Skocz do zawartości
ssaki997

Odczytywanie Tagów NFC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z odczytywaniem tagów z karty mifare classic 1K przez NFC Nexusa 4. Z odczytaniem samego id karty nie ma problemu natomiast z odczytaniem jej zawartości już jest. Wydaje mi się że N4 wręcz nie ma możliwości odczytania tej karty. Chciałbym się dowiedzieć czy jest taka możliwość i czy komuś udało się to zrobić.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co kiedyśczytałem na XDA, N4 nie zapisze/odczyta nic z takiej karty, natomiast można jej uzywąc jakos taga za pomoca aplikacji np NFC luncher czy jakość tak, gdzie po ID taga aplikacja w fonie włącza odpowiednie funkcje itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam na kompie pewien program, którego ściągnąłem jak jeszcze był dostępny. Odczytuje on numer karty, datę ważności i osobę, na którą jest wydana. Na moim S3 działa bezproblemowo, ale tylko z niektórymi kartami. Jak będę w domu to wrzucę.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

---------- Post dołączono o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Oto ten program: http://db.tt/5UR2Qoeb .

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zainstalowalem. mojej mastercard nie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Z tego co kiedyśczytałem na XDA, N4 nie zapisze/odczyta nic z takiej karty, natomiast można jej uzywąc jakos taga za pomoca aplikacji np NFC luncher czy jakość tak, gdzie po ID taga aplikacja w fonie włącza odpowiednie funkcje itd.

Czyli kiszka. Tak jak podejrzewałem. Próbowałem zczytać dane za pomocą MCT ale dostaję komunikat zwrotny "No Mifare Classic Support" I jest jeszcze kilka innych informacji np. ze w takim wypadku aplikacja jest bezużyteczna i że nie działa na nexus 4, nexus 10 i s4. Ciekawe czy to jest wina hardware czy software. Podejrzewam że jednak hardware bo na XDA już by pewnie coś wymyślili. A np. na takim LG L5 da się odczytywać/zapisywać a telefon z tej samej firmy i o półkę niższy. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi