Skocz do zawartości
majster79

[DEFY i DEFY+][CM10][ROM OD YAFU][JellyX 2.6.32.60 ][4.12] Bazujący na Quarx i CM10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zaznaczam, że temat piszę na szybko, bo z czasem u mnie krucho, więc z góry sorry za błędy czy inne hocki klocki. :)

Postanowiłem założyć ten temat dla wszystkich użytkowników telefonu Motorola Defy i Defy+, którzy marzą o tym, żeby mieć stabilny, nie zbugowany i nie psujący się po kilku dniach czy godzinach telefon. Ja też przeszedłem przez większość romów Quarxa i żeby była jasność, chwała mu za to co robi dla naszych motek ale mógłby już wreszcie przestać się bawić i wypuścić coś stabilnego. Zabawę z buildami od Quarxa zakończyłem chyba w marcu to było, nie wiem, czy pamiętacie to był czas, kiedy w jego romach królował bug z dzwonkiem. Ostro obserwowałem dyskusję na xda i tam jeden z użytkowników, nie pamiętam dokładnie jak się nazywał, z tego co pamiętam, to "YetAnotherForumUser", czyli YAFU i on wypuścił hybrydę ówczesnej wersji Quarxa i kernela JellyX 2.6.32.60. I jak się okazało, w tym romie nie było już buga z dzwonkiem ani żadnych innych krzaków.

Dobra koniec gadania, więc tak, jak dla mnie, jest to rom, który absolutnie nie posiada żadnego buga, wszystko działa. Telefonu używam normalnie, dzwonię, sms/mms, transmisja danych, itd, itd.

Zaznaczam też, że co dla mnie jest stabilne, być może dla kogoś innego nie będzie, nie wiem, dla tego będzie można podyskutować tutaj w tym temacie.

Podaję źródło do tego buildu i do gappsów, które ja mam zainstalowane, wiem, że ani rom ani gappsy może nie są super aktualne ale mam przynajmniej komfort, że telefon jest stabilny. Takie elementy jak sklep play można przecież później zaktualizować przez telefon.

Rom instalujemy normalnie, tak jak każdy inny. Najlepiej od zera przez wszystkie wipe, chociaż ja instalowałem też jako update i też nie było problemu. Przywracałem też z kopii z recovery i też wszystko ok.

A więc tak, wszystko o czym piszę jest i będzie dostępne tutaj, wystarczy kliknąć, by pobrać, lub kliknąć na linku prawym myszy i użyć opcji "zapisz jako":

Rom:

[url="http://defy.frnetwork.eu/cm-10-20130216-jellyx-UNOFFICIAL-mb526.zip"]cm-10-20130216-jellyx-UNOFFICIAL-mb526.zip[/url]

Sumy kontrolne:

CRC32: 697BB9EE
    MD5: 49675F07F97A4072BAC083EDF50BCCC1
    SHA-1: C340167D5BA2471D9AD4BABB913BC1E6E9C27089

Gappsy:

[url="http://defy.frnetwork.eu/gapps-jb-20120726-minimal.zip"]gapps-jb-20120726-minimal.zip[/url]

Sumy kontrolne:

CRC32: 5DD941E8
    MD5: CFC0EAC909E2C5C3553EB1361BB2FFDD
    SHA-1: DB359488E26D4439FB35D2107203CDD54402159B

Aha i jeszcze jedno, wszystko co robisz ze swoim telefonem robisz na własną odpowiedzialność, nie mogę odpowiadać za ewentualne uszkodzenia.

Zaznaczam też, że jeżeli dyskusja zejdzie z jakiegoś ludzkiego poziomu, lub ktoś zacznie kogoś obrażać, to skasuję ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Suchy

Wypróbuję, bo przed chwilą wrzuciłem rom od quarxa i ten szrot zwany Defy o mało nie skończył za oknem. Jeśli ten rom nie sprawi, że będzie chodzić jak LWW to znak, że defy naprawdę nadaje się tylko do wywalenia za okno. Tak zamulonego telefonu jeszcze nie miałem.

Wysłane z mojego Live With Walkman za pomocą Tapatalk 4

edit: no cóż, rom stoi kupę czasu na bootlogo, a potem jest cały czas czarny ekran (telefon jest włączony, bo nic nie działa aż do wyjęcia baterii).

edit2: po kilkuNASTU próbach w końcu się uruchomił i muli równie mocno co CM10 quarxa. O płynności interfejsu nie ma tu mowy. Nie działa mi już również custom recovery. Jest robocik i pasek ładowania się w nieskończoność. Nie mówię już o tym, że wcięło /data i internal memory wynosi równiutkie 0.

Edytowane przez Suchy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten szrot Defy ..... Zgadza się, nasza Defy nie jest pierwszej młodości, biorąc pod uwagę królujące na rynku czterordzeniowce. Defy im nigdy nie dorówna.

Niektórym przy instalacji może wyskoczyć tak zwany bootloop, czyli telefon wisi na ekranie startowym, mnie to nie spotkało ale z tego co wiem, wtedy trzeba wyjąć baterię i powinno działać.

Kolego instalujesz to na świeżo przez wszystkie wipe ? Wipe Data, cache i dalvik ? Czy jako update ? Nie wiem, czy jako update na najnowszego Quarxa np. można to instalować, więc lepiej zrobić kopię, tzw backup i zainstalować ten rom na czysto przez wszystkie wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trudno polecać coś starego, jak sie nowego Quarxa nie próbowało, a wiele zmian pozytywnych nastąpiło

Ahha

najlepsza (czytaj najstabilniejsza instalacja ROMu jest przez std Froyo uzyskane via RSD)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

A ty kolego probowales tego czegos starego ? Ja nie twierdze, ze ten build jest nowy, tylko, ze mozna go uzywac i zapomniec o wahlowaniu romami quarxa, bo u niego non stop cos nie dziala, to dzwonek, to youtube zawiesza telefon (w najnowszym buildzie). A jak ktos ma czas na zabawe, to pewnie, niech proobuje nawet ubuntu. :)

Sobote i niedziele siedzialem na Quarx 09.07 i pozniej na najnowszym. Kicha.

A to nie wiedzialem, ze romy quarxa i innych kolegow mozna ladowac przez rsd, aaa chodzi Ci o powrot do froyo i wtedy instalowac, ok.

Klikniete z Tapatalk. Przepraszam za brak polskich znakow.

Edytowane przez majster79

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Suchy
    Ten szrot Defy ..... Zgadza się, nasza Defy nie jest pierwszej młodości, biorąc pod uwagę królujące na rynku czterordzeniowce. Defy im nigdy nie dorówna.

Problem leży w tym, że Defy nie dorównuje nawet w 1/4 LWW za 200zł, który płynnością w menu, ustawieniach, multitaskingu nie ustępuje SGS3.

Spróbuję jeszcze wgrać od nowa Froyo, naprawić tę pamięć wewnętrzną i wrzucić ten CM10 i jeśli będzie to samo to nie pozostaje nic innego jak pozbyć się Defy, z którą nic już nie da się zrobić.

edit: no, na czyste froyo wszystko poszło jak trzeba. Jest w miarę płynnie, ale do LWW sporo brakuje. Zobaczymy co będzie jak doinstaluje niezbędne aplikacje.

Edytowane przez Suchy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie, ROM od YAFU, ani wszystkie inne na np. jellyX nie sprawiały, że na gębie był banan radości. Błędy też były, ale jak działało to podobnie jak reszta CM10. Wydaje mi się, że jest stabilniejsza wersja CM10 (którą już polecałem w wątku CM10 Quarxa) .

Ja obecnie siedzę, na 4.2.2 Quarxa i złego słowa nie powiem....Jest stabilnie, a nagrywane było to jako update na wcześniejsze wersje. Kiedyś jak znajdę więcej czasu wrzucę na czyściocha tego 4.2.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drakko

@Suchy

Już wspominałem w innym temacie. Nie porównuj telefonu który dostał update od producenta z telefonem który rozwijają po godzinach ludzie z xda. Czytając Twoje posty odnoszę wrażenie że nie szanujesz ich pracy. Defy to trzyletni telefon z zamkniętym bootloaderem. Nie posiada on bazowego romu 4.0 od producenta. To że jakikolwiek Rom powyżej GB istnieje to i tak dużo. Należy podziękować twórcom tych wypieków i liczyć ze kiedyś będzie dostępna wersja równie stabilna co 2.3

Wysyłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dołączono o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

PS sony LWW ma dużo mniejszą rozdzielczość ekranu. Wiec i pikseli do przetworzenia przez hardware jest mniej. Posiadając podobne podzespoły powinien chodzić wydajniej. To plus wymienione wcześniej czynniki powoduje że Sony może działać lepiej. Porównanie LWW z galaxy S3 jest dla mnie tak absurdalne że aż szkoda komentować.

Wysyłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Suchy

Jest absurdalne? Mam Ci nagrać filmik?

Wysłane z mojego PMP5870C za pomocą Tapatalk 4

---------- Post dołączono o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Poza tym mam prawo ponarzekać na ten beznadziejny smartfon, nie narzekam przecież na developerów tracących czas na reanimowanie trupa. Sporo już przeszło smartfonów przez moje ręce i Defy jest na końcu stawki, zaraz obok Spicy. Choć nawet ona mniej mnie denerwowała.

Wysłane z mojego PMP5870C za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi