Skocz do zawartości
mcz79

Podkręcanie defy

Rekomendowane odpowiedzi

mnl187

Odświeżam temacik,

mam pytanie jakie znaczenie ma wartość vsel na podkręcanie procka?

W motorola overclock podnosi się ona automatycznie natomiast w setvsel wpisując w ostatnim okienku odpowiadajacym za najwyzsza wartosc - 1000MHz vsel pozostaje bez zmian...lepiej poodnieść napięcie?

W programie SetVSel widzimy "scaling_govenor: ondemand", gdzie mozna to zmienić "np. na "performance"?

Mozna uzyć SetCPU?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

A ja dzis wywalilem program setVsel i wrocilem do sprawdzonego milestone overclocka. Gdyz czego bym nie robil w tym pierwszym to nie dzialal prawidlowo. Ustawialem wlasne parametry, powiedzmy 400, 800 i 1200MHz, a ten dalej dzialal z zegarem 300MHz a maksymalnie 800MHz. Chociaz pokazywal ze niby dziala na 1200MHz. Wywalilem, wrzucilem stary program i wyniki w grach sa lepsze i w benchmarku rowniez. Dodam jeszcze, ze zawiesil mi sie telefon dwukrotnie od momentu jak zaczalem uzywac setvsel, co nie wystapilo nigdy przy drugiej aplikacji.

Teraz mam takie wyniki w Quadrancie:

Qnew.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mnl187

Możliwe to jest tak że setvsel korzysta tylko z opcji ondemand gdzie procek co chwila skacze po 3 rożnych wartościach, a Milestone Overclock ustawia go na performance gdzie niższa wartość wystepuje tylko w momencie uśpienia....to są moje domysły narazie za krótko mam Defy, zeby dać jakieś 100% info.

Ponawiam pytanie...używał ktoś SetCpu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amEx

3cbc3caa84.png

Oglądajcie i podziwiajcie :D 1200mhz/66sel/setsvel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Możliwe to jest tak że setvsel korzysta tylko z opcji ondemand gdzie procek co chwila skacze po 3 rożnych wartościach, a Milestone Overclock ustawia go na performance gdzie niższa wartość wystepuje tylko w momencie uśpienia....to są moje domysły narazie za krótko mam Defy, zeby dać jakieś 100% info.

Ponawiam pytanie...używał ktoś SetCpu?

Tak, 300MHz jest tylko jak go uśpisz ew. pozostawisz na homescreenie. 600MHz wkrada się bardzo szybko przy najmniejszym użyciu telefonu jednak jest prawie niezauważalne, gdyż od razu wkrada się 1000MHz. Można powiedzieć że milestone overclock działa tylko na dwóch częstotliwościach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Milestone overclock zostawia częstotliwość pomiędzy tzn. czasem pojawia się 600. Jednak obecnie testuję SetVsel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mick

Mnie setvsel za każdym razem jak zmieniam częstotliwosc taktowania i napięcie rebootuje system, to normalne?

Poza tym narazie w Q mój rekord 1650 przy 1200, ale szczerze to nie wiem czy to zasługa setvsel czy milestone overclock, bo miałem obydwa włączone :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rebootuje jeśli podałeś złą częstotliwość albo vsel, po prostu procek/bateria nie wyrabia.

Po wgraniu nowego wycieku froyo z ciekawości podkręciłem i osiągnąłem 1.4 GHz (na chyba 87 vsel) co nie udało mi się na innych romach o dziwo było nawet stabilnie.

Komuś udało się do tylu podkręcić czy bali się o telefon ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób 1200, 800 i 300 bo na takim ustawieniu bateria zejdzie ci w pół dnia, o ile nie w kilka godzin.

Najlepiej zniżaj o 1 oczko vsel i uruchom stability test dla danego vsel i częstotliwości (jest taka opcja).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi