Skocz do zawartości
Aren

Czy bootloader w Defy jest zablokowany?

Rekomendowane odpowiedzi

Aren

... czy to prawda że jest zablokowany, tak jak w motoroli milestone?

Pozdrawiam

Arek

Edytowane przez piyoter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak to prawda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja zadam trochę lamerskie pytanie, ale przeglądałem już forum, pytałem googli i ciągle nie mam dokładnej odpowiedzi:

co się da zrobić mimo zablokowowanego bootloadera (po prostu się da z rootem albo udało się jakoś obejść), a czego się w ogóle nie da i nie ma raczej szans by się dało bez odblokowania bootloadera?

Pytam o stan na chwilę obecną, bo informacje o tym, czego się na początku (zaraz po tym jak się dowiedzieliśmy, że MM jest zablokowany) nie dało znalazłem, potem jednak ktoś coś obchodził, robił jakieś triki...

I drugie - czy ew. odblokowanie (złamanie klucza) w MM w czymś pomoże odnośnie Defy (oprócz 'presji' na Motorolę, by nie blokowała bo 'i tak się nie damy')?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Przy niezlamanym bootloaderze nie da sie wgrac kernela ktory nie jest od motoroli, np froyo, gingerbreada, lub jakiegos ugotowanego, zoptymalizowanego custom kernela. Co za tym idzie nie da sie wrzucic obslugi swapa, ale u was nie potrzebne,bo macie duzo ram. Na szczescie ktos wymyslil jak modulem zrobic podkrecenie procka. To jest duze osiagniecie przy zablokowanym BL, bez tego bylaby lipa.

Custom romy (o ile mozna je tak nazwac) sa mozliwe ale na kernelu ktory wyda motorola (np frozen eclair, cos a la froyo ale na kernelu 2.1) kernel jest najwazniejszy jezeli chodzi o system, szybkosc, wydajnosc. Wiec te "romy" byly by w miare podobne wydajnosciowo.

Zlamanie klucza powinno pomoc kazdemu kto ma telefon od motoroli z zablokowanym bootloadrem, ale szczegolow nie znam...

Mam nadzieje ze troche wyjasnilem

Btw: zmien temat na bardziej szczegolowy typu "bootloader w defy - zablokowany?" Bo ci usuna temat i nasze posty.

(moto@tapatalk)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, wyjaśniłeś :)

A nie jest tak, że Motorola może sobie wygenerować (albo nawet to robi?) dla każdego modelu nową parę kluczy?

wtedy złamanie klucza w MM nic by nie dało odnośnie Defy.

a swoją drogą - czy nie jest tak, że dana wersja andka ma zawsze ten sam kernel?

W takim wypadku i gdyby Motorola podpisywała tą samą parą kluczy wszystkie modele, można byłoby wyciągnąć podpisany kernel z MM (która właśnie chyba dostaje aktualizację?) i użyć go z jakimś romem dla Defy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x