Skocz do zawartości
RedScorpio

XFile - Menedżer Plików

Rekomendowane odpowiedzi

XFile

Menedżer plików na Androida.

post-16310-14255727789381_thumb.png

XFile to zaawansowany menedżer plików na Androida. Jest dużo takich aplikacji, ale ta wprowadza coś nowego (a jednocześnie dobrze znanego) - okna. Menedżer plików został zaprojektowany dla tabletów, w przypadku których wyświetlanie plików w oknach ma większy sens niż pokazywanie ich w dwóch listach zajmujących sporo miejsca na ekranie. XFile działa całkiem sprawnie na HTC Desire.

Aktualne wydanie to wczesna beta aplikacji. Docenię wszystkie opinie (ponieważ wiem, że aplikacja nie jest bezbłędna) i konstruktywną krytykę (ponieważ jest jeszcze trochę do zrobienia).

Funkcje:

- Kopiuj, wklej, przesuń

- Utwórz nowy folder

- Zmień nazwę (z obsługą wielu plików)

- Obsługa danych w chmurze (Box, Dropbox)

- Lista aplikacji

- Podgląd obrazów

- Podgąd muzyki

- Podgląd wideo

- Edytor tekstu

- Podgląd stron internetowych

- Obsługa archiwum zip

Dodatkowo:

- Przełączanie między trybem telefonu (bez możliwości poruszania i zmieniania rozmiaru okien), a trybem tabletu.

- Po przeciągnięciu okna do krawędzi ekranu, zmienia ono rozmiar w zależności od pozycji.

- Po naciśnięciu małego przycisku na pasku otwartych okien, wszystkie okna minimalizują się, odsłaniając biurko.

- Po przytrzymaniu tego przycisku, wyświetlany jest podgląd wszystkich okien.

Funkcje "debugowania" (nie są jeszcze gotowe, ale można uzyskać do nich dostęp):

- Serwer FTP (wpisz 'ftp' w Urządzenie>Ustawienia>Konsola)

- Serwer HTTP (w Urządzenie>Ustawienia>Debugowanie>WebServer)

post-16310-1425572778744_thumb.png

Póki co, aplikacja jest dostępna za darmo (z reklamami, które można wyłączyć).

Link do Google Play

post-16310-14255727785033_thumb.png

post-16310-14255727786336_thumb.png

post-16310-14255727788219_thumb.png

Edytowane przez blom
    wstawienie obrazków w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za parę godzin w Google Play będzie dostępna znacznie ulepszona wersja XFile. Osoby, które już zdążyły się zrazić do tego programu (a widać to w statystykach :> ) proszę o wyrozumiałość i ponowne przetestowanie aplikacji, która działa teraz o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na prawdę potrzebuje aż tylu uprawnień?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie po co one są? Oto lista:

android.permission.VIBRATE - Wibracje (np. przy przeciąganiu ikon).

android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE - Menedżer plików bez dostępu do karty pamięci nie byłby menedżerem plików.

android.permission.INTERNET - Reklamy, raportowanie błędów, Dropbox, Box, przeglądarka internetowa.

android.permission.ACCESS_WIFI_STATE - Sprawdzanie, czy jest dostępne WiFi (serwer HTTP).

android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE - Sprawdzanie czy jest połączenie z Internetem.

android.permission.READ_PHONE_STATE - Szczerze mówiąc nie pamiętam, prawdopodobnie pokazywanie IP telefonu przy serwerze HTTP.

android.permission.CHANGE_WIFI_STATE - Jak wyżej.

android.permission.WAKE_LOCK - zapobieganie usypianiu telefonu (np. podczas kopiowania plików, gdy jest włączony serwer).

android.permission.GET_TASKS - początkowo używałem tego do sprawdzania czy użytkownik jest w danym momencie w aplikacji, teraz zostawiłem na przyszłość - podgląd uruchomionych zadań.

Dostałem już raport o błędach z Galaxy S3 (więc podejrzewam że od Ciebie ;)). Możesz opisać sytuację w której wystąpił błąd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za opis :)

Tak, ode mnie. Szkoda że teraz zauważyłem Twoją odpowiedź bo nie pamiętam co to było, ale chyba zamykałem aplikację. Mogę się nią trochę czasu pobawić i wysyłać raporty w razie czego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłbym wdzięczny gdybyś poświęcił trochę czasu i wysłał parę raportów o błędach. Poza tym jestem otwarty na wszelkie propozycje i sugestie związane z rozwojem aplikacji. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    senega

1. A czy da się zaznaczyć więcej niż jeden plik?

2. Jeśli mamy siatkę plików i naciśniemy długo na plik z lewej lub prawej strony ekranu to pojawia się malutkie menu - trochę nie intuicyjne.

3. Jeśli otworzymy dwa katalogi i jednego zamkniemy krzyżykiem to tytuł drugiego robi się czarny. Nie działa w tym momencie klawisz Back.

4. Przy kopiowaniu plików na małym urządzeniu (raz mi się udało - hura!!) przeciągam plik do symbolu katalogu na dole ekranu, po chwili pojawia się zawartość drugiego katalogu, przesuwam palec z plikiem na drugie okno / katalog i trzymam, jeśli po chwili ruszę palcem to wraca pierwotne okno z katalogiem domowym pliku, który miałem zamiar przenosić. Szybsze puszczenie pliku nie skutkuje przeniesieniem / skopiowaniem pliku.

5. W katalogu mam 500 zdjęć, przewija na koniec listy, usuwam plik i... katalog zostaje odświeżony i jestem na początku listy.

6. Z przyzwyczajenia lubię jak katalogi są na początku listy a dopiero potem lista plików. W tej aplikacji wszystko jest sortowane jednakowo.

Telefon LG 9 - parę raportów zostało wysłanych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1. A czy da się zaznaczyć więcej niż jeden plik?

Tak, wystarczy najpierw włączyć tryb zaznaczania wielu elementów (po lewej od lupy).

2. Jeśli mamy siatkę plików i naciśniemy długo na plik z lewej lub prawej strony ekranu to pojawia się malutkie menu - trochę nie intuicyjne.

Wystarczy przeciągnąć to "małe menu" bliżej środka ekranu tak, aby mogło się rozwinąć.

3. Jeśli otworzymy dwa katalogi i jednego zamkniemy krzyżykiem to tytuł drugiego robi się czarny. Nie działa w tym momencie klawisz Back.

Mam nadzieję że chodzi o belkę tytułową, a nie tekst? Okno nie jest automatycznie "wyciągane" do góry (ale w najbliższej aktualizacji będzie :)). Problem jest związany trochę z tym poniżej.

4. Przy kopiowaniu plików na małym urządzeniu (raz mi się udało - hura!!) przeciągam plik do symbolu katalogu na dole ekranu, po chwili pojawia się zawartość drugiego katalogu, przesuwam palec z plikiem na drugie okno / katalog i trzymam, jeśli po chwili ruszę palcem to wraca pierwotne okno z katalogiem domowym pliku, który miałem zamiar przenosić. Szybsze puszczenie pliku nie skutkuje przeniesieniem / skopiowaniem pliku.

Faktycznie jest taki błąd. Wygląda na to że obecny sposób drag and drop zupełnie olewa kolejność okien i działa nie według kolejności "które okno jest u góry" tylko "które okno było otwarte jako ostatnie".

5. W katalogu mam 500 zdjęć, przewija na koniec listy, usuwam plik i... katalog zostaje odświeżony i jestem na początku listy.

OK. Dodam zapamiętywanie pozycji w oknie po wykonaniu operacji.

6. Z przyzwyczajenia lubię jak katalogi są na początku listy a dopiero potem lista plików. W tej aplikacji wszystko jest sortowane jednakowo.

Wszystko jest do zrobienia. W najbliższym czasie pojawi się stosowna opcja w Ustawieniach. :)

Telefon LG 9 - parę raportów zostało wysłanych.

Zauważyłem :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    senega
    Tak, wystarczy najpierw włączyć tryb zaznaczania wielu elementów (po lewej od lupy).

Tak, ale taka sama ikona jest w menu z lewej strony opisana jako "Zaznacz wszystkie" - trochę mylące. Proponuje zmienić ikonę lub w trybie horyzontalnym dodać opisy do ikon.

Wystarczy przeciągnąć to "małe menu" bliżej środka ekranu tak, aby mogło się rozwinąć.

To wiem, tylko takie jakieś nie intuicyjne to jest i do tego palec zasłania to menu (to znaczy mój palec :D )

Mam nadzieję że chodzi o belkę tytułową, a nie tekst? Okno nie jest automatycznie "wyciągane" do góry (ale w najbliższej aktualizacji będzie :)). Problem jest związany trochę z tym poniżej.

Tak, chodziło o belkę tytułową.

Wszystko jest do zrobienia. W najbliższym czasie pojawi się stosowna opcja w Ustawieniach. :)

I o to chodzi :D

Czy jest możliwość utworzenia skrótów na pulpicie w aplikacji? Często kopiuje pliki pomiędzy konkretnymi katalogami a przechodzenie przez całą strukturę jest trochę męczące.

Przepraszam, taka opcja jest, ale czy można na pulpicie zmieniać położenie linków?

Edytowane przez senega

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zawsze jest na tyle miejsca żeby zmieścić opisy ikon. Ale coś wykombinuję - może przerobię zaznaczanie na kształt standardowego w Androidzie.

Są dwie opcje utworzenia skrótu:

- przeciągnięcie ikony na pulpit

- wybranie opcji "dodaj do pulpitu"

Dodam jeszcze opcję rozmiaru i oddalenia elementów w tym okrągłym menu. A jeśli ta opcja w ogóle Ci nie leży, to zawsze można włączyć tradycyjne, w postaci listy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi