Skocz do zawartości
Kowal98

Bateria jak o nią dbać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam htc od 4 dni i staram się rozsądnie godspodarowac baterią mianowicie ląduje ją dopiero gdy stan jej spadnie poniżej 20 % i wtedy do 100 % laduje. Wcześniej miałem galaxy gio którego baterie po 1,5 roku mogłem wywalic, bo nie trzymala. Co z nią robiłem ? Podladowywalem często np z 50 na 80 % procent co raczej nie jest dobre dla baterii. No i często też grałem z podłączoną ladowarka co też nie miało dobrego wpływu na baterie. Próbowałem różnych ,,battery saver'' ale to było tylko chwilowe załatwienie sprawy gdyż niewiele dawało.

W końcu moje pytania czy

1. Można doladowywac baterie w xksie

2. Grać i uzytkowac na ladowarce

To wszystko bez uszczerbku na baterii?

Ps. Jak wy dbacie o baterie?

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Możesz spokojnie doładować baterię, gdy tego potrzeba. Granie podczas używania może mieć jakiś tam negatywny wpływ, ale też bez przesady. Czasy, gdy trzeba było dbać o baterię, bezpowrotnie minęły. Ja generalnie telefon podłączam pod ładowarkę zawsze na noc i zawsze w trybie samolotowym. Inaczej w po naładowaniu do pełna, poziom baterii zdąży przed ranem jeszcze spaść na tyle, żeby ładowanie uruchomiło się ponownie. Zdrowiej jest też ładować baterię przed pełnym rozładowaniem. To wszystko.

wysłane za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poniekąd ok, ale żeby do lodówki... Może mam używać telefonu na biegunie... Dosyć żartów, w poradniku zabrakło istotnej informacji, życie baterii składa się z cykli. Każda z nich ma określoną ich ilość +/-. Cykl to nic innego jak podłączenie baterii do ładowania. Wniosek jest taki, że należy uważnie reglamentować ilość połączeń, ale w końcu nie dajmy się zwariować, jak bateria padnie to można kupić nową lub tańszy zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba najważniejsza kwestia w dzisiejszych bateriach, to nie rozładowywanie jej do końca i ja się w sumie tylko tego trzymam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Oczywiście. W zasadzie tylko to może jakoś negatywnie wpłynąć na szybsze zużycie baterii.

wysłane za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym jeszcze dołożył drugą równie ważną kwestię, która szybko rujnuje baterie, czyli wysoką temperaturę. Jeżeli grałeś podczas ładowania to na pewno tylna klapka służyła za grzejnik :P Mój ojciec kiedyś zostawił Nokię 3510i (bateria Li-ion) na siedzeniu w samochodzie w południe. Bateria po tym straciła ponad połowę pojemności.

Osobiście staram się także unikać chwilowego podłączania telefonu kablem pod komputer w celu przeniesienia zdjęć itp. Do tego celu używam aplikacji, która udostępnia pamięć smartfonu przez WiFi w przeglądarce kompa. Nie wiem czy te liczniki ładowań to tylko bujda, ale na złe na pewno baterii nie wyjdzie ;) Zawsze dbam o baterie we wszystkich swoich urządzeniach i nigdy mi się nie zdarzyło zauważalnie zużyć aku w czasie krótszym niż 2-3 lata, a nigdy nie świrowałem np. z przechowywaniem w lodówce. Ciekawa jest też rada Wysieka, żeby ładować nocą (bądź wtedy, kiedy nie korzystasz z aparatu) w możliwe najoszczędniejszym trybie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi