Skocz do zawartości
marcinowozniako

[Stable: 01-02-2014][4.3.1] CyanogenMod 10.2 dla Samsung Galaxy S

Rekomendowane odpowiedzi

CyanogenMod 10.2 dla Samsung Galaxy S

az8e.jpg

Download:

Rom: CyanogenMod Downloads

Gapps'y wersja pod Androida 4.3: Goo.im Downloads - Browsing gapps

Changelog:

CM10.2 Nightlies Changelog - Galaxysmtd

Uwaga:

Od nighlty z 16 sierpnia przy instalacji romu będzie zmieniać się również układ partycji, zatem przy flashowaniu romu wyczyści całą partycje data, więc zalecany jest backup. Przy pierwszej próbie instalacji zakończy się ona błędem, należy wtedy jeszcze raz wybrać zip i zainstalować rom jeszcze raz. Jeżeli ktoś złapie bootlopa zalecam wejść w recovery jeszcze raz i przeflashować raz jeszcze system i gappsy

Zalecam aby przed wgraniem tego romu, wgrać cm10.1.2 ten: http://get.cm/get/jenkins/34255/cm-10.1.2-galaxysmtd.zip i z niego dopiero flashować ten rom. Z doświadczenia wiem, że wtedy system chodzi tak jak powinien i zminimalizowane jest ryzyko dziwnych bugów na tym systemie.

Instalacja:

Zrób nandroidbackup

wejdź w cwm

Wipe data/factory reset

wipe cache partition

wipe dalvik cache

install zip from sdcard

wybieramy rom

install zip from sd card

wybieramy google apps

reboot

cieszymy się nowym androidem

Działa: Wszystko

Nie działa:

Raportuj Bugi

Od siebie dodam, iż nowy Cm10.2 działa płynnie i bez zacięć moim zdaniem lepiej niż 4.2.2,osobiście testowałem ;).

źródło: [NIGHTLY][ROM][4.3] CyanogenMod 10.2 for Samsung Galaxy S - xda-developers

Edytowane przez marcinowozniako

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co czytałem to pojawiają się rebooty, po odinstalowaniu niektórch aplikacji, i co jakiś czas zasięg się sypie.

Także, jest to wersja bardzo eksperymentalna. Ja osobiście zostaje na CM10.1.2 Stable, i poczekam na rozwój sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no zgadza się wersja eksperymentalna, ja tez zapewne jeszcze wrzucę 10.1.3 jak będzie uaktualniona jako kolejna i pewnie ostatnia stable 10.1..

ale za pół roku pewnie 4.3 będzie w podobnym stopniu dopracowane co 4.2.2 i wówczas znów o ile telefony wytrzymają ten uda się wrzucić andka 4.3 :)

CM 10.1 stable, też wyszła po takim długim czasie chyba..

Na razie nie ma co narzekać na 10.1.2 śmiga fajnie do tego co potrzebuje..

Kto ma ochotę i czas niech testuje i wrzuca info na xda z błędami w formie logów, no i dawajcie znać jak faktycznie z działaniem nowej wersji.. tak samo działa w aplikacjach czy w drobnych rzeczach jak 4.2.2 czy jest poprawa jakaś na takim telefonie z taką ilością ramu..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak apropo to jakie są zmiany między tym andkiem 4.3 a 4.2.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KYK

Mam nadzieje że bateria będzie lepiej trzymać niż w 4.2.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiro67

@szymcio-jest więcej aplikacji google, np. google+ i czat oraz różni się interfejs aparatu. Pewnie coś więcej jeszcze.

edit:

zmiany:

zmiana interfejsu aparatu

obsługa Bluetooth LE

Dialer T9

wsparcie dla OpenGL ES 3.0

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wersje_systemu_Android

Edytowane przez kiro67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie.

Mam mały problem po zainstalowaniu ROMu, nie mam dostępu do wewnętrznej pamięci.

Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up też tak miałem, ponadto nie działał mi aparat, odtwarzacz muzyki i zasięg się sypał, przy wejściu do galerii tez chyba wyskakiwał błąd ale nie jestem pewny na 100%. Trzeba jeszcze troche poczekać :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @szymcio-jest więcej aplikacji google, np. google+ i czat oraz różni się interfejs aparatu. Pewnie coś więcej jeszcze.

edit:

zmiany:

zmiana interfejsu aparatu

obsługa Bluetooth LE

Dialer T9

wsparcie dla OpenGL ES 3.0

źródło: Wersje systemu Android – Wikipedia, wolna encyklopedia

Nie wprowadzaj innych w błąd jak nie masz o niczym pojęcia! Ja już z aplikacji Google+ (z czatem) korzystałem na starszych wersjach Androida!

---------- Post dołączono o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Co do samego systemu to według mnie zawalili z tą klawiaturą... Nawet to nie wygląda źle, ale jest nie praktyczne, bo te małe cyfry i znaki ledwo co widać.

Jeśli natomiast chodzi o modyfikację CynaogenMod to czy normalne jest to, że nie jest zainstalowana aplikacja telefon? Też tak macie? Żeby do kogoś zadzwonić muszę się posłużyć listą kontaktów. Jeszcze jedno, ostatnie pytanko: czy już teraz modyfikacja będzie aktualizowana automatycznie (przez CM Updater) czy trzeba będzie kolejną, oficjalną wersją znowu zainstalować ręcznie?

Pozdrawiam

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiro67

@up, tak, ale nie ma tych aplikacji w na stockowym cm10.1(przynajmniej ja nie mam ich)

Notatka od Administratora: Meler
    wykrzyk.png Masz całkowitą racje
    Edytowane przez Meler
    notka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi