Skocz do zawartości
EneeM

Opera Mobile vs Opera Mini

Rekomendowane odpowiedzi

EneeM

Witam chciałbym zapytać o różnice pomiędzy Operą Mobile a Operą Mini.

Opera Mobile posiada Opere Turbo co jeszcze ciekawego można znaleźć na tej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opera mobile to pelnoprawna przegladarka a Mini to bardziej klient.

Mini wysyla twoje zapytanie na serwery opery gdzie strona jesk kompresowana i przystosowana do opery mini dzieki czemu przegladanie stron nie zabiera tak duzo danych jak w zwyklych przegladarkach oczywiscie dzieki ctemu mini rowniez szybciej laduje strony. Minusem takiego rozwiazania jest brak obslugi flasha oraz czesto serwery opery w dziwny sposob zmieniaja uklady stron www.

Opera mobile jest pelnoprawna przegladarka a opcja Turbo kompresuje tylko obrazki na stronie podczas gdy na mini cala strona jest skompresowana. Odradzalbym logowanie sie do bankow i innych serwisow ztwoimi kluczowymi danymi na mini poniewaz twoje hasla i loginy sa przesylane na serwery opery i kij wie co moze sie przydazyc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zorin

na operze mini mi się nie udało zalogować na konto bankowe. opera mobile zajmuje dużo miejsca. ja osobiście używam mini i jestem zadowolony miałem mobile ale po paru dniach wykasowałem (za wolna jakoś)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    na operze mini mi się nie udało zalogować na konto bankowe. opera mobile zajmuje dużo miejsca. ja osobiście używam mini i jestem zadowolony miałem mobile ale po paru dniach wykasowałem (za wolna jakoś)

Tu nie chodzi o to ze na mini nie mozna sie zalogowac chodzi o to ze nie jest to bezpieczne rozwiazanie.

Jak chceciecos prawie tak szybkego jak mini sprawdzcie w markecie Dolphin Mini.

Edytowane przez -arturo-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miren jest spoko polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pazday
    Napisano (edytowane)
    Miren jest spoko polecam.

Tylko, że Miren wyświetla reklamy, co zwiększa zużycie danych, a co za tym idzie wydanie więcej pieniędzy. Poza tym za każdym razem, gdy włączę Mirena, wyświetla mi się komunikat "co to jest Miran blablabla..." i czy chcę utworzyć ikonę na pulpicie, a gdy wyłączam Mirana, za każdym razem pojawia się okienko potwierdzające, nawet jeśli zaznaczę "never ask again" (w opcjach też zmieniłem, ale bez skutku). I nie ma wersji PL. Gdyby nie miał tych wyżej wymienionych wad + posiadałby funkcję przybliżania, jak w Operze Mini (klikasz i przybliża, bez żadnego szczypania) to korzystałbym z niego.

Niestety... nie ma idealnej przeglądarki ; )

Jak chceciecos prawie tak szybkego jak mini sprawdzcie w markecie Dolphin Mini.

Dolphin Mini zjada więcej transfera od Opery Mini czy tyle samo ? Który jest lepszy, gdy korzystam z pakietów sieci ?

Edytowane przez pazday

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opera mobile 20 MB - Opera mini 800 kb. Jest róznica? Wywalilem opere mobile , do banku uzywam zwyklej przegladarki systemowej a do normalnego netowania starcza opera mini. Bywaja jednak problemy z logowaniem sie na niektore strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie która przeglądarka jest szybsza,

przeglądarka ma służyć mi głównie do oglądania

filmów ( na YouTube itp. )

Przeglądarka dla telefonu Samsung galaxy mini

Chyba że jest jakaś inna i szybsza przeglądarka,

ale z tego co czytałem to Opery są najwyżej

oceniane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam ci dolphin browser. Najszybsza jest opera mini

Wysłano z GT540 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tig33r

Opera mini kompresuje strony, a opera mobile otwiera je jak zwykła przeglądarka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi