Skocz do zawartości
mlenio93

wipe Y300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku chciałbym zaznaczyć ze jestem zupełnie zielony w temacie smartfonów. Od trzech dni posiadam huawei y300. Generalnie jestem zadowolony, ale od wczoraj mam jeden problem bo drastycznie spadła mi ilość ram do wykorzystania, początkowo to było jakieś 150mb i więcej a teraz jest max 100mb a po włączeniu aplikacji spada do około 30 i zaczyna się zacinać. Możliwe że ściągnąłem jakąś aplikacje która mi tak zżera ram. I teraz moje pytanie jak zrobić "wipe" tzn. chodzi mi o to aby przywrócić stan telefonu do takiego jaki był po pierwszym włączeniu? Liczę na pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak bardzo zaznajomiony jesteś z Androidem, ale ta rada może coś pomoże, gdy przytrzymasz domek na dolnym pasku z przyciskami to włączy Ci się lista aplikacji które ostatnio otwierałeś i działają w tle, możesz je zamknąć wszystkie paskiem z miotełką lub pojedyńczo przesuwając do krawędzi ekranu. Wg mnie najlepszym sposobem na zwolnienie pamięci jest po prostu restart telefonu, ja robię średnio co 2-3 dni i nie narzekam na pamięć ram. Jeśli już koniecznie chcesz robić wipe to wejdź w Ustawienia -> Kopia i kasowanie danych -> Ustawienia fabryczne i potem Resetuj telefon, jeśli chcesz usunąć wszystkie pliki z pamięci zaznacz Opróżnij pamięć wewnętrzną przed resetem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Najprostsze sposoby są najlepsze, restart pomógł (nie wiem dlaczego o tym nie pomyślałem od razu). Wielkie dzięki. I przepraszam za zaśmiecanie forum takimi prostymi sprawami. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi