Skocz do zawartości
danio115

Brak synchronizacji Kalendarza z Google Kalendarz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z synchronizacją aplikacji Kalendarz z internetowym Kalendarzem Google. Konto w telefonie mam podane prawidłowo, synchronizacja włączona,podgląd włączony, a mimo to, jak pisze pozycje w internecie to nie wyświetlają mi się na telefonie i odwrotnie >:( Miał ktoś może taki problem? Szukałem w tematach, ale przeważnie dot. zmiany czasu o godzine. Proszę o pomoc, co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Edytowane przez kila

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest to samo. Gdy synchronizuje kontakty to w telefonie i na koncie google synchronizacja następuje niemal w czasie rzeczywistym, natomiast kalendarz mi się nie synchronizuje i nie wiem czemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadziałało :o Pojęcia nie wiem jak :o Szedłem, chciałem coś sprawdzić w necie, wyłączyłem APNDroida i zaczeło synchronizować. Teraz przy włączonym APN synchronizuje także po wi-fi :D Mam nadzieję że nic się nie sknoci ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie było też tak, że kontakty i poczta synchronizowały się praktycznie natychmiast, a kalendarz tylko ręcznie. Po kilku nieprzespanych nocach, okazało się, że powodował to sposób ustawienia uśpienia wifi. Muszę mieć ustawione, że wyłącza wifi, gdy ekran gaśnie. Inne ustawinia powodują brak synchronizacji kalendarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lebix

No a ja właśnie miałem nowy wątek zaczynać, ale ten mi się w okienku pokazał, więc się dopiszę.

Mam bardzo zbliżony problem.

Do wczoraj wszystko było OK. Natomiast wieczorem zauważyłem, że widget kalendarza pokazuje mi jako najbliższe zdarzenie Dzień Matki - 26 maja. A przecież w tzw. międzyczasie mam wpisanych jeszcze sporo inny zadań. Zajrzałem do kalendarza w telefonie i okazało się, że zostały tam tylko te zdarzenia, które są "fabrycznie" wpisane w kalendarzu Google (święta itd.). Natomiast wszystko to, co ja wpisałem - poooooszło.

Zajrzałem do komputera i okazało się, ze w kalendarzu Google wszystko jest OK. Co więcej - gdy wpisałem do kalendarza Google coś nowego na próbę - to synchronizowało się z telefonem bez problemu (odwrotnie zresztą też). Tak samo, gdy zmieniłem, albo dodałem cokolwiek do jednego ze zdarzeń, które już były w kalendarzu Google wpisane.

W ustawieniach wszystko dot. synchronizacji mam zaznaczone tak jak trzeba.

Restartowałem telefon, ale to nic nie dało.

Wie ktoś może o co tu może chodzić?

Jeszcze dodam, że wczoraj w pewnym momencie telefon podał sygnał dźwiękowy taki, jak przy nadejściu sms-a. Gdy zajrzałem - okazało się, że to nie żaden sms tylko telefon ma zablokowaną kartę SIM (na wyświetlaczu był stan taki, jak po włączeniu telefonu, a przed przed wpisaniem PINu.

Sam z siebie tak zrobił.

Może to wtedy coś "walnęło"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie problem taki sam jak ma lebix, widać google coś się zepsuło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Moze macie usunieta appke do synchronizacji kaledarza sprawdzcie w system/app i szukajcie googlecalandarsync jakos tak to sie zwalo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może google naprawia zabezpieczenia zawiązane z kalendarzem

Swypnięte z Blade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lebix
    Moze macie usunieta appke do synchronizacji kaledarza sprawdzcie w system/app i szukajcie googlecalandarsync jakos tak to sie zwalo :)

Rzeczywiście nie mogę znaleźć aplikacji z podobną nazwą.

Ale przecież jeszcze kilka dni temu wszystko działało bez zarzutu.

o, teraz znalazłem coś takiego

http://www.google.com/support/forum/p/Google+Mobile/thread?tid=673ddf452efaf579&hl=en

Ktoś informuje o podobnym problemie. czyli to się widać zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Appke do sync mozew wyciagnac z innego romu opierajacego sie na tym systemie co masz tz 2.2 czy 2.3

Sent from my Milestone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi