowanie, jak powrócę do ustawień 58 i 800 jest ok. Proszę o pomoc, jak temu zaradzić, żeby się nie wybudzała, czego to jest przyczyną i czy Wy tez tak macie ? Czy ma ktoś może wiedzę, jakie są domyślne ustawienia w defy+ ?

Edit:

Juz sie wyjasnilo. Wybudzanie sie defy powodowala aplikacja, ktora chciala sie aktualizowac, nie wiem ktora, bo zaktualizowalem wszystkie mozliwe i teraz jest ok.

Edytowane przez majster79

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy ida w strone podkrecania procesora. A ja mam pytanie czy krzystajac z funkcjonalnosci ustawiania vsel i mhz sa jakies ustawienia parametrow, ktore pozwola podniesc czas pracy na baterii w defy+?

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

Nie wszyscy, samo obniżenie taktowania jest dobre dla pracy baterii. A zmianę częstotliwości na mniejszą niż 1000 nie polecam :) bo ani specjalnie nie zaoszczędzisz ( w końcu na 100% ile on pracuje? 5% całego użycia? moze mniej) a na pewno odczujesz dyskomfort w uzytkowaniu :)

Także taktowanie na polecam MHz/20 +3 i nic więcej tutaj nie zdziałasz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    open
    czy krzystajac z funkcjonalnosci ustawiania vsel i mhz sa jakies ustawienia parametrow, ktore pozwola podniesc czas pracy na baterii w defy+?

Ogólnie - im mniejszy vsel dla danej częstotliwości dasz to będzie mniejszy pobór prądu. Ale trzeba najpierw testować za pomocą stabilitytest - czy defy się nie wywala, czy ustawienia nie są za niskie.

Temat wielokrotnie poruszany, przeszukaj dobrze forum.

U mnie sprawnie działa to na ustawieniach (częstotliwość @ vsel)

300 @ 23

600 @ 34

800 @ 44

1000 @ 51

Ale u siebie sam musisz sprawdzić stabilność.

A jak jestem pod koniec baterii i muszę zaoszczędzić to np. w NoFrillsCpuControl ustawiam max. częstotliwość 600 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie standardowo było: interactive | vsel 24/300 40/600 46/800 54/1000 antutu 3229

Obecnie zmieniłem na interactive | vsel 17/300 32/600 52/1000 57/1100 antutu 3454

Bez testu stabilnosci... wszystko dziala ok. Od rana "wsiorbało" 21% przy małym uzywaniu... ale używaniu!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

jak dobrze ustawic overclocking w boot loaderze?

sprawdzalem w quadrant i dalej pokazuje 800mhz i tylko 1402 pkt na froyo 2.2.2 ;(

mam wlaczone enabled, ustawione na 1000mhz i vsel 58. constant i nawet set as default i dalej pokazuje w quadrancie 800 mhz.

Chce to koniecznie zrobic przez boot poniewaz musze odrootowac telefon i korzystanie z setvsel nie wchodzi w gre.

Bardzo prosze mi powiedziec w czym tkwi problem?

caly temat przeczytalem i nikt dobrze tego nie opisal ani nie padla konkretna odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przypadkiem nie zatwierdzasz sobie na końcu zmiany po wprowadzonych modyfikacjach?

Wysłane z Defy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zatwierdzalem :) dawalem save za kazdym razem.

A jak u Was pokazuje po podkreceniu w Quadrancie? 800Mhz czy 1000Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podkręcał ktoś procek ponad 1200MHz?? ja podkręcałem programem setVsel, max co uzyskałem to 1384MHz na 74 Vsel, wyżej niezależnie od napięcia fon się zawiesza, bez ładowarki wcale telefon pod obciążeniem się moco nie grzeje, co to trzymania baterii niezależnie od stanu ja zawsze co noc ładuje i nigdy nie miałem problemu z tym że mi prądu w dzień brakło. Ale mam pewien problem bo jak coś ostro robię na fonie i później np włączam inną gre np fifa14 ale zawzwyczaj bez restartu płynnie ona nie działa no i tu się problem zaczyna: jak restartuje to łapie bootlopa - kilka razy już skończyłem na resecie softa. nie rozumiem co ma podkręcanie do bootloopa tym bardziej że fon mi się włącza na 1000mhz dopiero potem apką zmieniam częstotliwość? ma ktoś taki problem jak ja??

ps przy tej częstotliwość w porównaniu do 1000MHz o wiele płynniej fon pracuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi