Skocz do zawartości
Adasko13

Który telefon będzie wydajniejszy? S Advance czy Xperia Play?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomy ma xperie ja mam s advancea kloce sie z kolega o tym ze to moj telefon jest lepszy on zas mowi ze sa takie same,wiem ze mozna je porownac w benchmarku ale stworzylem temat z prosba czy ktos moze zna jakas gre w ktorej mali 400 mp1 radzi sobie lepiej od Adreno 205 ? Bo sprawdzajac standardowo na grasz chodza tak samo a wiec nie wiem jakim argumentem go przebic, licze na pomoc :)

---------- Post dołączono o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Dodam ze nie chodzi mi o roznice 1 fpsa, :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QUNA1

Napewno ty masz 2rdzenie ,on jedną i masz więcej RAM'u - 768mb a on 512mb... Ogólnie słysząłem też że Mali400 jest trochę wydajniejszym układem od adreno 205.

PS. Ale z was dzieci... :P

Edytowane przez QUNA1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za szybka odpowiedz :) tak specyfikacje znam doskonale tyle czy te malu 400 jest naprawde wydajniejsze od adreno? Mam w domu. Takze galaxy s plus (adreno 205) no i gry chodza tak samo choc dead trigger chodzi na maxymalnych na adreno 205. Najbardziej chcialbym go zmazdzyc jakas gra ale chyba nir ma co szukac bo to tylko mali 400mp1 a nie mp4.

Czekam na wasze opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QUNA1

SGS plus ma GPU PowerVR SGX540.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sadze ze sgsa przebija se play,mialem neo v a to praktycznie to samo.gpu to nie wszystko,liczy sie ilosc ramu i mocniejsze cpu.dopiero te 3 rzeczy skladaja sie jak b.wymagajace gry dzialaja,z tymze jednak gpu [mali 400,adreno 205]stawialbym na 3 miejscu i jaki wplyw ma na dzialanie gier.pamietam ze na neo gta3 v1.3 srednio mi dzialalo,natomiast na sgsa bez porownania lepiej i to na wersji 1.4 gdzie gta3 jest b.wymagajace z racji wprowadzenia texturek HD.inna gra gdzie mozna sobie porownac dzialanie jest RR3 ze zmieniona grafika na extrahigh czyli najwyzsza jaka jest dostepna na urzadzenia typu sgs3 i mocniejsze.sgsa radzi sobie na tym ustawieniu[domyslne to mid],tylko na starcie wyscigu lekko przycina gdy wokol startuje 21 przeciwnikow,potem juz gra sie plynnie.se raczej sobie nie poradzi z RR3 na tym najwyzszym ustawieniu grafy[domyslne to zapewne low],nawet obstawiam ze wywali do pulpitu przy wczytywaniu wyscigu z racji braku wystarczajacej ilosci ramu,a jesli jakims cudem sie wczyta wyscig to bedzie mocno scinac lub calkiem sie zfreezuje.ustawienia grafy w rr3 mozna zmienic apka ze sklepiku lub recznie zamieniajac odpowiednie pliki config.pisze bo na sgsa tak wlasnie zrobilem i z powodzeniem gralem,na s3 mini RR3 dziala jeszcze lepiej,po wyczyszczeniu ramu nie ma zadnych przyciec.a i jeszcze gangstar vegas do kolekcji najbardziej wymagajacych gier,gdzie dla sgsa ustawienia w menu gry koncza sie low albo srednich[niepamietam],po edycji odpowiedniego pliku w plikach gry, w menu grafy mozna miec wszystkie ustawienia lacznie z very high,sgsa uciagnie ta gra na ustawieniu high,se play raczej juz nie da rady na srednim.

to tyle o wydajnosci sgsa vs se play lub smarcie o tej samej specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SGS plus ma GPU PowerVR SGX540.

SgS plus ma GPu Anreno 205. SGS ma PowerVr sgx540.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki bardzo za opowowiedzi ;) na RR3 mialem domyślnie low sprawdzajac przez RR3 graphic dawałem na very high ale gdy widzialem sciny przy starcie odrazu wyłaczyłem, no a co do GTA słyszałem ze Vice City lepiej chodzi od 3 to prawda ? i ktora według was lepsza ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QUNA1
    SgS plus ma GPu Anreno 205. SGS ma PowerVr sgx540.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Pomyłka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi