Skocz do zawartości
iver7

Jaką kartę pamięci kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, a czy jest tu ktoś bardziej obeznany w temacie? Wiadomo że karty klasy 10 będą działać pięknie na telefonie zważywszy że SP nie wykorzystuje promila ich możliwości, a to dlatego że np bitrate nagrywanego filmu 1080 to jakieś 17Mbps.

Moje pytanie, czy ktoś używa karty 32GB o niższej klasie niż 10 i może się wypowiedzieć na jej temat. W teorii karta klasy 4 też wystarczy ale to tylko w teorii. Pytam czy film w 1080 nakręcony na takiej karcie nie ścina się nie ma freezów przenikania pikseli itd. Bo skoro mogę znaleźć tańszą i równie dobrą kartę 32GB dla SP to po co mam przepłacać 40zł

Zanim ktoś poda argument że klasa 10 UHS1 ma sens przy przesyłaniu na komputer to powiem że same wykonywanie nagrań jak i potem przysyłanie ich na kompa jest u mnie sporadyczne więc nie muszę walczyć o przykładowo 5 minut szybszego transferu pliku z karty na komputer.

I czy miał ktoś styczność z kartami hama? Niby oferują klasę 10 za rozsądną cenę ale jakoś nie mam przekonania do firmy

Edit: chyba poszukam czegoś na allegro jakiejś 32GB UHS-1 to będzie potem do kamery/aparatu

Edytowane przez SowSowi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kr16

Chwilowo mam w sp kartę 32GB sandiska class 4 i nic nie ścina przy kreceniu filmów robieniu zdjęć itd. Choć przy sandisku 32GB ultra class 10 jest przepaść w operacjach na plikach szczególnie jak prawie cała karta zapchana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up czyli zapis jest wystarczająco szybki żeby kręcić w 1080 no to pięknie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up XSP obsługuję karty do max 32 gb....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co czytałem, to podobno radzi sobie też z 64GB. Zastanawiam się tylko czy SP wykorzysta prędkości jakie osiąga ta karta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

według mnie bez sensu jest kupować taką kartę do smartphonów żaden nie wykorzysta prędkości zapisu jakie oferuje karta co najwyżej poczujesz różnice w kopiowaniu dużych plików na/z karty oczywiście jeżeli cena byłaby niska to można brać kartę :)

Takie karty są używane w profesjonalnych lustrzankach itd gdzie prędkość zapisu musi być duża

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często kopiuje filmy HD na telefon, planuje też przenieść gry i aplikacje na kartę, więc przyda mi się szybka karta. Nie wiem tylko czy czytnik kart w naszej xperii obsługuje tak duże prędkości. Na stronie sony nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.

Czy ktoś z was ma jakąś szybką kartę i mógłby przetestować jakie prędkości osiąga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skuggi

Mi śmiga 10 MB/s co moim zdaniem nie jest złym wynikiem przy karcie 16 GB GOODRAM za 29.99 na promocji (normalnie 40 zł) w Auchanie

Wytapane z mojej zbugowanej SP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cripex

Ja mam ADATA 32GB class 10 UHS-1 i mam odczyt koło 55mb/s :PP

Zapis koło 15mb/s.

Kupowałem od użytkownika FlashWawa i polecam.

KARTA PAMIĘCI A-DATA micro SD 32GB CLASS 10 UHS-I (4415817102) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Nie polecam firmy/użytkownika Flash_Drive1 - oszukał mnie na 50zł i dopiero po zgłoszeniu do allegro udało się odzyskać.

Wysłał mi podróbkę class 10, która osiągała prędkości class 2. Firma zarejestrowana oczywiście w USA ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi