Skocz do zawartości
andriej

Wgrywanie plików na kartę

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś sposób na wgranie plików na kartę np. przez adb? Gdzieś czytałem o takim exploratorze. Mam MyHero i po przeniesieniu aplikacji na kartę, gdy ją podłączę przez usb to mi się rozkracza telefon. A nie chcę za każdym razem go wyłączyć, żeby coś wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zainstalowany HTC Sync ale nie wiem w czym ma mi to pomóc. Żeby zobaczyć kartę z poziomu PC muszę ją podłączyć a wtedy staje się niewidoczna dla telefonu. Podobnie jak ją wyłączę w ustawieniach, żeby wyjąć z telefonu. Wtedy telefon się restartuje i nie chce uruchomić, jak rozumiem z powodu aplikacji które są zainstalowane na karcie i do których utracił dostęp. Chyba, że coś źle rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłącz tel, z powiadomień wybierz połączenie przez USB i będzie chodzić. Za pewne nie rozwijasz ekranu powiadomień i nie wybierasz bezpośredniego połączenia przez USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc piszę, że wtedy mi się restartuje telefon i nie chce się włączyć. Jak wybiorę połączenie o którym piszesz, wtedy karta staje się niewidoczna dla telefonu i wydaje mi się to być problemem o który mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc dlatego pytam o inny sposób wgrywania plików na kartę, tak żeby nie trzeba było jej wyłączać w telefonie, słyszałem że da się przez adb. I tak przy okazji mam HTC Sync 2.0.4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No więc dlatego pytam o inny sposób wgrywania plików na kartę, tak żeby nie trzeba było jej wyłączać w telefonie, słyszałem że da się przez adb. I tak przy okazji mam HTC Sync 2.0.4.

jak masz root to możesz też wypróbować to http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=1334

montuje kartę sd do kompa nie odmątowując jednocześnie jej z fona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No coś pięknego, właśnie o to mi chodziło, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jeden problem się pojawił, który wydaje się być z tym tematem związany. Jak wgram nowe multimedia na kartę, to programy ich nie widzą. Muszę zrestartować system żeby był do nich dostęp. Przykładowo widać w odtwarzaczu usunięte pliki mp3 a nie widać tych które są wgrane. Jest jakiś sposób na odświeżenie tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi