Skocz do zawartości
czakol

Eksport kontaktów z Nokii na HTC Hero

Rekomendowane odpowiedzi

czakol

Witam,

jak w temacie, eksportuję na PC kontakty z Nokii E51 w formacie *.vcf gdzie liczba plików równa jest ilości osób które posiadam w kontaktach. I jak to przenieść na HTC Hero?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    archon

Najprostrza metoda jaka znalazlem to zainstalowanie na mojej starej Nokii Mail for Exchange i konfiguracja jak tutaj: http://www.google.com/sync/symbian.html co pozwolilo mi na wciagniecie wszystkich kontaktow do google'a. A potem to juz wiadomo jak to sciagnac do Androida :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wbp

Ja zrobiłem to tak: zsynchronizowałem kontakty z MS Office Outlookiem poprzez Nokia PC Suite i następnie za pomocą PC Sync kontakty zsynchronizowały się z moim Hero ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eksces
    Ja zrobiłem to tak: zsynchronizowałem kontakty z MS Office Outlookiem poprzez Nokia PC Suite i następnie za pomocą PC Sync kontakty zsynchronizowały się z moim Hero ;)

dokładnie. tylko ja synchronizowałem z outlook express który jest od razu w windzie a potem przez PC Sync na herosa. chyba najprostszy i najszybszy sposób. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czakol

Witam, nie mogę zainstalować sterowników na xp a znów na viscie softu htc sync, próbowałem wszystkiego, nawet znalazłem dodatkowe sterowniki na Vistę (chociaż o dziwo nie były potrzebne gdyż vista poprawnie wykrył herosa. Jednakże podczas instalacji wyskakuje błąd {jkbfsd78y32fib2ubfdsbfil2bufbjkbf2iuf23} coś tego pokroju, jakby gdzieś nie mógł czegoś dodać może chodzi o framework .NET, sam nie wiem. A na XP nie wykrywa poprawnie Herosa chyba że teraz nie wiem, trzeba dać mount żeby aplikacją zadziałała jednak mount wydaje mi się że w tedy udostępniam tylko kartę jako dysk a nie dla aplikacji dostęp do telefonu.

Edytowane przez imported_czakol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wbp

A jakiego masz Service Packa? Ja pobrałem najnowszą wersję Link i poszło bez problemu. Hmm może sprawdź czy masz najnowszego Service Packa 3, Net Framework 3.5 SP1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czakol

Brat na XP ma chyba SP2 chociaż nie jestem pewien, ja na Viscie mam wszystkie updaty, HTC Sync instalowałem tą najnowszą wersje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czakol

Witam,

nie wiem dlaczego nagle htc sync się poprawnie zainstalował, zrobiłem tak że dla pewności ściagnąłem po raz drugi htc sync z twojego linka i instalacja przeszła bezbłędnie, co ciekawe wcześniej ściagałem instalkę z tej samej strony, ale plik nazywał się troszkę inaczej i jak widzę miał rozmiar o 0,8mb mniejszy, nie wiem dlaczego, może z innego serwera i wystąpił jakiś błąd... Tak czy owak udało sie, zrobiłem synchronizacje, posiadam system Vista 64bit.

Bardzo dziekuję za pomoc.

Naszły mnie jedynie dwa pytania dotyczące tego co pisaliście,

1) Jak teraz z synchronizować kontakty między tel -> gmail.

2) Jak z synchronizowałem książkę z windowsa (poczta) z telefonem coś mnie zdziwiło:

a) kontakty które miałem z gmaila wcześniej sie same zgrały nie były chyba liczone przy synchronizacji (i druga sprawa po co mi one... jak usunę teraz ale nie z gmaila to znowu się wgrają?)

b) miałem na poczice 241 kontaktów wgrało się według htc sync 242 kontatky (o 1 więcej)

c) przez ostatni dni użytkowania zaipsałem tylko jeden numer Rafał Taxi, który mi się nie zgrał w drugę stronę do jest do komputera, a chciałbym w obie i jakoś eksportować, zeby mieć backup po obu stronach, po co potem przepisywać numery

Dlaczego tak się dzieje? Pozdr

Edytowane przez czakol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CZAJA

Witam

Mam problem z przeniesieniem kontaktów z nokii N73 na Htc Hero. Możecie mi napisać dokładnie jak to się robi? Przez Nokia PC Suite tworzy plik *.csv którego nie mogę wgrać do Outlooka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi