Skocz do zawartości
blaise

WI-Fi - Problemy, sugestie, pytania. Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

blaise

Na wstępie chciałem przywitac wszystkich, jestem tutaj nowy ale na pewno będę sie udzielał w miarę często (na ile czas i praca pozwoli).

Ale do rzeczy: od dzisiaj jestem posiadaczem ZTE Blade z Play z brandowanym ROMem bez najmniejszej modyfikacji (oczywiście to stan na dzisiaj ;) )

Niestety już w pierwszym dniu napotkałem na dość powazny dla mnie problem:

w miejscu gdzie wszystkie inne urządzenia mają stabilne połączenie z routerem (stan:bardzo dobry/doskonały/dobry) ZTE nie może się z nim połączyć, po zresetowaniu Blade'a i wejściu w ustawienia wifi pokazuje, że jest połaczony a siła sygnału jest doskonała, działa Youtube , przegladarka itp. a po około minucie od restartu jest koniec, zrywa połączenie i nie może znów się połączyć. Co może byc przyczyna takiego zachowania? Wyczytałem gdzieś że android nie radzi sobie ze spacją w SSID i zrywa połączenie, tyle że w moim przypadku jej tam nie ma, mam tylko minus "-" czy w tym może tkwić problem? Poza tym ZTE nie znajduje żadnej innej sieci a leżąca tuż obok Nokia E66 wyłapuje jeszcze 4 inne sieci (oczywiście zabezpieczone).

Proszę o pomoc bo zamówiłem sobie ten tel głównie z myślą o przeglądaniu neta po wifi a tu taka kaszanka.

Z góry dzięki

Edytowane przez Jukon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blaise

Poprawione, i dziękuję za zwrócenie uwagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kyly

Witam serdecznie wszystkich!

Miałem podobny problem i załatwiłem go poprzez dodanie adresu MAC telefonu w opcjach routera ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blaise

Jak wrócę do domu to pokombinuje, ale dziwnym jest dla mnie, że mieszkając w bloku, gdzie jest masa sieci wifi i inne urządzenia je znajdują bez najmniejszych problemów (np. moja E66) a ZTE nie może wyszukać żadnej. Ciekaw jestem jak będzie się zachowywał w Hot Spotach, może ktoś już próbował?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ

Mi działa bezproblemowo. Znajduje wszystkie sieci tak jak netbook czy N95 8GB, na uczelni również łączy z internetem bezprzewodowym bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blaise

A testowałeś wifi na oryginalnym ROMie z Play? Być może wina tego softu i po zmianie na inny będzie chodzić elegancko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ

Hmm z tego co pamiętam, to wifi również chodziło bez problemów, bo pierwszy dzień jechałem na stockowym ;)

Pobierz z marketu "Blade Wifi Fix", może to rozwiąże Twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kyly

U mnie osobiście dokładnie wyglądało to tak, że pierw wykrywało mój router jak stałem naprawdę blisko. Ale z połączeniem było beznadziejnie, ale nie mógł się połączyć, albo zaraz się połączenie rwało. Niektóre routery mają takie zabezpieczenie, że po prostu trzeba dodać MAC'a bo inaczej ani rusz. Bo na innym routerze wszystko łączyło się wszystko bez problemu. Więc polecam to sprawdzić jak najszybciej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blaise

Dzięki za pomoc jak wrócę do domu postaram się rozwiązać problem i opisać prawdopodobną przyczynę tak dla potomnych;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lajf

Witam,

dzisiaj otrzymałem ZTE Blade z Playa, jeszcze nie flashowałem. Mam identyczny problem, co wyżej. Z wifi w moim domu połączy tylko raz, po czym zerwie połączenie i nie jest w stanie się połączyć ponownie. Nawet po restarcie telefonu - jedyny sposób to reset rutera. Próbowałem już powyższych rozwiązań, dodałem adres MAC tel do rutera, zainstalowałem Blade Wifi Fix, jednakże nadal wifi nie działa. Rozwiązał już ktoś taki problem?

Zaznaczę, że nie jestem zielony w temacie androida i sieci - mam jeszcze samsunga i5700 (na najnowszym cyanogenmodzie) i on działa u mnie rewelacyjnie bez żadnych problemów.

Proszę o pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi